Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

PatrykDG
Posty: 15
Rejestracja: 2010-06-14, 14:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: PatrykDG » 2010-07-30, 17:55

To już po prostu szczyt wszystkiego moi drodzy nauczyciele. Tak sobie patrzę, że na chomikuj.pl są profile, które udostępniają wszystkim sprawdziany z książki nauczyciela !! :? Czy widzieliście podobne praktyki ? choćby ten chomik
http://chomikuj.pl/Nauczycielka987
http://chomikuj.pl/daniel_12_14
http://chomikuj.pl/G20
Najgorsze jest to, że podają oni wszystkim hasła na prywatnych wiadomościach lub na profilach, by wszyscy mogli zdobywać dobre oceny bez nauki.

Sprawdzałem, i niestety są to prawdziwe testy z książki nauczyciela : (


Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: dushka » 2010-07-30, 19:32

A jaki nauczyciel podaje testy z książek? :D

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: vuem » 2010-07-30, 20:05

Jeśli chodzi o gotowe testy z różnych książek,to mnie się zdarza. Zazwyczaj te gotowe testy do konkretnego podręcznika mam zmodyfikowane, ale nie jest tak, że każdy test układam samodzielnie.
"Własnych" testów mam obecnie mnóstwo, trochę sie tego uzbierało, ale to nie znaczy, że nie korzystam z gotowców.

Takie testy to nie jest jedyna forma oceniania i nie jedyny element klasyfikacji, więc chyba nie jest trudno uniknąć ryzyka takich "gotowców".

Co do zwyczajów z chomikuj.pl to nic nowego, każde forum, również te popularne fora językowe, np. na gazeta.pl są pełne ofert, głównie handlowych, takich testów.

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: iTulka » 2010-07-30, 21:18

Też mam kilka rodzajów gotowych sprawdzianów, co więcej, podobno były one dostępne dla każdego w niektórych księgarniach... To już jest jawna bezczelność ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: vuem » 2010-07-30, 21:24

Są portale, gdzie mnóstwo materiałów, również dla nauczycieli, a więc i testy, można ściągnąć. Uczniowie generalnie są w te klocki lepsi :wink:
Książki nauczyciela są ogólnie dostępne.
Testy "trudniej dostępne", jeśli używane regularnie...są spisywane, zapamiętywane itd.

Bez własnej inwencji twórczej nie da rady.

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: iTulka » 2010-07-30, 21:32

Uczniowie są solidarni wobec wyrządzanej im przez nas krzywdy zwanej sprawdzianem. Dobrze, że myślą i wykorzystują nowinki techniczne. Szkoda, że nie przejmują się etyczną stroną rozprowadzania gotowców. Ale czy my w ich wieku się przejmowaliśmy ściąganiem na przykład? ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: vuem » 2010-07-30, 21:34

Absolutnie nie... o ile musieliśmy ściągać...niektórzy byli zdolni iTulko :mrgreen:

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: iTulka » 2010-07-30, 21:44

To fakt, vuemie. Niektórzy, oprócz tego, że zdolni, to byli jeszcze uczciwi i pracowici ;P
Ale chodzi mi raczej o to, że fakt ściągania był wśród uczniów tak powszechny, że nikt nie traktował tego jako bezczelności. Raczej sposób na radzenie sobie.

malgosi35
Posty: 126
Rejestracja: 2007-05-23, 17:51

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: malgosi35 » 2010-07-30, 22:04

Przyznaję się bez bicia, że szukam w internecie testów dla moich dzieci.
Nie są orłami i czasami trudno im wybrać co jest ważne z danego przedmiotu a co nie a ja fizycznie nie daję rady przygotowywać ich do sprawdzianów. .
Daję im rózne testy do rozwiązywania z danego zakresu materialu; i im i mi jest łatwiej.
Małgorzata

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: haLayla » 2010-07-30, 23:06

malgosi35, ale to chyba co innego, niż dać gotowca, prawda? Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem, dajesz dzieciom do rozwiązywania testy, utrwalające wiedzę, a nie gotowca.

