Proszę o opinię, komentarz

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

myrmica
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-10, 17:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Proszę o opinię, komentarz

Postautor: myrmica » 2014-01-10, 17:37

W SP nauczycielka ukarała ucznia za złe zachowanie, odbierając mu prawo do mleka w "Akcji szklanka mleka". Ja jako wychowawca poinformowałam o zachowaniu chłopca jego rodzica, nakazaliśmy uczniowi przeprosić Panią. Niestety Pani nie przyjęła przeprosin mówiąc do ucznia "Mam gdzieś Twoje przeprosiny i Ty wiesz gdzie!". Często słyszałam jak mówiła o nim, że jest głupkiem, chamem itp. Nie lubi ucznia. Uczeń za mleko zapłacił, ale go nie dostaje. Co o tym myślicie, bo ja stanęłam po przeprosinach za uczniem?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: iluka » 2014-01-10, 17:46

Coś mi tu nie gra :evil:
myrmica pisze:Uczeń za mleko zapłacił,
jakieś nieprawidłowości finansowe macie w szkole :!:
Program „Mleko w szkole" jest finansowany z trzech źródeł:

dopłata unijna obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do wszystkich rodzajów uprawnionych placówek oświatowych,Warunki udzielania dopłat do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych
dopłata krajowa obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do szkół podstawowych,Warunki udzielania dopłaty krajowej do spożycia mleka i przetworów mlecznych w szkołach podstawowych
dofinansowanie z Funduszu Promocji Mleka obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do przedszkoli i gimnazjów.Tryb udzielania dofinansowania z Funduszu Promocji Mleka do spożycia mleka i przetworów mlecznych w przedszkolach i gimnazjach

W mojej szkole żadne dziecko nie płaci za mleko ani grosika :!: :!: :!:

Komu dzieci w Twojej szkole płacą, ile, jak często.... Trzeba się tym bliżej zainteresować :!:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

myrmica
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-10, 17:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: myrmica » 2014-01-10, 17:49

Płacą Pani, która koordynuje akcją, ale za mleko smakowe. Za białe nie.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: linczerka » 2014-01-10, 17:58

Chyba owa pani nie rozumie co oznacza zapłata.
Nie ma prawa odmawiać dziecku mleka, ani darmowego ani zapłaconego.
Że nie wspomnę o kulturze owej nauczycielki. Takie zachowanie świadczy o ograniczonych jej możliwościach pedagogicznych.
myrmica pisze:Często słyszałam jak mówiła o nim, że jest głupkiem, chamem itp.

A co Ty na to jako wychowawczyni?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: iluka » 2014-01-10, 17:58

Mhm... :)
Wracając do sprawy.
Najlepiej sprawę rozegrać na miejscu w szkole, a nie na forum.
Żeby się nie skonfliktować z koleżanką proponuję włączyć do negocjacji pedagoga szkolnego.
Poza tym macie chyba w statucie szkoły system nagród i kar i zgodnie z tym należy postępować.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

myrmica
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-10, 17:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: myrmica » 2014-01-10, 18:17

Dziękuję za wpisy :)
Pani chciała wyrzucić z akcji mleka całą moją klasę. Ponieważ ostro zaprotestowałam wybrała sobie jednego ucznia i oskarżyła go o coś nagannego i odebrała mu mleko. Dyrektor nakazał Pani mleko wydawać o czym poinformowałam ucznia i rodzica. Mimo to Pani odmówiła wydawania mleka. W ramach protestu powstała lista pt: My nauczyciele wierzymy Pani od mleka i połowa grona tam się podpisała. Następnie listę powieszono na tablicy ogłoszeń i czekano kiedy to przeczytam.
Ja już mam jazdę w pracy :( . Więc kto tu się zachowuje nagannie - uczeń, wychowawca czy nauczyciel?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: iluka » 2014-01-10, 18:22

myrmica pisze:W ramach protestu powstała lista pt: My nauczyciele wierzymy Pani od mleka i połowa grona tam się podpisała. Następnie listę powieszono na tablicy ogłoszeń i czekano kiedy to przeczytam.
Matko, co Wy dzieci w piaskownicy jesteście czy nauczyciele :?: :!: To jakieś szaleństwo :?: :!: Co to za metody :?: :!: :(
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

myrmica
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-10, 17:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: myrmica » 2014-01-10, 18:42

