Przedszkole niepubliczne a przedszkole integracyjne

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Marzanna4567
Posty: 2
Rejestracja: 2024-01-05, 19:27
Kto: rodzic
Lokalizacja: pomorskie

Przedszkole niepubliczne a przedszkole integracyjne

Postautor: Marzanna4567 » 2024-01-05, 19:43

Dzień dobry,
Trafiłam tutaj na forum poszukując informacji jaka jest różnica pomiędzy przedszkolem niepublicznym a przedszkolem integracyjnym. Tak naprawdę i tu i tu dzieci są w grupie z dziećmi z orzeczeniem.
Precyzując problem chodzi o to że moje pięciolatki chodzą do przedszkola niepublicznego i w grupie jest czworo dzieci z orzeczeniem. Zastanawiam się czy takie przedszkole nie powinno mieć statusu przedszkola integracyjnego. Nie mamy nauczyciela wspomagającego a w grupie jest 24 dzieci.
Podobna sytuacja jest w innych przedszkolach
Chcę się dowiedzieć czy dyrektor przedszkola nie powinna w takiej sytuacji zmienić statusu przedszkola z niepublicznego na niepubliczne integracyjne?
Czy jeżeli w grupie jest czworo dzieci z orzeczeniem to ta grupa nie powinna liczyć mniej osób?
Probuję znaleźć odpowiedź na pytanie gdzie jest ta granica gdzie są dzieci z orzeczeniem w przedszkolu niepublicznym, a kiedy powinno być ono już przedszkolem integracyjnym.
Mam nadzieję, że w miarę jasno nakreśliłam temat.
Jeżeli ktoś będzie umiał odpowiedź na to pytanie będę wdzięczna.

Marzanna4567
Posty: 2
Rejestracja: 2024-01-05, 19:27
Kto: rodzic
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przedszkole niepubliczne a przedszkole integracyjne

Postautor: Marzanna4567 » 2024-01-05, 19:47

Marzanna4567 pisze:Dzień dobry,
Trafiłam tutaj na forum poszukując informacji jaka jest różnica pomiędzy przedszkolem niepublicznym a przedszkolem integracyjnym. Tak naprawdę i tu i tu dzieci są w grupie z dziećmi z orzeczeniem.
Precyzując problem chodzi o to że moje pięciolatki chodzą do przedszkola niepublicznego i w grupie jest czworo dzieci z orzeczeniem. Zastanawiam się czy takie przedszkole nie powinno mieć statusu przedszkola integracyjnego. Nie mamy nauczyciela wspomagającego a w grupie jest 24 dzieci.
Podobna sytuacja jest w innych grupach
Chcę się dowiedzieć czy dyrektor przedszkola nie powinna w takiej sytuacji zmienić statusu przedszkola z niepublicznego na niepubliczne integracyjne?
Czy jeżeli w grupie jest czworo dzieci z orzeczeniem to ta grupa nie powinna liczyć mniej osób?
Probuję znaleźć odpowiedź na pytanie gdzie jest ta granica gdzie są dzieci z orzeczeniem w przedszkolu niepublicznym, a kiedy powinno być ono już przedszkolem integracyjnym.
Mam nadzieję, że w miarę jasno nakreśliłam temat.
Jeżeli ktoś będzie umiał odpowiedź na to pytanie będę wdzięczna.

paniUlaa
Posty: 1
Rejestracja: 2024-02-29, 14:14
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Przedszkole niepubliczne a przedszkole integracyjne

Postautor: paniUlaa » 2024-02-29, 14:19

My prowadzimy przedszkole niepubliczne w Bydgoszczy, to znaczy prywatnie i to tak naprawdę wszystko zależy od dziecka i adaptacji. Są u nas dzieci z lekkim orzeczeniem niepełnosprawności, które świetnie sobie radzą. Podczas gdy mieliśmy taki przypadek z jednym maleństwem, że po prostu nie dało się malucha uspokoić. Jak wiemy już teraz, nie było to dziecko gotowe na pobyt między rówieśnikami.


Wróć do „Pogaduszki”

cron