Tomek z Ciechanowa

zrezygnujmy choć odrobinkę z "internetowej anonimowości", powiedzmy coś o sobie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ded
Posty: 20
Rejestracja: 2018-08-21, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Tomek z Ciechanowa

Postautor: ded » 2018-08-21, 20:49

Cześć, jestem Tomek z Ciechanowa. Do tej pory prowadziłem działalność w branży IT, ale dostałem ciekawą propozycję nauki informatyki w liceum. Mam nadzieję, że znajdę na forum trochę rad, jak radzić sobie z uczniami i nową sytuacją. Nie wiem czy to dobre miejsce, żeby pytać o niektóre dylematy, które mnie nurtują. Na razie czytam forum i widzę, że trafiłem na fajnych ludzi.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Tomek z Ciechanowa

Postautor: linczerka » 2018-08-21, 21:38

Witaj Tomku :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tomek z Ciechanowa

Postautor: ann » 2018-08-22, 12:50

Witaj :)
Też uczę (między innymi ;) ) informatyki, tyle że w podstawówce. Służę pomocą :)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

ded
Posty: 20
Rejestracja: 2018-08-21, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tomek z Ciechanowa

Postautor: ded » 2018-08-24, 22:10

Merytorycznie to luzik, bardziej boję się relacji z uczniami. Do tej pory miałem doświadczenie ze starszą młodzieżą i dorosłymi. Ogólnie bez większych problemów, ale w szkole to chyba na dzień dobry jest taka "próba siły"- wyczucie, na ile można sobie pozwolić. Liczę na to, że dzieciaki docenią, że jestem na prawdę specjalistą w swoim fachu ale może być różnie. To będzie prywatne technikum, klasy po 10 osób, pracownia na poziomie i wszystkie zajęcia w niej. Na wstępnym spotkaniu się dowiedziałem, że nie będzie parcia, żeby wszyscy zdali, więc jeśli trzeba będzie postawić niedostateczną to ok. W sumie to duży plus, bo słyszałem, że w wielu szkołach jest odgórne ustalenie, że wszyscy zdają, co niektóre dzieciaki bezczelnie wykorzystują. Z drugiej strony to prywatna szkoła z niskim czesnym. Może być sporo dzieciaków, które będą słabe intelektualnie albo rozpieszczone dzieciaki bogatych rodziców. Nie chcę się negatywnie nastawiać ale to jest dla mnie zupełnie nowa sytuacja. Do tej pory szkoliłem ludzie z projektów. Krótkie strzały, jak mi coś nie pasowało to nie próbowałem ich "naprawiać" bo wszystko kończyło się w ciągu kilku dni. Do tego większość była tam z własnej woli i czasem było na prawdę miło, gdy ludzie się angażowali a po wszystkim dziękowali i nawet organizowali "afterparty".
Myślę, że to wszystko to spokojnie ogarnę, trochę już poczytałem i porozmawiałem z doświadczonymi nauczycielami. Przyznam, że najbardziej zaniepokoił mnie temat oskarżeń o molestowanie, albo że uczennica potrafi się zauroczyć w nauczycielu. Na to w sumie nie jestem zupełnie gotowy, ale ludzie ze środowiska uczulają mnie, żeby obserwować czy nie zaczyna się dziać coś złego. W czwartek mam radę i lekarza, w pon lecę po zaświadczenie o niekaralności i mam nadzieję, że umowę już podpiszę. Mam nadzieję, że sporo się dowiem tutaj na forum.

Bezos
Posty: 18
Rejestracja: 2018-11-24, 20:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tomek z Ciechanowa

Postautor: Bezos » 2018-11-24, 20:43

Cześć,
Najpierw może przywitam się ze wszystkimi i przedstawię jako rodzic ;)
Mam nadzieję, ze starczy Ci zapału i wytrwasz w pracy nauczyciela!


Wróć do „Poznajmy się”

cron