czy korepetycje są opodatkowane?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Raregt
Posty: 2
Rejestracja: 2020-01-31, 13:47
Kto: student
Przedmiot: Język polski, Język hiszpański, Historia sztuki
Lokalizacja: świętokrzyskie

czy korepetycje są opodatkowane?

Postautor: Raregt » 2020-04-02, 15:29

Czy można udzielać dodatkowych lekcji bez jakiegoś zgłaszania albo czegokolwiek?
Nigdy tak nie dorabiałem, ale skoro zebrała się grupa która chciałaby mieć ponadprogramowe zajęcia online... to czemu by nie spróbować?!? Tylko nie wiem, czy mogę zaczynać z marszu, czy najpierw mam sobie załatwić kasę fiskalną z całym osprzętem i w ogóle - jak to jest z tymi korepetycjami?

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: czy korepetycje są opodatkowane?

Postautor: Ritter von Rodewald » 2020-04-04, 15:47

Kwestia pierwsza: zwolnienie z kasy fiskalnej obowiązujące w 2020 roku obejmują podatników: u których kwota obrotów na rzecz osób fizycznych oraz rolników ryczałtowych nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym kwoty 20 000 zł. Osoby rozpoczynające działalność w trakcie roku muszą ustalić indywidualnie limit zwolnienia z kasy fiskalnej za pomocą wzoru: kwota limitu x (liczba dni prowadzenia sprzedaży pozostała do końca roku / liczba dni w roku podatkowym). 20000,- PLN/356 dni =56,18 zł - co jest praktycznie i faktycznie niemożliwe.

Kwestia druga: działalność bez rejestracji jest formą uzyskiwania przychodu bez obowiązku zakładania działalności gospodarczej. Możesz ją prowadzić, jeśli w okresie 60 poprzednich miesięcy wcześniej nie prowadziłeś działalności gospodarczej i przychody miesięczne będą mniejsze niż 1050 zł.

Kwestia trzecia: powodzenia!

:D
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Sprawdziany1268
Posty: 10
Rejestracja: 2017-01-14, 14:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Chemia, ...
Lokalizacja: mazowieckie

Re: czy korepetycje są opodatkowane?

Postautor: Sprawdziany1268 » 2020-04-04, 18:02

jeżeli twój utarg nie przekroczy 20 tysięcy złotych to nie musisz mieć kasy. Po drugie nic by ci nie zrobili jakbyś nie założył działalności,
Więc śmiało warto spróbować!


Wróć do „Pogaduszki”