Do linczerki.
Nauczyciele mają do mnie pretensje, że stanęłam przeciw nauczycielowi, a za uczniem. Zresztą nie pierwszy raz.
Nauczyciel w-f wykręcił uczniowi rękę ( za karę, ze uderzył kolegę) i zaprowadził do szatni tak jak policjanci prowadzą przestępców. Zaprotestowałam i mam wroga.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: linczerka » 2014-01-10, 20:27

Tą szkołą to ktoś powinien się zainteresować.
Nie respektuje się poleceń dyrektora, nauczyciele stosują agresję i zapomnieli o kulturze słowa. Stosują metody iście rodem z piaskownicy.
myrmica pisze:Więc kto tu się zachowuje nagannie - uczeń, wychowawca czy nauczyciel?

Z tego, co piszesz, to wszyscy.
Nikt nie reaguje? Nawet rodzice?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: koma » 2014-01-10, 20:47

linczerka pisze:Nie ma prawa odmawiać dziecku mleka, ani darmowego ani zapłaconego
Oczywiście, że nie ma!
myrmica pisze:Pani chciała wyrzucić z akcji mleka całą moją klasę.
Oszalała?
myrmica pisze:W ramach protestu powstała lista pt: My nauczyciele wierzymy Pani od mleka i połowa grona tam się podpisała. Następnie listę powieszono na tablicy ogłoszeń i czekano kiedy to przeczytam.
Chore środowisko...chociaż: co to znaczy - wierzymy?
Czy ta lista poparcia dotyczy decyzji o niewydawaniu mleka czy może tej pani "od mleka" zostało zarzucone jakieś kłamstwo?
linczerka pisze:Tą szkołą to ktoś powinien się zainteresować
Niewątpliwie...

Jeżeli uczeń coś przeskrobał, należało zastosować karę zgodnie z regulaminem oceniania zachowania - a nie zabierać mu mleko. Czy "pozbawienie mleka" jest u was karą zapisaną w WSO??

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: Lydia » 2014-01-10, 20:50

myrmica pisze:W SP nauczycielka ukarała ucznia za złe zachowanie, odbierając mu prawo do mleka w "Akcji szklanka mleka". Ja jako wychowawca poinformowałam o zachowaniu chłopca jego rodzica, nakazaliśmy uczniowi przeprosić Panią. Niestety Pani nie przyjęła przeprosin mówiąc do ucznia "Mam gdzieś Twoje przeprosiny i Ty wiesz gdzie!". Często słyszałam jak mówiła o nim, że jest głupkiem, chamem itp. Nie lubi ucznia. Uczeń za mleko zapłacił, ale go nie dostaje. Co o tym myślicie, bo ja stanęłam po przeprosinach za uczniem?

Poważnie? Takie rzeczy dzieją się w polskich szkołach?! :crazy:
Idę wycałować dyrekcję, nauczycieli i, na wszelki wypadek, pracowników niepedagogicznych naszej szkoły. ;D
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: haLayla » 2014-01-10, 21:25

myrmica pisze:Pani od mleka


Haha. Czekam jeszcze na panią od kredy.
<3

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: linczerka » 2014-01-10, 22:14

haLayla pisze:Czekam jeszcze na panią od kredy.

My mamy
:mrgreen:
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: haLayla » 2014-01-10, 22:20

Kiedyś w szpitalu spotkałem się z "panią od płaszczy". Podczas przerwy lubiła sobie zapalić z "panią sprzątającą" albo poplotkować z "panem od naprawiania" :mrgreen:
<3

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: Peonia » 2014-01-10, 22:27

Masakra :(

Mleko jest darmowe, nawet to smakowe, chyba, że "pani od mleka" przegapiła termin zgłaszania szkoły do programu ministerialnego i dlatego brak pełnego sponsoringu.

myrmica pisze:Nauczyciele mają do mnie pretensje, że stanęłam przeciw nauczycielowi, a za uczniem. Zresztą nie pierwszy raz.


Od tego właśnie jest wychowawca. Ma dbać o swoje dzieci i ty to robisz. Tak powinno być. nie można popierać negatywnych postaw nauczycieli.


Wróć do „Wychowawca klasy”