Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: alicja23 » 2014-06-14, 18:47

Witam
Napiszcie gdzie robiliście magisterkę z filologii angielskiej, na jakich uczelniach, jakie specjalizacje?
Ja się wybieram w tym roku na SAN w wawie, ktoś tam studiował?

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: alicja23 » 2014-06-21, 21:43

109 wyświetleń i zadnej odpowiedzi?? żaden nauczyciel z forum siedzący na dziale jezyki obce nie robil mgr z fil ang?
a może robilicie mgr po licencjacie z czegos innego, pedagogika itp.?
dajcie znac, wpisujecie!

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: Kamila86 » 2014-06-21, 23:03

Ja nie bardzo wiem po co to pytanie, tylko dla czystej ciekawości? No bo uczelnie już wybrałas.
Ja robiłam magisterkę na UP w Krakowie, specjalizacja nauczycielska, historia i kultura UK i USA.
Uwielbiałam tam studiować, wspaniali wykładowcy. Bardzo polecam.

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: alicja23 » 2014-06-23, 09:44

Tak, pytanie z ciekawości. w końcu po to chyba jest forum? żeby pytac...
Poza tym pytam czy ktoś studiowal na SAN albo się tam wybiera, nie rozumiem w czym problem ze o to pytam. Zauwazylam ze na tym forum o cokolwiek człowiek nie spyta zaraz dostanie jakiś dziwny komentarz typu " to ty nie wiesz?" albo " po co pytasz?" nie wiem czy taka natura nauczycieli ze się wszystkiego czepiają i nie potrafią po prostu odpowiedzieć na proste pytanie...

Kamila86, napisalas specjalizacja nauczycilska, historia i kultura UK i USA - to w końcu jaka specjalizacja? ja nie bardzo rozumiem, jak się wybiera nauczycielska specjalizacje to jeszcze do tego się wybera cos dodatkowego, np. historie, listeraute, kulture albo jezykoznawstawo?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: iluka » 2014-06-23, 11:58

alicja23 pisze:napisalas specjalizacja nauczycilska, historia i kultura UK i USA - to w końcu jaka specjalizacja
Specjalizacja nauczycielska a nie na przykład specjalizacja translatoryczna.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: Kamila86 » 2014-06-23, 17:44

alicja23 pisze:napisalas specjalizacja nauczycilska, historia i kultura UK i USA - to w końcu jaka specjalizacja? ja nie bardzo rozumiem, jak się wybiera nauczycielska specjalizacje to jeszcze do tego się wybera cos dodatkowego, np. historie, listeraute, kulture albo jezykoznawstawo?


Na Uniwersytecie Pedagogicznym wszystkie specjalizacje są nauczycielskie (wszyscy mieli takie przedmioty jak metodyka czy dydaktyka, ale w niewielkim wymiarze, trzeba było też odbyć praktyki), wybierało się jedynie, nie wiem jak to nazwać, dodatkową specjalizację, taką główną specjalność - ja wybrałam kultura i historia, z tego też pisałam magisterkę.

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: alicja23 » 2014-07-02, 09:24

tak się zastanawiam, tylu tu nauczycieli angielskiego, nikt nie robil mgr z fil ang?
na innym watku jest mowa o naszych wykszlatcnych nauczycielach jezykow, bawiam się ze większość jednak idzie na łatwiznę i nie robi mgr z fil ang bo po co.. bo mam mgr z inneg kierunku, bo szkoda kasy, bo to bo tamto.... i potem zdziwka ze dzieci niedouczone...

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: iluka » 2014-07-02, 10:04

alicja23 pisze:na innym watku
w innym wątku
alicja23 pisze:i potem zdziwka ze dzieci niedouczone...
ano zdziwka że polskiego też niedouczone :lol:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: alicja23 » 2014-07-02, 11:50

Droga Pani o nicku iluka
Ośmielę się stwierdzić, iż to Pani zmienia teraz temat. Niepotrzebnie ma Pani zastrzeżenia co do mojej pisowni, która inaczej brzmi na forum, tu większość osób wypowiada się skrótami myślowymi, inaczej rzecz się ma w tworzeniu pism urzędowych bądź też w rozmowie z uczniami.
" w innym wątku" czy na innym wątku" - jakie to ma znaczenie i co to wnosi do tematu?
"zdziwka" czyli zdziwienie, zaskoczenie - gdyby ktoś nie wiedział

Ja polonistką nie jestem, podejrzewam, że płynną polszczyzną się nie posługuję, jednak wytykanie mi takiego błędu również nie wnosi nic do naszej dyskusji droga Pani.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: malgala » 2014-07-02, 13:55

alicja23, brak troski nauczycieli o poprawność językową na ogólnodostępnym forum raczej w dobrym świetle ich nie stawia, a i tak chyba już wystarczająco jesteśmy krytykowani.
Posługiwanie się skrótami myślowymi oraz językiem typowym dla młodzieży, daje tylko pożywkę dla rzeszy krytykantów. I nie dziwię się, bo sama bym nie chciała, aby moje dziecko uczył ktoś, kto sam nie potrafi poprawnie i starannie się wypowiedzieć.
Powiedzenie "jak cię widzą, tak cię piszą" chociaż już dość stare, to na aktualności nie straciło. Przecież nasze posty czytają nie tylko nauczyciele. Zaglądają tu również uczniowie i rodzice.

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: alicja23 » 2014-07-02, 18:30

malgala, i uważa Pani ze jeśli napiszę "na innym wątku" mimo iż wygląda na to ze poprawna forma to " w innym wątku" to aż tak kardynalny błąd???
czy wy już nie macie się do czego przyczepić???

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: Andulencja » 2014-07-02, 21:30

alicja23, no to i ja się przyczepię :twisted: Twój english pisany mała literą mnie razi. Wyrazy pochodne od nazw własnych zapisuje się wielką literą (w tym nazwy języków, narodowości i religii).

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: iluka » 2014-07-02, 21:41

Chcemy uczyć innych? Przede wszystkim uczmy się sami. Z tytułami lub bez. :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: haLayla » 2014-07-02, 21:46

A propos, co to jest SAN? Pomijając, że rzeka i wytwórca Autosanów.
<3

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Studia mgr filologia angielska - gdzie, co i jak?

Postautor: iluka » 2014-07-02, 22:26

W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Języki obce”