anulowanie długów bez płacenia

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Turanya
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-24, 23:35
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

anulowanie długów bez płacenia

Postautor: Turanya » 2020-12-17, 12:16

Czy mi się tylko wydaje, czy polskie prawo dopuszcza taką możliwość?
Czytam sobie właśnie o warunkach upadłości konsumenckiej. I chyba intencją ustawodawcy było, aby bankruci nie tracili wszystkiego w niekontrolowany sposób, zapożyczając się jeszcze bardziej, czym jeszcze pogarszaliby swoją sytuację. Tylko obawiam się że praktyka wygląda tak, że niektórzy celowo się zadłużają i potem uchodzi im to na sucho, a ludzie z autentycznymi problemami wcale nie mają łatwiej.

Turanya
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-24, 23:35
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: anulowanie długów bez płacenia

Postautor: Turanya » 2020-12-30, 11:18

Turanya pisze:Czy mi się tylko wydaje, czy polskie prawo dopuszcza taką możliwość?
Czytam sobie właśnie o warunkach upadłości konsumenckiej. I chyba intencją ustawodawcy było, aby bankruci nie tracili wszystkiego w niekontrolowany sposób, zapożyczając się jeszcze bardziej, czym jeszcze pogarszaliby swoją sytuację. Tylko obawiam się że praktyka wygląda tak, że niektórzy celowo się zadłużają i potem uchodzi im to na sucho, a ludzie z autentycznymi problemami wcale nie mają łatwiej.


PS Wiadomości o wymogach do ogłoszenia "preferencyjnego" bankructwa czerpię ze strony reklama - wydaje mi się, że informacje tam zawarte są dość wyczerpujące. Ale ich interpretacja to już całkowicie moje wymysły 8)


Wróć do „Pogaduszki”