Gender

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: haLayla » 2013-12-30, 18:46

Cytryn pisze:promocja homoseksualizmu


Ponawiam pytanie. Co to jest promocja homoseksualizmu? Weź dwa, zapłać za trzy?

Cytryn pisze:A może cieszylibyście się, gdyby twoja córka(syn) oznajmili, że nie mają w ogóle zamiaru zakładać rodziny, dzieci to tylko kłopot, oni wolą żyć dla siebie i "realizować się" tylko w pracy?


Czy w tym kraju, albo jakimkolwiek innym, posiadanie dzieci to jakiś obowiązek? Ja nie mam dzieci. Nie chcę mieć. Chciałbym się realizować jako naukowiec a dzieci by mi tylko w tym przeszkadzały. Potrafisz zrozumieć taki pogląd? :wink:

Ty naprawdę musisz nie lubić ludzi.
<3

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: iluka » 2013-12-30, 19:12

Cytryn pisze:ciągle nie rozumieją, że można wierzyć w Jezusa i nie robić tego na "modłę" katolicką.
Może po prostu nie wiedzą? Religioznawstwa w szkole nie ma.
Cytryn pisze:czy chcecie, aby TWOJE DZIECKO
...itd...
Cytryn pisze:A może cieszylibyście się,
...itd...
Nieważne, co by zrobiło, wybrało moje dziecko, uszanuję to i będę wspierać w dążeniu do szczęścia. /Poza drogą przestępstwa
Cytryn pisze:Seks z każdym bez zobowiązań, egoizm, blichtr, rozpasanie
/. Kurczę. Naprawdę? Znowu mi się przyjdzie ucieszyć prowincjonalnie - egoizm i próby nieśmiałe blichtru są, ale rozpasania seksualnego nie ma.

Cytryn pisze:ta cała rozwiązłość, ta cała edukacja seksualna,
A Ty coś masz z tym seksem? Prawie w każdym Twoim poście.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-30, 20:55

gdyby nawet zrobić referendum i pińcet milionów by powiedziało wprost: nie chcemy takiej seksualnej edukacji, jak ją kościół przedstawia w swych katastroficznych tezach, ale w samej idei równouprawnienia nie widzimy nic złego, to i tak grzmiano by o Herodzie.

Bo tu o wroga chodzi i zagrożenie. Bez nich nie utrzyma się władzy.

Można sto tysięcy razy napisać: NIE, nie chcę takiej "edukacji" w przedszkolach to i tak będzie za mało. Dopóki nie napiszesz: nienawidzę, walczę, zgiń, przepadnij, to będzie za mało.

Argumenty o odmiennym rozumieniu idei i działań WIĘKSZOŚCI instytucji, organizacji, czy osób na nic sie zdają.

ONI WIEDZĄ, ŻE ZAGROŻENIE JEST I KONIEC.

Oni NIGDY nie zrozumieją, że tak jak w swych horrorach opisują tego gender-u używa paru zboczków, czy psycholi, a sama idea/badania/nauka czy jak to jeszcze można nazwać nie ma w sobie nic niecnego.
Oni nie zrozumieją, że adwersarze choćby tylko tu, na forum, ABSOLUTNIE popierają veto dla takich działań, ale nie godzą się po prostu na populizm i pitolenie głupot i to WBREW WYJAŚNIENIOM zainteresowanych.

Nigdy tego nie pojmą, bo ... nie chcą.

Może ich wiara potrzebuje strachu przed czymś? Może życie nie ma sensu bez walki?

Mogę jedynie współczuć i cieszyć się tym, że sam w strachu nie żyję ... no i może dziwić, że zamiast w Dekalogu, czy Biblii szukać natchnienia do bycia dobrym, szukają usprawiedliwienia i natchnienia do walki.

Niestety Średniowiecze dawno jest historią, a lud ciemny aż tak nie jest.

Stąd i drwiny, no bo cóż pozostaje?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gender

Postautor: malgala » 2013-12-30, 21:41

vuem pisze:Bo tu o wroga chodzi i zagrożenie. Bez nich nie utrzyma się władzy.

Trafiłeś w sedno.
Trzeba ludziom wskazać wroga, objawić im katastroficzną wizję zagłady, powiedzieć "bądźcie ze mną, razem to zwalczymy" i tym sposobem zdobyć poparcie.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-30, 22:08

Cytryn, tu nikt nie walczy z Twoimi poglądami, Twoją wiarą.
Masz do nich prawo - jesteś wolnym człowiekiem.
Nie musisz się dziś tłumaczyć ze swoich zapatrywań.
Nic Ci z ich powodu nie grozi - o to też walczy "gender".

Masz rację, rodzice dzieci homoseksualnych cierpią - ale nie z tego powodu, że im się takie narodziły, ale dlatego, że cierpień dostarczają im tacy, którzy myślą podobnie do Ciebie: homoseksualizm to grzech...kara boska...nieprawidłowość...zboczenie...w najlepszym przypadku - choroba, którą należy leczyć. Rodzice cierpią, bo boją się o egzystowanie swoich dzieci w takim społeczeństwie, które odrzuca ich dzieci, skazuje na prześmiewczość i ostracyzm, wytyka palcem, wyrzuca poza grono "normalnych".

