PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Polecam podręcznik

Access [Express Publishing]
2
11%
Activate [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Adventures [Oxford University Press]
0
Brak głosów
Blockbuster [Express Publishing]
0
Brak głosów
Boomerang [PWN]
0
Brak głosów
Can Do [PWN]
0
Brak głosów
Challenges [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Click On [Express Publishing]
0
Brak głosów
Connections [Oxford University Press]
0
Brak głosów
Dream Team [Oxford University Press]
0
Brak głosów
Energy [Pearson Longman]
0
Brak głosów
English Explorer [Nowa Era]
4
21%
English In Mind [Cambridge]
2
11%
English Plus [Oxford University Press]
2
11%
Full Blast [MM Publications]
0
Brak głosów
Globetrotter [WSiP]
0
Brak głosów
Inspiration [Macmillan]
1
5%
Live [Macmillan]
0
Brak głosów
Shine [Macmillan]
0
Brak głosów
Snapshot [Pearson Longman]
1
5%
Switch Into English [Macmillan]
0
Brak głosów
To The Top [MM Publications]
1
5%
Upbeat [Pearson Longman]
1
5%
Voices [Macmillan]
2
11%
inny
3
16%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: renati23 » 2012-05-05, 20:41

Zakładam nowy wątek dotyczący podręczników do j. angielskiego w gimnazjum. Na początek ankieta. Zapraszam do dyskusji.

lida88
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-03, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Next Move -Pearson, czy ktoś pracował??

Postautor: lida88 » 2013-05-24, 20:47

Tak jak w temacie... Czy pracował ktoś na tych podręcznikach?? Co o nich sądzicie?? Muszę zmienić podręcznik więc poszukuję opinii, będę wdzięczna za każdą:)

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: Andulencja » 2013-05-25, 21:14

To nowość, więc chyba trudno będzie o opinię.

Mi się podoba i sama zastanawiam się nad zmianą na ten tytuł

Nówka
Posty: 4
Rejestracja: 2013-06-21, 18:13
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: Nówka » 2013-06-21, 18:23

Ja zdecydowałam się na zmianę:) Zobaczymy jak się pracuje już od września, to Wam powiem:)

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: Andulencja » 2013-06-21, 21:00

Ja też zaczynam. Od dwójki.

anglistka123
Posty: 8
Rejestracja: 2014-03-25, 22:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: anglistka123 » 2014-03-27, 17:35

Nówka pisze:Ja zdecydowałam się na zmianę:) Zobaczymy jak się pracuje już od września, to Wam powiem:)

czy mozesz powiedziec cos na temat pracy z tym podręcznikiem? bo rozważam albo Next move albo Inerface z Macmillana

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: Andulencja » 2014-03-31, 22:23

Od wrześnie pracuję na Next Move 2 z klasami pierwszymi.
Jestem zadowolona.
Sporo różnorodnych ćwiczeń w podręczniku i ćwiczeniówce pozwala pracować i ze słabszą i mocniejszą grupą.
Podobają mi się scenki do odgrywania - dzieciaki świetnie się przy nich bawią, a przy okazji łapią potrzebne struktury.
Od razu powiem, że nie pracuję sztywno trzymając się książki. Wybieram ćwiczenia.
Na upartego, to wystarczyła by mi tylko ćwiczeniówka - jest bardzo rozbudowana, a ćwiczenia są na różny poziome.
Podoba mi się dodatek egzaminacyjny i masa powtórek.
Zaplanowałam część 2 dla pierwszaków, część 3 dla uczniów klas drugich, a w klasie 3 repetytorium. Materiały dodatkowe z klas 1-2 z podręczników i ćwiczeniówek wykorzystam po egzaminie w klasie trzeciej.

halina77
Posty: 3
Rejestracja: 2014-05-03, 07:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Smart Time i I5 (Incredible 5) -Express Publishing

