Gender

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 19:35

Ok.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-29, 19:55

Coś trafnego powiedział przed chwilą ojciec Gużyński.

Że "gender" w zakresie oficjalnie lansowanym jest OK, bo to tylko kwestia równouprawnienia, dbania o prawa człowieka bez względu na płeć, walka ze stereotypami, które niekiedy dokuczają.
natomiast niektórzy podpinają pod hasło beznadziejne działania.

szkoda, że hierarchowie i bojownicy z Herodem zwanym gender o tym nie pamiętają lub tego nie chcą zrozumieć.

koma
Posty: 2520
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-29, 20:02

vuem pisze:Ale największej ideologizacji dokonują ci, którzy z tym Herodem, zwanym gender, walczą.;)

Tak właśnie też uważam.
Najczęściej również nie zrozumieli, o co tak naprawdę chodzi.
Przecież nie mówi się o jakichś specjalnych, dodatkowych zajęciach, na których będzie się obdzierać kobiety/mężczyzn z ich płciowości i tego, co z niej wynika. Ubierać chłopców w sukienki i uczyć ich "robienia sobie dobrze" oraz przekonywać do aborcji i ślubów osób tej samej płci.
Niestety, ale tak to jest interpretowane lub świadomie zakłamywane.
Jeżeli nawet są jakieś radykalne grupy, głoszące skrajne hasła, to jest to margines - a własnie o to robi sie hałas i powtarza brednie. Wg Cytryn jest to "szatan", który prowadzi do przejęcia władzy nad światem.

koma
Posty: 2520
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-29, 20:24

edzia pisze:Co to jest UNDP?

United Nations Development Program - Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (agenda ONZ)

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Gender

Postautor: Cytryn » 2013-12-29, 21:23

Podstawą genderyzmu jest całkowite odrzucenie jakichkolwiek form dyskryminacji - ten kierunek wydaje się jak najbardziej właściwy, jednak w przypadku genderyzmu przechodzi on w skrajność. Za dyskryminację uważa się już nazwanie człowieka mężczyzną lub kobietą. Podstawowym założeniem genderyzmu jest odrzucenie terminu męskości i kobiecości a wprowadzenie określenie ról społecznych jakie człowiek przyjmuje w życiu społecznym. Termin gender dotyczy płci w kontekście kulturowym (stanowiska, style życia, motywy uznawane przez określone społeczeństwa za właściwe dla określonej płci). Zwolennicy ideologii gender uważają, że wiele cech przyjętych jako genetycznie istniejących, odpowiednio przypisanych kobiecie i mężczyźnie jest wynikiem nacisku społeczeństwa lub uwarunkowania kulturowego. Społeczeństwo wymusza niezgodne z naturą role mężczyzny i kobiety, co ogranicza całościowy rozwój człowieka. Nie przywiązuje się wagi do różnorodności płci. Każdy ma prawo przedstawiać takie postawy i style życia, jakie sam wybrał, a nie jakie narzuciło mu społeczeństwo. Genderyzm zakłada pięć równorzędnych modeli życia: homoseksualistów, lesbijek, biseksualistów, transseksualistów i heteroseksualistów oraz wolność w tworzeniu układów partnerskich i całkowitą swoboda seksualna. Krytykuje i kpi z tradycyjnego modelu małżeństwa i rodziny, uważanego za zagrożenie rozwoju i wolności człowieka. Informacje na temat genderyzmu przekazywane są przede wszystkim w prasie, internecie, w kołach naukowych, w kołach zainteresowań, podczas demonstracji, ale zwłaszcza na specjalnym kierunku studiów zwanym Gender Studiem,obecnym także w Polsce.

Genderyzm jako swoista ideologia zmieniła obraz jako takiej antropologii, kwestionując podstawowe kategorie uważane za oczywiste. Całkowicie zdeformowała obraz rodziny, co w przyszłości może spowodować jej całkowity kryzys.
Małgorzata Kordal

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Gender

Postautor: Cytryn » 2013-12-29, 21:31


Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gender

Postautor: malgala » 2013-12-29, 21:42

koma pisze:vuem napisał/a:
Ale największej ideologizacji dokonują ci, którzy z tym Herodem, zwanym gender, walczą.;)

Tak właśnie też uważam.

Ja również.
koma pisze:Wg Cytryn jest to "szatan", który prowadzi do przejęcia władzy nad światem.

Nie, Cytryn tylko wybiera "argumenty" tych, którzy "z tym Herodem walczą" i na ich podstawie tworzy własną katastroficzną wizję końca świata.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Gender

Postautor: Cytryn » 2013-12-29, 21:45

Warto zerknąć: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,254 ... er.studies

Skąd się wziął gender, jakie są jego korzenie.

Gabriele Kuby, autorka wydanej przez wydawnictwo Homo Dei pracy „Globalna rewolucja seksualna” w swoim, cudownie politycznie nie poprawnym wystąpieniu, stwierdziła, że należy dostrzec zagrożenie ze strony patologii gender nim będzie za późno. Gender, będące nowym wyrazem kultury śmierci, niszczy społeczeństwo negując normalne normy seksualne, głosząc, że płeć jest kwestią wyboru.

Zdaniem Gabriele Kuby poprzez seksualizacje relacji społecznych narzuca się ludziom antykoncepcje i aborcje, rozdziela się seks i prokreacje, co prowadzi do zapaści demograficznej i rozpadu więzi rodzinnych. Brak więzi rodzinnych odpowiada za epidemie zaburzeń zdrowia psychicznego i fizycznego.

