Newsy związane z edukacją

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: linczerka » 2012-08-05, 07:56

dora8201 pisze:chyba sporo krakowskiego grona?? no to proszę

A co to ma ze sobą wspólnego? Nie pisze, że "pomysły" są sprawką tychże nauczycieli.
Pomysłodawcy mają zawężone pojęcie o pracy nauczycieli. A swoją drogą podczas pracy w godzinach od 8. do 15: szkolenia, rady, wywiadówki, sprawdzanie, przygotowanie do lekcji, prowadzenie dokumentacji, pisanie planów, programów, projektów. Odrabiamy się, a po ośmiu godzinach hyda park. Tylko do tego potrzebuję: pomieszczenia do pracy, komputer osobisty z dostępem do Internetu(przygotowanie do lekcji i nie tylko), drukarkę (np.druk świadectw, ocen semestralnych- ja opisówki, dyplomy), zapasy materiałów papierniczych i biurowych, bogato wyposażoną bibliotekę szkolną. Nie będę mnożyć przykładów. Zbliża się 15. - "Proszę państwa, kończymy wywiadówkę, mój czas pracy minął". :mrgreen:
A czy wówczas należeć nam się będzie przerwa śniadaniowa i czy można będzie się napić kontrowersyjnego łyczka wody podczas lekcji?
A już całkiem poważnie, wtedy zaczniemy się szanować i nic ponad normę nie będziemy robić. I ciekawe, kto zyska, kto straci na tych bzdurnych pomysłach. Ludzie mają chore i urojone, niezdrowe pojęcie o pracy nauczycieli.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: iluka » 2012-08-05, 10:11

Pod wypowiedzią linczerki mogę się podpisać i dodać parę refleksji:
,,wydatki na edukację pożerają ponad 40 proc. ich budżetów,,
,,polskie samorządy dołożyły do oświaty,,
Dlaczego INWESTOWANIE W EDUKACJĘ PRZYSZŁEGO POKOLENIA POSTRZEGA SIĘ W KATEGORII STRATY???
,, w czasie zbyt długich nauczycielskich urlopów nie ma się kto opiekować dziećmi, ,A czemu to w czasie wolnym dzieci mają się nimi opiekować inni ludzie niż rodzice i to w ramach OBOWIĄZKU???
,,w tym roku miasto chciało otworzyć dla dzieci, które nigdzie nie wyjechały na wakacje, szkolne boiska i sale komputerowe, ale nie otworzyło, bo nie miał się kto nimi opiekować.,,
No ręce opadają... To przecież rajcowie miejscy mogli pójść dalej i ustalić grafik ile dni swego urlopu przeznaczą na opiekowanie się dziećmi. Może są zajęci podczas swych urlopów wykonywaniem społecznie innych obowiązków tak jak to postulują wobec nauczycieli? I w razie wypadku kto ponosi odpowiedzialność :?:
,,nauczyciel pracujący na kilku etatach zabiera pracę swoim kolegom po fachu, których trzeba zwalniać i którym gmina musi wypłacać kosztowne odprawy.,,
A tu niech sprawdzą , owszem, tak być nie powinno, tylko trzeba udokumentować takie przypadki.
,,Samorządowcy sprzeciwiają się też tzw. odpisowi na doskonalenie nauczycieli.Gmina ma obowiązek co roku wydać na nie 1 proc. subwencji.,, W mojej gminie to najlepiej ukryty 1%, nikt z nauczycieli nie wie, gdzie się rozpływa...
,,Zamiast dokształcać nauczycieli z 20-letnim stażem [b]Kraków woli wymienić kadrę na nową i od razu doskonale wykształconą [/b.,, Kto przeanalizował fakt tu podany, że w Krakowie kadra z z 20-letnim stażem jest źle wykształcona? I dla nich na odprawy będą pieniądze? A KSZTAŁCENIE USTAWICZNE JEST WPISANE W ZAWÓD NAUCZYCIELA i ci ,,od razu dobrze wykształceni,, też za parę lat powinni się dokształcać. I co wtedy?



















:!:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: dora8201 » 2012-08-05, 15:20

linczerka pisze:
dora8201 pisze:chyba sporo krakowskiego grona?? no to proszę

A co to ma ze sobą wspólnego? Nie pisze, że "pomysły" są sprawką tychże nauczycieli.


hej ale ja nie napisałam nigdzie, że to ich pomysły!! i potrafię czytać ze zrozumieniem - w artykule stoi jak byk, że to krakowski magistrat taki "mądry"!
krakowski czyli ich - krakowskiego grona - więc proszę (Krakowiacy jakie macie "mądrych" rządzących) - fakt, pozostawiłam to na poziomie niedomówionym ale z drugiej strony nie sądziłam, że ktoś mnie posądzi, że uważam, że to krakowskich nauczycieli pomysły....