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: haLayla » 2013-12-31, 00:36

vuem pisze:Może ich wiara potrzebuje strachu przed czymś? Może życie nie ma sensu bez walki?


Wiesz co jest szydercze? Jeżeli tak faktycznie myślą, chociażby podświadomie, to niedaleko stąd do Marksa. Którym, notabene, tak bardzo straszą :mrgreen:
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-31, 09:48

Cytat Kempy:

Że płeć dziecko ma sobie określać do 2. roku życia!


Czy ktoś jest w stanie w coś takiego uwierzyć? Dziecko ma określać i to do 2 roku życia? Kiedy ledwie mówi? Ledwie chodzi?

działa jak mafia, podstępnie, w sposób zorganizowany. Mało tego, dziś wchodzi do polskich przedszkoli. Nie wiem, czy pan wie, 83 przedszkola są już zainfekowane zajęciami w ramach ideologii gender.


Mafia, infekcja ... zaraz zostanie to nazwane ludobójstwem, holokaustem niepowstałej rodziny i zagrożeniem dla plemników ... przepraszam nienarodzonych dzieci.

To są absurdy ... durnej Kempy, ale takich głosów jest niestety więcej

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-31, 10:10

Głos kolejnego księdza:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,1520 ... SlotII3img

Zapewne lewak i zainfekowany ... ;)

Choć i on zdaje się bazowac na jakichś wyimaginowanych definicjach, gdy wspomina tzw. genderyzm.

Pierwsza definicja, którą znalazłem mówi:
Genderism is the cultural belief that gender is a binary, or that there are, or should be, only two genders — man and woman — and that the aspects of one's gender are inherently linked to the sex in which they were assigned at birth.


Jakoś nie widzę tu kwestii wyboru płci, czy jej zmiany, a wręcz przeciwnie.

Istnieje jakichś post-genderism ... ale ja już się gubię ;) Zresztą tak to jest, gdy człek mówi o rzeczach mu obcych i niespotykanych.

Zapewne są tu osoby, a przynajmniej jedna, które zapewne z tą infekcja mają do czynienia na co dzień. ;)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-31, 10:10

vuem pisze:Może ich wiara potrzebuje strachu przed czymś? Może życie nie ma sensu bez walki?

Przed diabłem...szatanem. On jest częścią składową religii.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2013-12-31, 10:20

koma pisze:Przed diabłem...szatanem. On jest częścią składową religii.


Zło jest częścią składową każdej ... ideologii, wychowania, nie wiem jak to nazwać neutralnie.
I jest to zupełnie moim zdaniem właściwe. Naszym dążeniem jest dobro, a więc i unikanie zła.
nazwy nie są ważne.

Problemem jest wymyślanie zagrożeń, tam gdzie ich nie ma lub gdzie są niewielkie, a tworzy się obraz katastrofy - wymarcia społeczeństwa.

To jest niewiarygodne i stąd opór sporej części społeczeństwa ... której zresztą sie nie zachęca, a straszy i ubliża.... w imię Boga ;) Może ci ludzie wyznają inny Dekalog ...

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2013-12-31, 10:21

vuem pisze:Głos kolejnego księdza:

O. Zięba, ks.Sowa, ks. Lemański...i wielu innych, mądrych księży.

Przeciw nim ciemnota, moheryzm, głupota "prawdziwych katolików"

To jest groźne - i podsycane przez takich jak ks. Oko.

Dodał, że warszawskim klasztorze dominikanów organizowano dyskusję o gender. Przyszli eksperci, debatowali merytorycznie i kulturalnie. - Nie było ataku na Kościół, ale już sam fakt istnienia dyskusji sprawił, że przyszli tzw. prawdziwi katolicy i zakłócali ją okrzykami, a kiedy to nie wychodziło, to rzucili zapaloną racę. Ten syndrom oblężonej twierdzy, histerii. To jest bardzo smutne, że słowo "gender" wywołuje reakcję: "spalić", "zniszczyć" - powiedział o. Zięba.

Wg odmiennych poglądów Cytryn, taka dyskusja w katolickim zakonie jest kolaboranctwo z szatanem.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gender

Postautor: edzia » 2014-01-02, 21:17

vuem pisze:Gdy ktoś mną "pogardza" jest OK. Gdy ja coś o kimś napiszę to zło? ;)
Mentalność Kalego, Edziu ;)
Czy ja albo Cytryn, albo ktokolwiek inny, pisałyśmy o Tobie lub o Twoich przekonaniach z pogardą?

vuem pisze:Skoro 90% zwolenników, a 100% osób "uwikłanych" instytucjonalnie wyraźnie oświadcza, że w całym tym "gender" nie chodzi o to, o co się tę "ideę" oskarża, to chyba można temu zaufać?
Czy czytając ten program Równościowe Przedszkole też miałeś takie zaufanie do niego?

