Gender

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-29, 17:54

Z tym gender to jest tak:

- Tatusiu, kto to jest mężczyzna? - pyta córeczka.
- Mężczyzna to ktoś, kto zarabia na rodzinę, przynosi ze sklepów ciężkie siatki, troszczy się o dzieci i chroni je...
- To jak dorosnę, będę mężczyzną, jak mamusia. :rotfl:

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: iluka » 2013-12-29, 18:37

koma :))))))))))))
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 18:40

koma pisze:Z tym gender to jest tak:

- Tatusiu, kto to jest mężczyzna? - pyta córeczka.
- Mężczyzna to ktoś, kto zarabia na rodzinę, przynosi ze sklepów ciężkie siatki, troszczy się o dzieci i chroni je...
- To jak dorosnę, będę mężczyzną, jak mamusia. :rotfl:


Nie bardzo rozumiem, o co tak naprawdę chodzi w gender (jeśli nie o indoktrynację i ideologizowanie i pranie mózgu dzieciom)? Przecież to, czy mąż pomaga żonie w prowadzeniu domu (bądź odwrotnie), czy mąż utrzymuje rodzinę, czy żona, czy oboje, i wiele, wiele jeszcze innych spraw, o które niby tak walczy gender, zależy tak naprawdę od samych małżonków/partnerów i od tego jak sobie swoje życie zorganizują, jak się dogadają, jak się podzielą rolami i zadaniami. Przecież tego żadne gender nie zmieni! Po co więc tak ideologizować?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-29, 18:48

edzia pisze:Po co więc tak ideologizować?

Dobre pytanie, edziu:)
Zatem o co chodzi z tym hałasem o gender?? :mrgreen:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 18:50

koma pisze:
edzia pisze:A możesz się merytorycznie odnieść przykładowo do # 43?

A Ty możesz odnieść się do jakiegokolwiek postu merytorycznego?

Do którego się twoim zdaniem nie odniosłam?

I skup się na meritum, koma. Daj już spokój szukaniu dziury w całym w postach Cytryn.

Mam do Ciebie takie konkretne pytania:
1) Czy gdybyś była dyrektorem szkoły zgodziłabyś się na wprowadzenie w twojej placówce programu Równościowe przedszkole? Dlaczego? Czy pytałabyś o zgodę rodziców? Jak pytałabyś? Co z rodzicami, którzy nie wyrażaliby zgody?

2) Czy jako nauczycielka uważasz, że dzieci w wieku przedszkolnym są odpowiednie, by uczyć ich o orientacjach seksualnych i burzyć ich porządek i wiedzę o otaczającym świecie poprzez takie programy równościowe?

3) Czy jako nauczycielka prowadziłabyś z przedszkolakami lub starszymi uczniami zajęcia "równościowe"?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 18:53

koma pisze:Zatem o co chodzi z tym hałasem o gender?? :mrgreen:
Ale do kogo kierujesz to pytanie? Do mnie? Czy do genderowskiego lobby?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-29, 19:10

edzia pisze:Do którego się twoim zdaniem nie odniosłam?

Odniosłaś się do całokształtu - że nie popierasz.
Przeczytałaś tekst UNDP?
Zrozumiałaś cel?
edzia pisze:1) Czy gdybyś była dyrektorem szkoły zgodziłabyś się na wprowadzenie w twojej placówce programu Równościowe przedszkole?

Nie wiem, czy w takiej formie, w sposób bezkrytyczny...Na pewno po pewnej modyfikacji, dostosowaniu - o takim dostosowaniu przeciez mówi program.
edzia pisze:2) Czy jako nauczycielka uważasz, że dzieci w wieku przedszkolnym są odpowiednie, by uczyć ich o orientacjach seksualnych i burzyć ich porządek i wiedzę o otaczającym świecie poprzez takie programy równościowe?

Ale ten program mów nie tyle o orientacjach seksualnych, ile o cechach płci i ich równouprawnieniu.
edzia pisze:3) Czy jako nauczycielka prowadziłabyś z przedszkolakami lub starszymi uczniami zajęcia "równościowe"?

Zdecydowanie tak.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-29, 19:12

edzia pisze:Ale do kogo kierujesz to pytanie? Do mnie? Czy do genderowskiego lobby?
Co wiesz o tym lobby?
Kto to jest?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 19:14

Co to jest UNDP?

koma pisze:Ale ten program mów nie tyle o orientacjach seksualnych, ile o cechach płci i ich równouprawnieniu.
To jeśli pozwolisz, pociągnę dalej ten temat. Czy Twoim zdaniem któraś płeć w Polsce jest gorzej uprawniona i potrzebny jest specjalny program poprawiający tę relację?

koma pisze:Zdecydowanie tak.
Szkoda. Po poprzednich wypowiedziach spodziewałam się, że się chociaż zawahasz...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 19:19

koma pisze:Co wiesz o tym lobby?
Kto to jest?
Nie wiem. Napisałam ogólnie o wszystkich tych, którzy wymyślili ten program i usiłują go wprowadzać do szkół oraz o tych, którzy go popierają.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-29, 19:20

edzia pisze:Nie bardzo rozumiem, o co tak naprawdę chodzi w gender (jeśli nie o indoktrynację i ideologizowanie i pranie mózgu dzieciom)? Przecież to, czy mąż pomaga żonie w prowadzeniu domu (bądź odwrotnie), czy mąż utrzymuje rodzinę, czy żona, czy oboje, i wiele, wiele jeszcze innych spraw, o które niby tak walczy gender, zależy tak naprawdę od samych małżonków/partnerów i od tego jak sobie swoje życie zorganizują, jak się dogadają, jak się podzielą rolami i zadaniami. Przecież tego żadne gender nie zmieni! Po co więc tak ideologizować?


Ale największej ideologizacji dokonują ci, którzy z tym Herodem, zwanym gender, walczą.;)

edzia pisze:To jeśli pozwolisz, pociągnę dalej ten temat. Czy Twoim zdaniem któraś płeć w Polsce jest gorzej uprawniona i potrzebny jest specjalny program poprawiający tę relację?


Specjalny program, specjalne zajęćia? Nie sa niezbędne. Toż jest to częscią wychowania, ogólnei rzecz biorąc.

ktoś ubzdurał sobie, że wykorzysta hasło "gender", by przekonywać, że sprawy seksu są konieczne do edukowania od małego, że koniecznie trzeba ludzi przekonywać, że okreslone orientacje seksualne są normą, choć dotyczą marginesu odmiennego od większości, a ktoś jeszcze inny uznał, że każdy kto uważa równouprawnienie za ważki temat jest promotorem homoseksualizmu i popiera "feministki, których celem jest mordowanie nienarodzonych".

Dwie bzdury.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 19:25

vuem pisze:Specjalny program, specjalne zajęćia? Nie sa niezbędne. Toż jest to częscią wychowania, ogólnie rzecz biorąc.
No więc właśnie.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-29, 19:27

edzia pisze:No więc właśnie.


Ale Edziu, znów masz problem ze zrozumieniem o co sie "batalia" toczy.

Tu nie ma krytyków istnienia odrębnego przedmiotu. W Polsce toczy sie batalia o to, że "gender" to Herod odpowiedzialny za wszelkie zło.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 19:30

Nie sądzę.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-29, 19:34

edzia pisze:Nie sądzę.


Masz prawo i ja Twoje zdanie szanuję. Wierzę, że potrafisz odwzajemnić.:)


Wróć do „Pogaduszki”