Według niemieckiej socjolog feminizm propaguje nienawiść do kobiet pełniących naturalne role społeczne, mężczyzn i dzieci. Dla feministek macierzyństwo jest opresją – gdy w rzeczywistości macierzyństwo jest niezbędne dla biologicznego przetrwania gatunku. Feminizm zainspirował rewolucje 68, której pokłosiem jest dziś, stworzona przez feministkę Żydówkę z USA, ideologia gender.

Celem gender jest rozbicie związku kobiety i mężczyzny. Likwidacja dotychczasowej tożsamości płciowej kobiet i mężczyzn, oraz wprowadzenie wielu nowych chorych tożsamości. Zdaniem niemieckiej socjolog gender to pierwsza totalitarna ideologia będąca dziełem kobiet. Jej źródłem był sojusz feministek i sodomitów.

Gabriele Kuby zwróciła też uwagę, że feminizm w duchu lucyferycznym chce wyzwolić kobiety od roli wynikającej z ich natury będące dziełem Boga, wyzwolić od służby dzieciom. W duchu lucyferycznym celem feminizmu jest hedonistyczne i egoistyczne życie. Feministki jeżeli decydują się na prokreacje, to chcą wyzwolić się od odpowiedzialności za swoje dzieci, i wymagają by państwo wzięło odpowiedzialność za opiekę nad ich potomstwem.

Gender stał się oficjalną ideologią promowaną przez lewicowe rządy. Ideologią wprowadzaną w życie wbrew społeczeństwu, siłą przez ONZ, UE, rządy krajowe. Apostołami gender są szczególnie rządy USA i Wielkiej Brytanii. ONZ za pośrednictwem wszystkich swoich agencji promuje gender i walkę z naturalnymi zdrowymi tożsamościami płciowymi. ONZ nakazuje prawne uprzywilejowanie osób zaburzonych seksualnie. Dodatkowo ekspansje gender finansuje międzynarodowa finansjera i oligarchowie.

UE jest nieustannie zaangażowana w promocje gender, dostępności aborcji, dyskryminacje wierzących, obowiązkowe pro homoseksualne wychowanie seksualne dzieci od 4 roku życia, promocje wśród dzieci onanizmu, homoseksualizmu i seksu z dorosłymi. Dzieci w przedszkolach, są już przez opiekunów, otumanionych w gender, szkolone w technikach odbywania kontaktów seksualnych, akceptacji aborcji, homoseksualizmu, negowania autorytetu rodziców.

Wprowadzaniu gender terroru służą nowe przepisy nakazujące uprzywilejowanie sodomitów. Równocześnie lewica broniąca interesów sodomitów, prześladuję chrześcijan, i morduje dzieci podczas aborcji.

Lewicowa rewolucja kulturalna w celu manipulowania ludźmi i ich zniewalania wprowadza nowe znaczenia słów, i promuje egoizm. Celem gender jest odebranie ludziom wolności i wprowadzenie lewicowego totalitaryzmu. Nowymi słowami które mają otumanić ludzi stały się: homofobia i tolerancja. Terror gender jest tak silny że zakazuje mówić o szkodliwości dla zdrowia homoseksualizmu.

Gender obecny jest również w polskich przedszkolach, szczególnie tych realizujących finansowany przez UE program „Równościowe przedszkole”.

nagranie video z debaty
http://new.livestream.com/acc...

Jan Bodakowski
tekst na ten temat ukazał się pierwotnie na portalu Prawy.pl http://www.prawy.pl/

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: iluka » 2013-12-29, 21:50

Ten link coś mi nie wchodzi:(
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: iluka » 2013-12-29, 21:51

z postu 96
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-29, 21:59

malgala pisze:Nie, Cytryn tylko wybiera "argumenty" tych, którzy "z tym Herodem walczą" i na ich podstawie tworzy własną katastroficzną wizję końca świata.


I nic na to sie nie poradzi.

Tak jak my na bazie Podstawy Programowej możemy stworzyc program nauczania, który jest po prostu głupi i szkodliwy, tak i są ludzie, którzy sobie takie idee wykorzystali, by prowadzić swoją "wojenkę", na której bym suchej nitki nie pozostawił.

Ale to nie oznacza, że należy potępić wszystkich, którzy widzą w niej te właściwe podstawy.

Absolutnie nadużyciem jest moim zdaniem twierdzenie, że to sama idea narzuca, żeby w przedszkolach zabraniać używania zaimków on/ona. To pewni psychole tak czynią.
Idea równouprawnienia, czy socjologiczne studia nie nakazuja traktować płci instrumentalnie, nawet naczelny dokument, cytiwany przez Cytryna jako dowód niecnych działań wyraźnie wskazuje na istnienie płci w biologicznym, czyli naturalnym rozumieniu.

Ale niektórzy potrzebuja wroga.

Był tu taki jeden, który we wszystkim, co nie pisowskie widział lewactwo, jest i ktoś, ktoszuka Heroda.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gender

Postautor: malgala » 2013-12-29, 22:04

vuem pisze:Ale niektórzy potrzebuja wroga.

Widocznie bez niego ich życie traci sens.

koma
Posty: 2520
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-29, 22:16

vuem pisze:Ale niektórzy potrzebuja wroga.

Powiedziałabym nawet, że złodziej krzyczy "łapać złodzieja";)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 22:38

Alez wy się wzorcowo potraficie z kogoś nabijać i pogardzać czyimiś poglądami...


koma pisze:
edzia pisze:Co to jest UNDP?

United Nations Development Program - Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (agenda ONZ)
Nie znam tego programu. Skąd miałabym go znać i co on ma wspólnego z gender?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: haLayla » 2013-12-29, 22:44

vuem pisze:Był tu taki jeden, który we wszystkim, co nie pisowskie widział lewactwo


Właśnie, co się z nim stało? Od dawna nic nie napisał, chociaż na forum zagląda.
<3


Wróć do „Pogaduszki”