vuem pisze:Edziu, próbujesz negować coś, czego obraz opierasz na marginalnym i to patologicznym wykorzystaniu hasła przez marginalne, patologiczne grupy.
Nie wiem, o jakich grupach mówisz. Ja opieram się na tym wspomnianym programie, który jest wprowadzony i jest realizowany już w bodajże w kilkudziesięciu przedszkolach w Polsce. Nie na jakichś marginalnych, patologicznych grupach.

vuem pisze:gdyby nawet zrobić referendum i pińcet milionów by powiedziało wprost: nie chcemy takiej seksualnej edukacji, jak ją kościół przedstawia w swych katastroficznych tezach, ale w samej idei równouprawnienia nie widzimy nic złego, to i tak grzmiano by o Herodzie.
Ale ja i w idei równouprawnienia widzę zło. ;)

vuem pisze:Oni nie zrozumieją, że adwersarze choćby tylko tu, na forum, ABSOLUTNIE popierają veto dla takich działań, ale nie godzą się po prostu na populizm i pitolenie głupot i to WBREW WYJAŚNIENIOM zainteresowanych.

Nigdy tego nie pojmą, bo ... nie chcą.

Może ich wiara potrzebuje strachu przed czymś? Może życie nie ma sensu bez walki?
A może oni widzą coś w skali makro, a Ty widzisz tylko własne podwórko, hm? ;)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gender

Postautor: haLayla » 2014-01-02, 22:21

edzia pisze:Ale ja i w idei równouprawnienia widzę zło. ;)


Dlaczego?
<3

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Gender

Postautor: koma » 2014-01-02, 22:32

haLayla pisze:Dlaczego?

No własnie?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gender

Postautor: vuem » 2014-01-03, 18:07

edzia pisze:Czy ja albo Cytryn, albo ktokolwiek inny, pisałyśmy o Tobie lub o Twoich przekonaniach z pogardą?


Edziu, napisałem o pogardzie w cudzysłowie. Dlaczego? ;)

Cytryn pisze, że to co ja myślę jest dla niej nie do przyjęcia, ja pisze to samo.
Ona ma argumenty, ja mam argumenty.
... działa to identycznie w obie strony.

czy ja pisze o pogardzie, czy o "pogardzie"? ;)

edzia pisze:Czy czytając ten program Równościowe Przedszkole też miałeś takie zaufanie do niego?


ja nie wypowiadam sie o konkretnym programie, a o "idei".

Sam przyznałem, że "podpinając się pod gender" ktos może ułożyc program, który nazwałem idiotycznym.

edzia pisze:Nie wiem, o jakich grupach mówisz. Ja opieram się na tym wspomnianym programie, który jest wprowadzony i jest realizowany już w bodajże w kilkudziesięciu przedszkolach w Polsce. Nie na jakichś marginalnych, patologicznych grupach.


"Wspomniany program" = konkretne działanie konkretnych ludzi, a nie globalnie rozumiana idea.
Również nie większość.

W roku szkolnym 2010/2011 funkcjonowało 19,1 tys. (18,3 tys. w roku ubiegłym) formalnie zarejestrowanych placówek wychowania przedszkolnego: 8,8 tys. przedszkoli, 9,1 tys. oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, 0,1 tys. zespołów wychowania przedszkolnego oraz 1,1 tys. punktów przedszkolnych.


Jeślli taka mniejszość realizuje program zły, to nazywam to patologią.
Co się nie zgadza, Edziu?

Zresztą Twoje własne słowa przecza sobie.

Skoro piszesz o konkretnym propgramie, konkretnej placówki, to nie piszesz o tym samym, co ja. ja piszę o pewnej idei - bardzo ogólnej zasadzie.

Przyznasz zapewne, że w polskich placówkach edukacyjnych realizuje sie programy uwzględniające ideę równouprawnienia, ptrzystosowania do życia w społeczeństwie itp.
Skoro w kilkudziesięciu z OGÓŁU realizuje sie program głupi, to jest PATOLOGIA, MARGINES.

edzia pisze:Ale ja i w idei równouprawnienia widzę zło. ;)


To żart, jak widać, ale ja odpowiem powaznie.
Zło widzisz w hasłach, które KTOŚ "podpina" pod ideę równouprawnienia, czy tzw. gender.

edzia pisze:A może oni widzą coś w skali makro, a Ty widzisz tylko własne podwórko, hm? ;)


ABSOLUTNIE ODWROTNIE.

Ja patrzę na skale globalną, a te osoby patrzą na "swoje" lub "cudzie podwórko", ale na pewno konkretne działania, konkretnych osób, wg konkretnego programu.

Chyba, że chcesz powiedzieć, że w WIĘKSZOŚCI POLSKICH PLACÓWEK EDUKACYJNYCH PROMUJE SIE HOMOSEKSUALIZM, ZNIESIENIE PŁCI ITD.

... ale to byłby kolejny żart;)


Wróć do „Pogaduszki”