Postautor: halina77 » 2014-05-03, 07:27

Witajcie
Czy ktoś z Was dostał w swoje ręce w/w podręczniki, jaka jest Wasza opinia. Są to nowości Express Publishing, Smart Time do gimnazjum a I5 do IV klasy podstawówki. Czy macie jakieś wrażenia, odczucia, opinie. Po przeczytaniu sporej ilości wątków mam wrażenie, że nauczyciele dzielą się na zagorzałych zwolenników lub przeciwników tego wydawnictwa i ... mam dylemat. Miałam je w ręku do przejrzenia... dodam, że potrzebuję podręczników trochę ambitniejszych bo angielskiego dzieci mają po trzy godz. tyg plus 2 godz konwersacji od pierwszej klasy podstawówki. Inne warianty do IV klasy podstawówki to: Discover English lub New English Zone (są to czteroczęściowe kursy, więc mogłabym zacząć od 2 części). W gimnazjum do tej pory nie uczyłam... i tu nie mam doświadczenia. Przede mną uczyły native speakerki (nauczycielki z wykształcenia) ale one podręczniki traktowały jako dodatek a ja lubię pracować z na podręcznikach i chciałabym dokonać dobrego wyboru tym bardziej, że to na co najmniej najbliższe 3 lata... ufff to tyle. Wesprzyjcie radą :)

gramma
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-07, 12:58
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: gramma » 2014-07-11, 12:28

Incredible 5 nie ma numeru dopuszczenia, a na stronie MEN można wyczytać, że I5 na obu poziomach dostało negatywną opinię od recenzentów.

agalet
Posty: 6
Rejestracja: 2014-07-15, 23:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: agalet » 2014-07-16, 23:23

halina 77,
jężeli chodzi o wydawnictwo Express Publishing to ja jestem zdecydowanie za !
Szczerze polecam serię Smart Time, w moim gimnazjum korzystamy z nich od roku i zostajemy z nimi jak długo się da ( nie wiadomo co będzię po 2017 r - reforma podręcznikowa) Uczę w takim ambitniejszym gimnazjum i podręczniki sprawdzają się świetnie, mają bardzo dużo różnorodnych zadań, podręcznik pokrywa się z ćwiczeniami - jest z czego wybrać gdy zadajemy pracę domową, jeśli masz możliwość korzystania z tablicy interaktywnej to już raj :wink: Nie wprowadzam 1, tylko zaczynam od 2, potem 3 a w III klasie Repetytorium gimnazjalne + dokańczamy,co nie zrealizujemy z podręcznika.
Wcześńiej był ACCESS 2 i 3+ Repetytorium, ale Smart Time jest nowocześniejszy, ciekawszy.

Jeżeli chodzi o SP, korzystamy ze Starlanda 1,2,3 ale tutaj już tak chwalić nie będę. O ile 1 i 2 są fajne, to 3 jest baaardzo trudna, ciężko się pracujemy ze słabszymi uczniami, ćwiczenia nie zawsze odnoszą się do podręcznika. Spodobał mi się Incredible 5 - widziałam 1, ale niestety nie ma numeru dopuszczenia i raczej mieć nie będzie- ze. względu na wprowadzenie reformy podręcznikowej, nie dopuszczają nowych podręczników już
To moje skromne zdanie.

halina77
Posty: 3
Rejestracja: 2014-05-03, 07:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: halina77 » 2014-08-24, 08:19

gramma, agalet Dzięki za podpowiedź. Z I5 zrezygnowałam na wstępie nie doszukując się nawet informacji o nr dopuszczeń. Do IV klasy wybrałam New Hot Spot 1 Macmillana. Przekonała mnie ilość zadań do każdego rozdziału, fajnie rozbudowana ćwiczeniówka. Mam nadzieję, że nie braknie mi materiału do końca roku a jeśli... to może tylko trochę.
W gimnazjum padło na Smart Time 2. Podobają mi się tu rozbudowane rozdziały (jest z czego wybrać), ćwiczenia egzaminacyjne też już się pojawiają regularnie, wygodny korelacja podręcznik-ćwiczenia... Poziom też jak dla mnie zadowalający. (w teście poziomującym na koniec szóstej klasy z jednym wyjątkiem wypadli mi wszyscy w Smart Time 3 ale po wakacjach dochodzą nowe osoby po "zwykłych" podstawówkach i tu nie ma co szaleć i tak będzie nad czym pracować)

