Proszę o opinię, komentarz

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: edzia » 2014-01-24, 22:41

Moim zdaniem praca w świetlicy będzie zawsze mniej pewna, czy praca nauczyciela przedmiotu.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: edzia » 2014-01-25, 07:29

Oczywiście powinno być "niż praca nauczyciela przedmiotu".

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: iluka » 2014-01-25, 10:02

myrmica pisze:nauczycieli przeniesiono do "mojej"
myrmica pisze:trwa w tym stanie już kilka lat
Znaczyłoby to, że mają stałe umowy? Może nawet stosunek pracy na postawie mianowania?
myrmica pisze:oddać swój etat
Czyli złożyć wypowiedzenie? I pozbawić się zatrudnienia? Oczywiście, że nie.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

myrmica
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-10, 17:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: myrmica » 2014-01-25, 14:17

Witam! Edziu Ty spać rano nie możesz :lol: . I znowu się z Tobą zgadzam. Etat z przedmiotu jest pewniejszy od etatu łączonego.
Iluka oczywiście, że panie mają stałe umowy. Organ prowadzący ma spore kłopoty finansowe, ale nie chciał wyrzucić tych nauczycieli na bruk. Znalazł takie wyjście i gdybym była na miejscu tych pań cieszyłabym się ogromnie, że mam pracę.
Nie zwolnię się bo mam małe dzieci, a o pracę jest trudno.
Pytanie brzmiało czy jestem kimś podłym, bo nie chce przejść z etatu przedmiotu na etat świetlicy? Czy muszę to zrobić, aby było sprawiedliwie? Panie znalazły spore poparcie dla swojego pomysłu i wyraźnie dają mi odczuć, że są niezadowolone.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: malgala » 2014-01-25, 14:56

myrmica pisze:Czy muszę to zrobić, aby było sprawiedliwie?

A czy któraś z nich, w imię sprawiedliwości, zgodziłaby się na wyższe pensum i niższą stawkę za godzinę w przypadku godzin ponadwymiarowych lub doraźnego zastępstwa?
Jestem pewna, że nie.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: iluka » 2014-01-25, 16:04

W mojej szkole nie mamy nic do gadania jeśli chodzi o przydział czynności. To przecież poletko dyrekcji tylko i wyłącznie. Aby zgodnie z kwalifikacjami. Dlatego dziwią mnie rozmowy o tym między nauczycielkami.
Gorący okres przed nami. I jak tu spokojnie pracować?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: koma » 2014-01-25, 18:05

myrmica pisze:Czy powinnam oddać swój etat?

Mirmica, czy Ty jesteś niepoważna??Widzę, że "koleżanka" ma ochotę wysadzić Cie z siodła.
Czy nie jest uważasz, że uwagi na temat Twojej klasy (dot. zachowania sie na lekcjach), są fragmentem tej gry?
Może chcą udowodnić, że Ty sobie po prostu nie radzisz jako wychowawca??

myrmica
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-10, 17:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: myrmica » 2014-01-25, 22:21

Boże, to jednak jestem normalna. Jutro się odezwę. Dziękuję Wam.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: iluka » 2014-01-25, 23:24

myrmica pisze:Jutro się odezwę.
Może jednak poczekaj do poniedziałku :lol:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: Peonia » 2014-01-26, 02:19

myrmica pisze:Pytanie brzmiało czy jestem kimś podłym, bo nie chce przejść z etatu przedmiotu na etat świetlicy? Czy muszę to zrobić, aby było sprawiedliwie? Panie znalazły spore poparcie dla swojego pomysłu i wyraźnie dają mi odczuć, że są niezadowolone.
.

Nie przejmuj się innymi nauczycielami i ich etatami, bo niestety prawda jest taka, ze nikt się twoja sytuacją nie przejmie i dla ciebie się nie poświęci, i nie zamieni, abyś miała lepiej. Dbaj o siebie i swój etat przedmiotowca. Nie musi być sprawiedliwie w tym sensie, że po równo. Mają etat? Mają, to niech się cieszą, ze jeszcze mają. Takie czasy. A, ze są niezadowolone? No cóż? Ich sprawa. Że gadają? Niech gadają! Jeszcze się nie narodził taki, który wszystkim dogodził. :D

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: koma » 2014-01-26, 13:39

Zawsze byłam zdania, że powinno się dogadać...I tak robiłam: wyrażałam zgodę na niepełny etat, aby drugiej nie zwolniono (bo miała mniej zasług, niższy staż, niższy stopień...).
Podobnie robiła moja koleżanka w innej szkole. Do czasu...
Usłyszała kiedyś od duzo młodszej nauczycielki tego samego przedmiotu: Daj mi swoje godziny, ja potrzebuję pełny etat, bo idę na urlop zdrowotny. Gdy odejdę, będziesz miała etat a jeszcze nadgodziny.
No i uwierzyła - podpisała zgodę na zatrudnienie w niepełnym.
I co?? Tamta na urlop nie poszła!!
Od początku kłamała.

