(angielski) Magisterka zaocznie? Co sądzicie?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mila1122
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-19, 23:53
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

(angielski) Magisterka zaocznie? Co sądzicie?

Postautor: mila1122 » 2015-07-20, 00:06

Witam, jestem po licencjacie z anglistyki na UAMie. Było czasami trudno, ale się udało przejść, bez większych problemów. Nie wiele myśląc- od razu po licencjacie poszłam tam też na mgr, teraz wiem, że to był błąd. Dodatkowo zaczęłam uczyć w szkołach językowych ( najpierw dla dzieci, później dla dorosłych). Nałożyłam na siebie za dużo obowiązków i w tej sesji na 9 egzaminów zaliczyłam 8, zabrakło 1 pkta... Niestety ten jeden wchodzi w skład PNJA, wiec za tym idzie warunek z 3 komponentów( w najczarniejszej wizji oczywiście;)) No ale ostatnio tak myślałam, że nie chce iść na warunek z PNJA, wolę już pójść do pracy i ostatnio zaczęłam myśleć nad zaoczną logistyką. Nie jestem jeszcze pewna w życiu co chce robić, bardzo lubię uczyć, ale nie wiem czy akurat uda mi się zdobyć etat w szkole, a niestety szkoły językowe nie dają umów o pracę, a na śmieciówce nie chce cały czas być.
No więc, aby się zabezpieczyć w momencie gdy nagle musiałabym pójść do jakiejś administracyjnej pracy, korpo itp, to chciałabym mieć coś więcej niż tylko anglistyka, tym bardziej, że mgr na UAMie jest na niskim poziomie- w ciągu roku nic nie wymagają, a pod koniec egzaminy trudne.

NO WIĘC, MOJE PYTANIA SĄ NASTĘPUJĄCE ;):
1)czy w karierze nauczyciela, w momencie 'pnięcia się na szczyt' liczy się z czego mam studia mgr, czy tylko fakt, że jestem magistrem i mogę się ubiegać o każdy stopień?
2)Jak to wgląda w praktyce- jak potencjalny pracodawca zobaczy, że mam anglistykę+logistykę, to będę mniej atrakcyjnym pracownikiem w porównaniu do osoby która ma ang+ang? Czy każdy z Was, Waszych znajomych ma samą anglistykę (bądź germanistykę itp.)?
3)Jak Wam się wydaje, czy dobrze robię, że w momencie gdybym miała warunek, czy to mądre iść na zaoczne i do pracy?

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: (angielski) Magisterka zaocznie? Co sądzicie?

Postautor: qjaf » 2015-07-20, 21:16

1. Jezeli masz mgra z przedmiotu ktorego uczysz i przygotowanie pedagogiczne to "awans" stoi przed Toba otworem.
2. To zalezy od indywidualnych upodoban pracodawcy. Znam takich ktorzy respektuja tylko dyplomy panstwowych wyzszych uczelni, ale sa i tacy, ktorzy z checia zatrudnia absolwenta Wyzszej Szkoly Gier i Zabaw :D Wydaje mi sie, ze bardziej doswiadczeni nauczyciele (20 lat stazu) zwykle specjalizuja sie w nauczaniu 1 przedmiotu, a wynika to z kilku czynnikow. Natomiast mlodsi czesto maja wiecej uprawnien, bo ksztalca badz raczej ksztalcili sie w okresie promowania dwuprzedmiotowosci w oswiacie.
Nie chce generalizowac, ale ja w pewnym stopniu stalem sie ofiara tzw. reform, a de facto grzebania w szkolnictwie wyzszym. W efekcie studenci z nizszego roku mieli mozliwosc nauczania 2 przedmiotow, a ja i zastepy innych studentow tylko 1. Oczywiscie chetni mogli uzupelnic braki w wyksztalceniu poprzez ukonczenie podyplomowki za ponad 3 tysiace. Jakiez bylo moje zdziwiene gdy okazalo sie, ze od co najmniej roku lub 2 na tym samym uniwerku wrocono do systemu mi znanego...No coz, "gora" ma zawsze racje.
3. Dobrze kombinujesz, bo sama doskonale wiesz, ze pracy w oswiacie jest jak na lekarstwo. "Gola" anglistyka to tez obecnie zaden wyznacznik.

mariikaxxx
Posty: 2
Rejestracja: 2024-01-13, 13:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: (angielski) Magisterka zaocznie? Co sądzicie?

Postautor: mariikaxxx » 2024-01-16, 14:40

Jak dla mnie to wybierając https://manhattan-edu.pl/ do nauki języka angielskiego, inwestujesz w wartościową edukację. Kursy dostępne na tej platformie są starannie opracowane, a doświadczona kadra instruktorska zapewni Ci solidne podstawy oraz zaawansowane umiejętności językowe. Dodatkowo można też skorzystać z https://www.amerilingua.com/pl , dzięki aplikacji można samemu uczyć się języka angielskiego


Wróć do „Pogaduszki”