kagańce inaczej namordniki

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

kagańce inaczej namordniki

Postautor: Ritter von Rodewald » 2020-05-16, 14:09

Czy nosicie te obrzydliwe kagańce inaczej namordniki?

Ja nie nosiłem, nie noszę i nie zamierzam nosić.

Żona moja też nie nosi.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 15 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

5) § 18 otrzymuje brzmienie:

„§ 18. 1. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa:

1) w środkach publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym oraz w pojazdach samochodowych, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie;

2) w miejscach ogólnodostępnych, w tym:

a) na drogach i placach,

b) w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny,

c) w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach),

d) na terenie nieruchomości wspólnych w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz. U. z 2020 r. poz. 532 i 568).

[url]2. Obowiązku określonego w ust. 1 nie stosuje się w przypadku: [/url]

1) pojazdu samochodowego, w którym przebywa lub porusza się 1 osoba albo 1 osoba z dzieckiem, o którym mowa w pkt 2;

2) dziecka do ukończenia 4. roku życia;

[b][url]3) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia[/url][/b], całościowych zaburzeń rozwoju, nie-pełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; [url]okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane; [/url]

4) osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, placówkach i targowiskach (straganach), o których mowa w ust. 1 pkt 2
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: kagańce inaczej namordniki

Postautor: Ritter von Rodewald » 2020-05-16, 14:10

Ilustracja - film "Miś".
Załączniki
w kagańcach.jpg
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

WawcaMOS
Posty: 5
Rejestracja: 2020-04-28, 16:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika, Przysposobienie obronne, Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: kagańce inaczej namordniki

Postautor: WawcaMOS » 2020-08-28, 15:10

Ja noszę tylko żeby mandatu nie dostać. A tam gdzie się nie czepiają to nie zakładam.
Raz 2 godziny chodziłem po IKEA i to był koszmar dla mnie zdrowego, wysportowanego mężczyzny. Współczuję wszystkim tym co mają problemy z wydolnością.

WawcaMOS
Posty: 5
Rejestracja: 2020-04-28, 16:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika, Przysposobienie obronne, Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: kagańce inaczej namordniki

Postautor: WawcaMOS » 2020-08-28, 15:11

Ps::Dodam jako ciekawostkę że na kaganiec moja prababcia mówiła NAMORNIK. Teraz sam tej nazwy używam.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: kagańce inaczej namordniki

Postautor: Ritter von Rodewald » 2020-08-28, 19:45

Fajnie.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

klaczek
Posty: 3
Rejestracja: 2020-10-07, 09:23
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Re: kagańce inaczej namordniki

Postautor: klaczek » 2020-10-07, 09:33

nosze by nie dostać madatu tak to jakoś nawet idzie wytrzymac

umom
Posty: 5
Rejestracja: 2020-10-28, 16:41
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Re: kagańce inaczej namordniki

Postautor: umom » 2020-10-28, 16:45

jest strach, trochę nie wygodne ale co zrobić jak trzeba to trzeba


Wróć do „Pogaduszki”