Blancheflor
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-03, 21:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: Blancheflor » 2014-09-03, 21:35

Witam,
jestem nowa na forum i chciałabym zasięgnąć porady. Niedługo mam przejąć 2 grupy 1 kl. gimnazjum które w zeszłym roku skończyły pracę z podręcznikami LOOk. I oto moje pytanie: który podręcznik polecalibyście, aby im wprowadzić od tego roku. Dodam, że jedna z grup jest trochę słabsza a chciałabym podręcznik dla obu.Myślałam o Access, UpBeat i New Challenges. Czy możecie powiedzieć mi coś więcej o tych podręcznikach?
Pozdrawiam :)

gramma
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-07, 12:58
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: gramma » 2014-09-08, 14:41

Blancheflor pisze:Witam,
jestem nowa na forum i chciałabym zasięgnąć porady. Niedługo mam przejąć 2 grupy 1 kl. gimnazjum które w zeszłym roku skończyły pracę z podręcznikami LOOk. I oto moje pytanie: który podręcznik polecalibyście, aby im wprowadzić od tego roku. Dodam, że jedna z grup jest trochę słabsza a chciałabym podręcznik dla obu.Myślałam o Access, UpBeat i New Challenges. Czy możecie powiedzieć mi coś więcej o tych podręcznikach?
Pozdrawiam :)

W zasadzie to zależy, na czym chcesz się skupić. Upbeat jest bardziej komunikacyjny i ma fajny bajer - czerwoną zakładkę. Moi uczniowie lubili lekcje, na których jej używaliśmy. Challenges są bardziej "solidnym" kursem, z odpowiednią ilością komunikacji, języka i egzaminu. Kursy Express Publishing mi nie leżą, bo moim zdaniem mają bardzo nagromadzony materiał, a przy tym mało takich ciekawych "nowoczesnych" atrakcji dla uczniów. Z ciekawych propozycji warto rozważyć jeszcze Next Move.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: Andulencja » 2015-05-28, 22:43

Powałkuję jeszcze temat podręczników wieloletnich.
Korzystam z Next Move i chcę przy nich zostać.
Do tej pory klasa 1 - Next Move2, klasa 2 - Next Move 3, klasa 3 - Repetytorium + ćwiczeniówka z Next Move 3.

Mało tak zostać, ale właśnie do mnie dotarło, że przecież Repetytorium nie ma dopuszczenia. Zamówię nr2 dla klasy pierwszej, trójkę dla klasy 2, a co zrobię w klasie 3????

Poradźcie proszę.
Gdybym zaczęła od 1 byłaby to strata czasu. Natomiast 4 w klasie trzeciej nie koniecznie dla wszystkich będzie odpowiednia.

No i mam problem

Kshyhu
Posty: 19
Rejestracja: 2011-02-12, 12:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język rosyjski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (gimnazjum)

Postautor: Kshyhu » 2015-07-10, 15:46

Repetytorium ma dopuszczenie, bo przecież do klasy III reforma, a co za tym idzie wieloletniość podręczników wchodzi dopiero za 2 lata. Do tego czasu możesz dalej korzystać z repetytorium. Jeśli natomiast zastanawiasz się na ścieżką, jaką powinnaś obrać dla klasy pierwszej, to nie zapominaj, że jest coś takiego jak "materiał edukacyjny" - bez numeru dopuszczenia, z którego będziesz mogła bez problemu korzystać, a nawet sfinansować go z dotacji celowej. Ja bym się tutaj nie przejmował aż za bardzo ;)


Wróć do „Języki obce”