Można się oduczyć miłości bliźniego??

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: edzia » 2014-01-26, 15:35

myrmica pisze:Pytanie brzmiało czy jestem kimś podłym, bo nie chce przejść z etatu przedmiotu na etat świetlicy?
Moim zdaniem nie jesteś nikim podłym. Inna sprawa, że niestety, ale dyrektor może kiedyś o tym zadecydować i nie będziesz mieć wyjścia.

Pamiętaj, że zgodnie z prawem zajęcia w świetlicy mogą być prowadzone w ramach godzin karcianych, czyli za darmo. Bardzo prawdopodobne jest więc, że kiedyś nauczyciel zatrudniony do świetlicy po prostu straci pracę, a jego obowiązki przejmą po kawałku nauczyciele różnych przedmiotów w ramach karcianek. Nawet pod potrzeby zastosowania takiego rozwiązania zrezygnowano parę lat temu z kwalifikacji nauczyciela świetlicy, określając te kwalifikacje tak, że każdy nauczyciel zatrudniony w danej szkole ma wystarczające kwalifikacje do świetlicy.

PS. Uważam, że podejmujesz w tym wątku ważne sprawy, proponuję więc zmienić jakoś tytuł wątku na oddający ich istotę.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: haLayla » 2014-01-26, 17:43

koma pisze:Usłyszała kiedyś od duzo młodszej nauczycielki tego samego przedmiotu: Daj mi swoje godziny, ja potrzebuję pełny etat, bo idę na urlop zdrowotny. Gdy odejdę, będziesz miała etat a jeszcze nadgodziny.
No i uwierzyła - podpisała zgodę na zatrudnienie w niepełnym.
I co?? Tamta na urlop nie poszła!!
Od początku kłamała.


Atmosfera w pracy musi być teraz rewelacyjna.
<3

myrmica
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-10, 17:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: myrmica » 2014-01-26, 18:50

Iluka myślisz, że za dużo piszę. A ja mam jeszcze tak dużo do opowiedzenia :lol: .
Peonia staram się normalnie pracować, ale w tym roku przekroczone zostały już wszystkie normy i zasady kultury i współpracy.
Koma właśnie takiej sytuacji się obawiam.
Edziu niedawno obiło mi się o uszy, że organ prowadzący nie będzie mógł w ramach godzin karcianych obsadzać świetlicy. Są jakieś prace w tym kierunku prowadzone. Zresztą kolejny temat jaki tu poruszę to będzie świetlica.
Piszę tu o sprawach ważnych dla mnie. Nie mam pojęcia czy w innych szkołach dzieją się podobne rzeczy. Niestety nie wykażą ich kontrole kuratorium, zresztą ich to chyba nawet nie interesuje :? . Organ prowadzący tylko liczy koszty, a czy my się tam pozabijamy czy nie - kogo to obchodzi?

Nie wiem Edziu jak nazwać inaczej ten wątek. Przychodzą mi bardzo złe pomysły :twisted: i wolę ich nawet tu nie wypisywać :wink: . Więc jak macie jakąś propozycję to podpowiedzcie.

myrmica
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-10, 17:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: myrmica » 2014-01-26, 19:39

koma pisze: uważasz, że uwagi na temat Twojej klasy (dot. zachowania sie na lekcjach), są fragmentem tej gry?
Może chcą udowodnić, że Ty sobie po prostu nie radzisz jako wychowawca??


Raczej tak. Klasa ma opinię trudnej od I klasy. Są jednak nauczyciele, którzy ich ogarniają, potrafią z nimi pracować. Mnie się u nich też dobrze pracuje. Rodzice są wspaniali, współpracujący, utrzymujemy kontakt na bieżąco i nie tylko na zebraniach. Dzieci stwarzają kłopoty i nauczyciele mają prawo zgłaszać je - to dla mnie oczywiste. Tylko, że klasa została włączona w taką grę: jeśli zgodzimy się na klasę to zgodzimy się na Ciebie. Więc z klasą nie mam się do kogo dołączyć na wycieczkę, było wyjście do kina klas starszych mnie nie powiedziano i klasa nie poszła. Był magik w szkole, nie powiedziano mi że klasy V mogą też iść. Więc nie zebrałam pieniędzy, potem moje dzieci siedziały na korytarzu i płakały pytając czemu one nie poszły.
Prosiłam nauczycieli na RP, żeby nie włączali dzieci w spory dorosłych. Usłyszałam takie zdanie: "Dlaczego mielibyśmy robić coś dla Twojej klasy?" Zabrakło mi słów, by skomentować to co usłyszałam.
Tacy mogą być nauczyciele :( .


Wróć do „Wychowawca klasy”

cron