Dzień dobry, czy 40 latka ma szansę na znalezienie pracy jako nauczyciel?

zrezygnujmy choć odrobinkę z "internetowej anonimowości", powiedzmy coś o sobie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jutrzenka_81
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-14, 11:24
Lokalizacja: dolnośląskie

Dzień dobry, czy 40 latka ma szansę na znalezienie pracy jako nauczyciel?

Postautor: Jutrzenka_81 » 2019-07-14, 11:35

Witajcie,
Czy mając 40 lat i ukończoną szkolę podyplomową edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z przygotowaniem pedagogicznym mam jakąkolwiek szansę na zatrudnienie jako nauczyciel? Chcę zostać nauczycielem, rozpoczęłam szkołę podyplomową z przygotowaniem pedagogicznym, nie mam doświadczenia w nauczaniu - czy mam szansę na pracę mając za ewentualną konkurencję młodych ludzi, zaraz po studiach, często po kierunkach pedagogicznych?

Czy moja energia włożona w szkołę podyplomową nie pójdzie na marne? Wszędzie czytam, że brakuje nauczycieli, tylko czy to prawda?
Czy mając możliwość decydowania o zatrudnieniu zatrudnilibyście nauczyciela w wieki 40 lat, po szkole podyplomowej, bez doświadczenia?

Proszę o Wasze opinie.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dzień dobry, czy 40 latka ma szansę na znalezienie pracy jako nauczyciel?

Postautor: Michalll_95 » 2019-07-16, 19:13

Etatów dla nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego jest bardzo dużo. Warto zapoznać się z bankiem ofert pracy dla nauczycieli dla swojego województwa. Myślę, że przy takich brakach wiek nie gra roli.

zgorek
Posty: 3
Rejestracja: 2019-07-16, 00:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

Re: Dzień dobry, czy 40 latka ma szansę na znalezienie pracy jako nauczyciel?

Postautor: zgorek » 2019-07-16, 23:41

Myślę, że 40 lat to jeszcze młodość ;) A pracę w tych specjalnościach na pewno znajdziesz. Inna kwestia to wynagrodzenie dla nauczyciela startującego od zera.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dzień dobry, czy 40 latka ma szansę na znalezienie pracy jako nauczyciel?

Postautor: Michalll_95 » 2019-07-17, 11:23

zgorek pisze:Myślę, że 40 lat to jeszcze młodość ;) A pracę w tych specjalnościach na pewno znajdziesz. Inna kwestia to wynagrodzenie dla nauczyciela startującego od zera.


Wiele zależy od tego, czy mówimy o publicznej, czy niepublicznej placówce. W publicznych wynagrodzenie jest z góry ustalone, w prywatnych można zarobić więcej. Jeżeli Jutrzenka_81 dopiero teraz zacznie pracę w takiej szkole to może to być atutem, dużo zależy od wcześniej zdobytego wykształcenia. Oprócz wychowawstwa można prowadzić pozalekcyjne zajęcia, czy realizować projekty, a za wszystko są odpowiednie dodatki.

zgorek
Posty: 3
Rejestracja: 2019-07-16, 00:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

Re: Dzień dobry, czy 40 latka ma szansę na znalezienie pracy jako nauczyciel?

Postautor: zgorek » 2019-08-27, 11:14

Zgadza się. Goły etat to nie wszystko. W szkołach szczególnie niepublicznych istnieje wiele innych możliwości: koła zainteresowań, zajęcia wyrównawcze, wspomaganie, indywidualne....


Wróć do „Poznajmy się”

cron