Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: vuem » 2010-08-02, 16:18

No tak samo można i kopiować/zapamiętywać i autorskie testy...nie ma co popadać w paranoję.

Inspiracja? Tak...choć mnie najczęściej wystarczy co nieco pozmieniać, poprzestawiać, wymieszać, więc nazwałbym to drobną kosmetyką.

Ty Edziu masz w przedmiotach ekonomicznych może góra kilka wersji gotowych testów...ja językowiec kilkadziesiąt...mam więc łatwiej :wink: 8)

No a jeśli ktoś poniesie wysiłek i choć kilkanaście źródeł przeanalizuje, to i powtórkę ma z głowy :wink:

mr_pl
Posty: 236
Rejestracja: 2010-05-27, 18:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: mr_pl » 2010-08-03, 14:53

Co im z gotowców, jak niektórzy potrafią 3x ten sam test pisać i zawsze oscylować w granicach 2 najniższych ocen ; )

Większość jest zbyt leniwa by się odpowiedzi na pamięć wyuczyć, a jak sobie zrobią ściągę to wystarczy ją wyłapać i od razu wpisać ocenę, plus jak na ściądze będzie gotowiec to zgłosić sprawę wyżej. Oduczy się.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: Jolly Roger » 2010-08-12, 09:12

Patrykuk, to że nauczyciele wymieniają sie materiałami...łamiąc przy tym prawo, czy działając "na szkodę" wydawnictwa to jedna sprawa i ja osobiście mam w d*** szacunek dla pracy Nowej Ery, czy innego Longmana, bo trzeba zacząć od tego, że nie szanuje się mnie, ani uczniów ustalając ceny podręczników na tak wysokim poziomie.


sprzeciwiam się takiej postawie gdzie nagina się etykę, bo to prosta droga do usprawiedliwienia wielu negatywnych zachowań. np. Jestem głodny to sobie ukradnę bułkę.

Gdyby uczniowie mnie poprosili o testy - gotowce z książki nauczyciela to sam bym je udostępnił.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: haLayla » 2010-08-12, 13:37

Jolly Roger pisze:sprzeciwiam się takiej postawie gdzie nagina się etykę, bo to prosta droga do usprawiedliwienia wielu negatywnych zachowań. np. Jestem głodny to sobie ukradnę bułkę.


Uważasz postawę głodnego człowieka, który celem zaspokojenia swojej podstawowej potrzeby przywłaszcza sobie bułkę celem jej spożycia, za moralnie naganną?
<3

PatrykDG
Posty: 15
Rejestracja: 2010-06-14, 14:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: PatrykDG » 2010-08-12, 17:02

A jeśli nakryje się ucznia gdy trzyma w ręku taki gotowy test, pusty to co można w tym przypadku zrobić ? czy można do dyrekcji go zaprowadzić ? czy raczej takiemu uczniowi nic nie można zrobić ?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: edzia » 2010-08-12, 18:29

haLayla pisze:Uważasz postawę głodnego człowieka, który celem zaspokojenia swojej podstawowej potrzeby przywłaszcza sobie bułkę celem jej spożycia, za moralnie naganną?
Ja tak.

PatrykDG pisze:A jeśli nakryje się ucznia gdy trzyma w ręku taki gotowy test, pusty to co można w tym przypadku zrobić ?
Dać mu inny, nowy test.
PatrykDG pisze:czy można do dyrekcji go zaprowadzić ?
Po co?
PatrykDG pisze:czy raczej takiemu uczniowi nic nie można zrobić ?
Jedynka, jeśli pisał test, korzystając z gotowca.

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: iTulka » 2010-08-12, 19:00

haLayla pisze:Uważasz postawę głodnego człowieka, który celem zaspokojenia swojej podstawowej potrzeby przywłaszcza sobie bułkę celem jej spożycia, za moralnie naganną?

Głód może być okolicznością łagodzącą, ale nie usprawiedliwiającą kradzież. Tak myślę. Podobnie nasze "nielegalne" korzystanie z materiałów wydawnictw. Ale tu jest jeszcze dodatkowa okoliczność łagodząca - robimy to głównie dla uczniów. No i nie czerpiemy z tego zysków.

PatrykDG pisze:A jeśli nakryje się ucznia gdy trzyma w ręku taki gotowy test, pusty to co można w tym przypadku zrobić ? czy można do dyrekcji go zaprowadzić ?

Hmm, myślę, że dyrekcja surowo go ukarze ;) Jeżeli nie ukradł tego testu, to co chcesz mu zarzucić? Chyba jedynie, że kombinuje, jak większość uczniów.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: haLayla » 2010-08-12, 19:23

A ja uważam, że jeżeli osoba głodna posuwa się do kradzieży żywności, to nie z nią jest coś nie tak, ale z nami i z państwem. Co innego, gdyby ukradła kiełbasę, albo puszkę piwa. Ale jeżeli ktoś jest głodny, nie możemy go potępiać za to, że chce się najeść.