PS. Na studiach tego jest zdecydowanie więcej. Gotowce są wręcz jawnie eksponowane na forach kierunków.
<3

malgosi35
Posty: 126
Rejestracja: 2007-05-23, 17:51

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: malgosi35 » 2010-07-31, 09:30

Tak, tak. Nie daję gotowca. Często jednak korzystam z np. chomików.
Małgorzata

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: vuem » 2010-07-31, 10:27

Ale nie ma nic złego w dawaniu gotowców. Jeśli uczniowie nie są w ich posiadaniu, to w czym problem?

PatrykDG
Posty: 15
Rejestracja: 2010-06-14, 14:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: PatrykDG » 2010-07-31, 10:36

No tak, ale np. Nowa Era udostępnia te książki nauczyciela za pieniądze . Więc nie powinno się czegoś takiego dawać uczniom. Osobiście sam posiadam jeden egzemplarz książki nauczyciela Śladami Przeszłości 1 ale nie mam zamiaru przekopiowywać tych testów do internetu, bo tu już jest jawny szczyt bezczelności i nie poszanowania pracy Nowej Ery.

A taki mechanizm działa tak. Jeden uczeń sobie kupi przez internet te książki nauczyciela. Przecież w wirtualnej księgarni nikt nikogo nie sprawdza ! czy to nauczyciel, czy uczeń. Taki młody człowiek przekopiuje testy do internetu a następnie cała sieć będzie się od nich roiła.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: vuem » 2010-07-31, 10:51

PatrykDG pisze:No tak, ale np. Nowa Era udostępnia te książki nauczyciela za pieniądze . Więc nie powinno się czegoś takiego dawać uczniom. Osobiście sam posiadam jeden egzemplarz książki nauczyciela Śladami Przeszłości 1 ale nie mam zamiaru przekopiowywać tych testów do internetu, bo tu już jest jawny szczyt bezczelności i nie poszanowania pracy Nowej Ery.


Patrykuk, to że nauczyciele wymieniają sie materiałami...łamiąc przy tym prawo, czy działając "na szkodę" wydawnictwa to jedna sprawa i ja osobiście mam w d*** szacunek dla pracy Nowej Ery, czy innego Longmana, bo trzeba zacząć od tego, że nie szanuje się mnie, ani uczniów ustalając ceny podręczników na tak wysokim poziomie. :mrgreen:

Podręcznik ucznia kosztuje 50, a dla nauczyciela 120, choć gorszy papier.
Konia z rzędem temu, kto mi udowodni, że większy wysiłek intelektualny jest wymagany, by stworzyć instrukcje dla nauczyciela i kilka ćwiczeń dodatkowych, czy testów, a nie sam podręcznik.
Granda i tyle.
Nie wspominam o innych materiałach. Tak więc misja nasza ... jest kosztowna.

Dlatego nie mam skrupułów i kopiuję ilekroć mam okazję.

Natomiast nie rozumiem umieszczania testów w internecie. Nie robi tego nauczyciel, no chyba że jest głupkiem.
Pewnie umieszczają to uczniowie, którzy w jakiś sposób weszli w posiadanie takich testów.

Testy sa nie tylko w książce nauczyciela, Patryku. Np. Oxford publikuje je na swojej stronie internetowej, trzeba mieć hasło, by się zalogować.
Hasło otrzymujesz od przedstawiciela wydawnictwa. Teoretycznie nikt inny nie ma dostępu...a jednak jakoś "wyciekają".

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: edzia » 2010-08-02, 15:41

A myślicie, że trudno jest zrobić zdjęcie testu aparatem fotograficznym podczas lekcji i rozdawać innym klasom albo za pieniądze umieszać w internecie?

Kochani, naprawdę czas uświadomić sobie, że era gotowców dla nauczycieli już minęła. Jest era co najwyżej inspiracji gotowcami. Jeśli chcemy oceniać rzetelnie, oczywiście. :mrgreen:


Wróć do „Pogaduszki”

cron