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: marek474 » 2012-08-05, 15:32

Nie ma nawet sensu komentować tych wszystkich propozycji, które się ostatnio pojawiają ze strony samorządów, oczywiście w imię dobra dziecka, a nie oszczędności. Jeśli o dobro dziecka chodzi, to pierwszą rzeczą, którą powinien zrobić samorząd, to zaproponować, by subwencja oświatowa, jak nazwa wskazuje mogła być wydawana tylko na oświatę - przecież o dobro dzieci idzie. A nie tak jak mój samorząd otwarcie przyznaje, że ta subwencja to comiesięczny zastrzyk gotówki i z niej łata się dziury w budżecie. I to może nie hipokryzja? I to nikogo nie interesuje, czy to normalne?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: linczerka » 2012-08-05, 17:37

dora8201 pisze:z drugiej strony nie sądziłam, że ktoś mnie posądzi, że uważam, że to krakowskich nauczycieli pomysły

Dora, nie posądzam :). Ot,
dora8201 pisze:pozostawiłam to na poziomie niedomówionym

Samorządowcy, jak wszędzie, mają swoje pomysły. Na razie szkoda psuć sobie wakacje na wszelkie publikacje, które na dzień dzisiejszy niczego nowego nie wnoszą. Nie ma co się łudzić, jakieś zmiany będą. Pewnie to będzie kolejny niewypał. ZUS aż się pali, by przejąć obowiązek płacenia za urlop dla poratowania zdrowia. :devil: Tylko, gdzie w tym wszystkim dziecko i jego rodzina?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: marek474 » 2012-09-12, 21:47

http://praca.wp.pl/title,Pracowity-jak- ... omosc.html
Przyzwyczaiłem się już przez 5 lat do tych artykułów, tylko całe społeczeństwo również, w oczach statystycznego Polaka jesteśmy największymi nierobami na świecie. Specjalna nagonka władzy, będą mieli poparcie całkowite jak zaczną coś kombinować z pensum, w imię dobra ucznia rzecz jasna. Że też można takie oszczerstwa bezkarnie pisać i nikt (ZNP, czy kto tam jeszcze powinien nas bronić) nigdy nic nie zrobi. W dzisiejszych czasach co druga osoba ma krewnych za granica i każdy może dopytać jak tam praca nauczyciela wygląda. Każdy z nas chciałby spędzać 8h w szkole i koniec, ale samorządy najchętniej też by tak chciały tylko 40 godzin tablicowych dołożyć, to by im pasowało. Znów narzekam tutaj, ale co dziwić się obcym, jak nie raz o to zdążyłem pokłócić się z krewnymi albo znajomymi...

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: linczerka » 2012-09-12, 23:15

marek474 pisze:Znów narzekam tutaj

:mrgreen:
Przestałam się przejmować, co wypisują. Ciekawe, kiedy wezmą się za pisanie o sobie, bo kultura wypowiedzi pismaków i ich rażące błędy też powinny iść pod lupę.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: vuem » 2012-09-13, 06:55

Prawda zawsze leży gdzieś po środku... ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: vuem » 2012-09-13, 15:09

Basso profondo pisze:To nieprawda


Użyłem oczywiście powiedzonka, którego nie można traktować dosłownie.;)

Chodzi mi o to, że tak jak zdarzają się komentarze skrajnie negatywne o nauczycielach, tendencyjne i podające nieprawdziwe informacje, tak również riposty bywają przesadzone.

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: marek474 » 2012-09-15, 13:22

http://biznes.onet.pl/nauczyciele-na-do ... rasa-detal

Proszę o pomoc, z tekstu wynika, że polski nauczyciel za godzinę pracy z klasą dostaje równowartość 30 dolarów. Kto wie jaki zaawansowany algorytm zastosowano, by otrzymać taki wynik? Jakieś propozycje?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: vuem » 2012-09-18, 17:00

W Polsce dzielą pensję miesięczną w dolarach przez 18 godzin.

W Izraelu, czy innej Francji mnożą 18 dolarów przez każde pół lekcji.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: linczerka » 2012-12-08, 13:21

Opadają ręce, gdy takie coś się czyta
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... miala.html
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: iluka » 2012-12-08, 14:54

Płakać się chce... lub walnąć w mordę...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: marek474 » 2012-12-08, 15:24

Brak słów! Ale dla dyrekcji liczy się uczeń (czyli kasa co za nim idzie), nie nauczyciel. U mnie w szkole podstawowej dyrektor "nie zgodził" się, by jednemu zdemoralizowanemu uczniowi postawić naganne zachowanie, bo rodzic go przeniesie do innej szkoły, w domyśle kasa mu ucieknie (szkoła bezobwodowa)...

DilSe
Posty: 37
Rejestracja: 2012-09-02, 10:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: DilSe » 2012-12-08, 18:25

linczerka pisze:Opadają ręce, gdy takie coś się czyta
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... miala.html


Dokładnie .... Mi opadły....


Wróć do „Pogaduszki”