co byście zmienili w programie nauczania?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Adoncia
Posty: 3
Rejestracja: 2021-03-23, 13:27
Kto: rodzic
Przedmiot: Muzyka, Inne
Lokalizacja: śląskie

co byście zmienili w programie nauczania?

Postautor: Adoncia » 2021-04-09, 10:53

Jakbyście mieli pełną dowolność?
Moim zdaniem sporego przemodelowania wymaga program historii. Za dużo o przeszłości zamierzchłej, za mało o wydarzeniach stosunkowo niedawnych, który wpłynęły na obecną rzeczywistość społeczno-polityczną. Te procesy warto dobrze zrozumieć, zwłaszcza zanim pójdzie się do urny wyborczej. I jeszcze mniej teoretyzowania, a więcej wiedzy użytecznej - jak załatwić coś w urzędzie, jak rozumieć prawo. A nie potem jak coś się dzieje, to kompletny paraliż i nie wiadomo, co robić!!!

Izusia
Posty: 11
Rejestracja: 2020-11-30, 11:03
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: co byście zmienili w programie nauczania?

Postautor: Izusia » 2021-04-09, 22:06

Co do historii mogę się zgodzić, ale żeby skrócić niektóre jej nieistotne wątki, a zaszczepić w młodych ludziach te niedawne wydarzenia, które zmieniają świat, by i oni poczuli się, że potrafią.

Adoncia
Posty: 3
Rejestracja: 2021-03-23, 13:27
Kto: rodzic
Przedmiot: Muzyka, Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: co byście zmienili w programie nauczania?

Postautor: Adoncia » 2021-04-12, 12:00

@Izusia też masz rację. "Yes, I can" w miejsce mesjanizmu i cierpiętnictwa!
I mam jeszcze jedną rzeczy, która przydałaby się w edukacji: więcej prawa i załatwiania formalnych spraw. Tak, żeby człowiek mógł się w tym piekiełku przepisów odnaleźć. A nie z każdą drobną rzeczą udać się do prawnika. Wprawdzie takie kwestie jak te ze strony reklama wymagają większego doświadczenia, ale mi chodzi o te bardziej prozaiczne sprawy. Potem w urzędach patrzą na człowieka jak na idiotę, bo nie wie co zrobić w określonej sytuacji :|


Wróć do „Pogaduszki”