jak sobie radzicie z siedzeniem na zdalnym?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

cQuack
Posty: 3
Rejestracja: 2020-01-03, 10:04
Kto: rodzic
Przedmiot: Matematyka, Język polski, Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

jak sobie radzicie z siedzeniem na zdalnym?

Postautor: cQuack » 2020-11-13, 10:47

Siedzeniem rozumianym całkiem dosłownie?
Bo mi od tego siedzenia na krześle zaczynają dokuczać plecy (i nie tylko). Normalnie można było wstać, przejść się po klasie, a teraz? Wypada być cały czas w oku kamery, bo część uczniów ma problem, jak dochodzi do nich tylko "głos z eteru".
I jest to o tyle dziwne, że przez te 2-3 miesiące wiosenne nie było problemów. A teraz już są. Nie wydaje mi się, żeby to pogoda robiła tę różnicę :idea: :|

cQuack
Posty: 3
Rejestracja: 2020-01-03, 10:04
Kto: rodzic
Przedmiot: Matematyka, Język polski, Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: jak sobie radzicie z siedzeniem na zdalnym?

Postautor: cQuack » 2020-11-16, 09:47

cQuack pisze:Siedzeniem rozumianym całkiem dosłownie?
Bo mi od tego siedzenia na krześle zaczynają dokuczać plecy (i nie tylko). Normalnie można było wstać, przejść się po klasie, a teraz? Wypada być cały czas w oku kamery, bo część uczniów ma problem, jak dochodzi do nich tylko "głos z eteru".
I jest to o tyle dziwne, że przez te 2-3 miesiące wiosenne nie było problemów. A teraz już są. Nie wydaje mi się, żeby to pogoda robiła tę różnicę :idea: :|


PS
Trzeba będzie sobie sprawić jakieś lepsze, indywidualnie dopasowane krzesło. A i parę zabiegów na obolałe plecy nie zaszkodzi. Chociaż noszenie plastrów przez cały dzień, takich z reklama byłoby chyba średnio wygodne. Poza tym ktoś powinien je prawidłowo nakleić, samemu się tego nie zrobi...
Więc najważniejsze będzie krzesło!

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: jak sobie radzicie z siedzeniem na zdalnym?

Postautor: Ritter von Rodewald » 2020-11-17, 07:19

Chodzę prowadzić lekcje do szkoły. Albo jadę rowerem, niekiedy też samochodem, jak mam potem jeszcze jakieś sprawy. W klasie można sobie pochodzić. Jadę na dwa komputery. O dziwo - do szkoły przychodzą też inne osoby. W sumie jest nas dzień w dzień pięć osób. Średnia wieku: +60. Myślę, że z końcem listopada wrócimy do szkół. Chociaż gdybym był ministrem z PiS, to bym zrobił tak: do Bożego Narodzenia jeszcze nadal edukacja na odległość, po Trzech Królach przeniesione z późniejszych terminów ferie zimowe. I tak bowiem ośrodki, hotele, pensjonaty mają być rzekomo nieczynne. I lekcje w szkole powracają z trzecim tygodniem stycznia 2021. W każdą sobotę dla regeneracji organizmu rower po lesie i po wioskach (30 - 50 km). Przed ciemnościami zdążę wrócić. A w niedzielę wypad do lasu na marsz (5 - 8 km). I cały czas liczę na to, że przywrócą jednak odebrane prawo nabyte do emerytury dla nauczycieli zatrudnionych przed 1999 rokiem.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: jak sobie radzicie z siedzeniem na zdalnym?

Postautor: Ritter von Rodewald » 2020-11-17, 07:22

relaks, odpoczynek, regeneracja
Załączniki
marsz po lesie.jpg
relaks, odpoczynek, regeneracja
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: jak sobie radzicie z siedzeniem na zdalnym?

Postautor: ann » 2020-11-17, 13:09

Ritter von Rodewald pisze:Chodzę prowadzić lekcje do szkoły.

U mnie jest system - trzy dni ze szkoły, dwa dni z domu. Dla wszystkich :)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: jak sobie radzicie z siedzeniem na zdalnym?

Postautor: ann » 2020-11-17, 13:09

Ritter von Rodewald pisze:Chodzę prowadzić lekcje do szkoły.

U mnie jest system - trzy dni ze szkoły, dwa dni z domu. Dla wszystkich :)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy


Wróć do „Pogaduszki”