Nie można patrzeć na wszystko przez pryzmat świętego prawa własności. Należy dostrzec w drugiej osobie człowieka, takiego samego jak ja, czy Ty. Podejrzewam, że kradnąc żywność i tak czuje się na tyle zażenowany, że nie potrzeba piętnować go za ten czyn.

Napisałbym coś złośliwego, ale po co?
<3

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: iTulka » 2010-08-12, 20:33

I znów robi się wątek w wątku ;)
haLayla, ale przyznasz, że nawet skrajnie biedny i głodny człowiek ma możliwość uczciwego nabycia chociażby tej bułki. Ja tam widzę w drugiej osobie człowieka, więc wierzę, że gdybym znalazła się w ciężkiej sytuacji, to jednak ktoś by mnie wsparł.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: dushka » 2010-08-12, 21:15

iTulka, jakąż to możliwość?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: haLayla » 2010-08-12, 22:17

Spójrzmy na tę kwestię od strony ekonomicznej. Bezdomny kradnie dwie bułki. Sklep jest stratny 40 groszy. Nie jest to zawrotna suma. Gdyby to przemnożyć przed dwóch bezdomnych dziennie, wyszłoby nam 24 złote. Oczywiście, mało prawdopodobny przypadek, ale policzmy to dla maksimum. 24 złote to nie jest tak wiele.

Spójrzmy od strony moralnej. Potępiamy osobę, która kradnie by się nasycić. Nie ma sprawy. Ale dlaczego nie potępimy siebie za to, że doprowadziliśmy do sytuacji, gdy ktoś chodzi głodny? Rozumiem, że nie każdy musi mieć samochód, komputer czy telefon komórkowy. Ale jedzenie nie jest ani przywilejem, ani łaską. Jest prawem każdego człowieka.
<3

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: haLayla » 2010-08-12, 22:49

Nie jestem pewien, czy dobrze Cię zrozumiałem, miwuesie.
<3

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: Jolly Roger » 2010-08-13, 09:31

haLayla pisze:
Jolly Roger pisze:sprzeciwiam się takiej postawie gdzie nagina się etykę, bo to prosta droga do usprawiedliwienia wielu negatywnych zachowań. np. Jestem głodny to sobie ukradnę bułkę.


Uważasz postawę głodnego człowieka, który celem zaspokojenia swojej podstawowej potrzeby przywłaszcza sobie bułkę celem jej spożycia, za moralnie naganną?


Tak. Choć akurat tym razem chodziło mi nie o skrajny przypadek walki o przeżycie, ale o pewną drogę na łatwiznę. Gdy uczeń zapomniał drugiego śniadania to sobie ukradł bułkę ze sklepiku. Dla sklepiku niewielka strata 40 groszy. Gdy nie chce się nauczycielowi zrobić własnych materiałów do lekcji to sobie ukradnie czyjąś własność. Dla wydawnictwa niewielka strata.

Ale dlaczego nie potępimy siebie za to, że doprowadziliśmy do sytuacji, gdy ktoś chodzi głodny?
Nie czuję się odpowiedzialny za to, że ktoś chodzi głodny. Możesz mi rozjaśnić jak wpłynąłem na czyjąś niedolę?

Poza tym w Polsce akurat poza ekstremalnymi przypadkami nie ma osób z głodu umierających. Proszę popytać w organizacjach, które dożywiają bezdomnych, że osobom żebrzącym o jedzenie tak na prawdę nie o jedzenie chodzi.

PatrykDG pisze:A jeśli nakryje się ucznia gdy trzyma w ręku taki gotowy test, pusty to co można w tym przypadku zrobić ? czy można do dyrekcji go zaprowadzić ? czy raczej takiemu uczniowi nic nie można zrobić ?


Co widzisz nagannego w tym, że uczeń posiada pusty test? Nie łapię :shock:
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: iTulka » 2010-08-13, 11:48

dushka pisze:iTulka, jakąż to możliwość?


Chodzi mi o to, że z jednej strony można ukraść, a z drugiej można: poprosić, poszukać w organizacji choćby przykościelnej, czy wreszcie żebrać - i to są te uczciwe możliwości. Choć ostatnio coraz częściej spotykam się z poglądem, że wspieranie żebrzących wcale nie jest dobre, bo uczymy ludzi, że można dostawać za darmo, a tak w świecie nie jest.
Oczywiście jest to tylko filozofowanie, w rzeczywistości obdarowałabym wszystkich głodujących, a nawet przymknęłabym oko na to, że kradną w moim sklepie ;)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Bezczelni uczniowie umieszczający sprawdziany w internecie !

Postautor: haLayla » 2010-08-13, 13:16

Zapominacie o tym, że dla wielu ludzi, udanie się po pomoc, bądź żebranie jest czymś wstydliwym, nawet uwłaczającym. Niestety, ale muszę to powiedzieć iTulko - mówienie, żeby ludzie poszli żebrać świadczy tylko o Twojej nieczułości jak i zadufaniu.
<3


Wróć do „Pogaduszki”