Gender

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: haLayla » 2013-12-29, 22:47

edzia pisze:Alez wy się wzorcowo potraficie z kogoś nabijać i pogardzać czyimiś poglądami...


Bo widzisz. Nie da się dyskutować z kimś, kto dyskutując, nie ma w sobie wewnętrznej gotowości, by porzucić swój światopogląd i przyjąć pogląd drugiej strony, jeżeli jej argumenty okażą się mocniejsze.
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 22:54

haLayla pisze:Bo widzisz. Nie da się dyskutować z kimś, kto dyskutując, nie ma w sobie wewnętrznej gotowości, by porzucić swój światopogląd i przyjąć pogląd drugiej strony, jeżeli jej argumenty okażą się mocniejsze.
Żarty sobie stroisz? Niby który argument okazał się mocniejszy?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: haLayla » 2013-12-29, 23:02

Ja sobie żarty stroję? Chyba się nie rozumiemy...

Chodzi o to, że Cytryn do dyskusji nie przystępuje z założeniem, że być może zmieni swój pogląd. Jej nie chodzi o poszukiwania. Ona już jest w posiadaniu jedynej słusznej prawdy i co najwyżej może nam jej łaskawie udzielić. Twoim zdaniem to są warunki do jakiejkolwiek dyskusji?
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 23:08

No ja akurat tak samo uważam, jak ona.

Przekonaj mnie, że gender nie pierze mózgu dzieciom, że jest właściwą postawą, że jest wręcz potrzebny(-a/-e?), że powinno się go wprowadzać do szkół wbrew woli rodziców. Proszę bez wycieczek osobistych i bez obrażania. Proszę o argumenty. Konkretne, mocne, bezdyskusyjne. Ja być może zmienię zdanie, a jeśli zmienię, to osobiście będę próbować przekonać Cytryn do zmiany jej poglądów. ;)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: haLayla » 2013-12-29, 23:23

edzia pisze:No ja akurat tak samo uważam, jak ona.[.quote]

Też uważasz, że masz monopol na prawdę? Jeśli tak, to jakakolwiek dyskusja niczemu nie służy.

edzia pisze:Przekonaj mnie, że gender nie pierze mózgu dzieciom


Ja bym chciał najpierw zrozumieć co w gender jest takiego kontrowersyjnego? Co jest kontrowersyjnego w tezie, że role jakie ma do spełnienia mężczyzna w Arabii Saudyjskiej różnią się od ról kulturowych mężczyzny w Polsce, a kobieta w Iranie ma przez kulturę nakreślone inne zadania, niż kobieta w Szwecji?

Nie chcesz mi chyba wmawiać, że różnie między Szwedką a Arabką nie wynikają z niczego innego niż kultura? Bo tym właśnie się zajmuje gender. Badaniem dlaczego tak jest zajmują się właśnie gender studies.

edzia pisze:że powinno się go wprowadzać do szkół wbrew woli rodziców.


Niczego nie powinno się robić wbrew ludziom :wink:
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2013-12-29, 23:27

Oj, haLayla, haLayla...

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-29, 23:35

haLayla pisze:Ja bym chciał najpierw zrozumieć co w gender jest takiego kontrowersyjnego?

Nie dowiesz się...;)
Tak ma być - i już! :wink:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-30, 10:44

edzia pisze:Alez wy się wzorcowo potraficie z kogoś nabijać i pogardzać czyimiś poglądami...


Gdy ktoś mną "pogardza" jest OK. Gdy ja coś o kimś napiszę to zło? ;)
Mentalność Kalego, Edziu ;)

Poza tym krytykować, nawet żartować, ale pogardzać?
Chyba i Ty wpisujesz się w krajobraz "przesadzonych" słów, co dziś jest tak popularne.
Komentarz nie był po prostu dobry, on był zjawiskowy .... ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-30, 10:45

haLayla pisze:Właśnie, co się z nim stało? Od dawna nic nie napisał, chociaż na forum zagląda.


Rok kampanii wyborczej, nie ma czasu. ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-30, 10:56

edzia pisze:Przekonaj mnie, że gender nie pierze mózgu dzieciom


Edziu, najpierw potrzebujesz odrobine dobrej woli.

Skoro 90% zwolenników, a 100% osób "uwikłanych" instytucjonalnie wyraźnie oświadcza, że w całym tym "gender" nie chodzi o to, o co się tę "ideę" oskarża, to chyba można temu zaufać?

Można też - przy odrobinie dobrej woli - zrozumnieć, że jednostkowe przypadki nie powinny zohydzić całości. W przeciwnym razie fakltycznie tytuł profesora, czy hasła typu patriotyzm byłyby zohydzone.

nie można fyskutować o czymkolwiek, bez przyjęcia okreslonych założeń.

Ja bym przyjął: Gender, czy raczej idea równouprawnienia to jedno i to jest 99% DZIAŁAŃ LUDZKICH.
Oraz pomysły idiotów od zakazów używania zaimków osobowych -to jest góra 1% DZIAŁANIA.

Krytycy i bojownicy krzyczą, że wszystko co sie dzieje to zło, nawet nie rozumiejąc.

To tak jak z krytykowana swego czasu WYSTAWĄ, na kórej pojawił się kontrowersyjny filmik z obmacywania krucyfiksu.
nie ważne były pozostałe 499 eksponatów, ważny był ten jeden.

Czyli wystawę zorganizował diabeł.


Edziu, próbujesz negować coś, czego obraz opierasz na marginalnym i to patologicznym wykorzystaniu hasła przez marginalne, patologiczne grupy.

Poprawność polityczna, którą się organizacje takie jak WHO kierują może "zmuszać" do uznania homoseksualistów za nie chorobę, a jedną z 2 orientacji seksualnych występujących na planecie.
ALE NIE DO ZMIENIANIA TEJŻE ORIENTACJI.

Zastanów się, pomyśl co chcą adwersarze w tej dyskusji powiedzieć, a nie wychodź z założenia, że skoro nie zgadzają się w jakimś stopniu z Tobą, to znaczy, że chcą chłopców w kiecki ubierać.
;)

Tego od osoby tak inteligentnej można oczekiwać.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-30, 11:10

vuem pisze:Rok kampanii wyborczej, nie ma czasu.

A co? Papieża !! wybierają?? :mrgreen: :mrgreen:
Franciszek za bardzo postępowy?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: iluka » 2013-12-30, 11:18

koma pisze:Franciszek za bardzo postępowy?

Gender?
Papież Franciszek nigdy nie użył tego pojęcia i nie odniósł się do dyskusji na ten temat.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-30, 11:24

Wiem, iluko, tylko że ja....właściwie o czymś zupełnie innym pisałam - taki mały, osobisty OT.
;)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: iluka » 2013-12-30, 11:59

Acha. :D Bo wiesz, u mnie na prowincji gendera ani widu, ani słychu :shock: Dlatego się dokształcam, gdzie tylko mogę :idea:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-30, 12:42

iluka pisze:u mnie na prowincji gendera ani widu, ani słychu

Uważaj, bo może ci wyskoczyć z lodówki. :wink:


Wróć do „Pogaduszki”

cron