badania okresowe

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

porres
Posty: 10
Rejestracja: 2015-09-22, 21:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: badania okresowe

Postautor: porres » 2016-07-06, 15:59

Chciałam się zapytać jakie są obowiązujące badania okresowe dla nauczycieli i jak często się powinno je robić. Pytam, gdyż jedna koleżanka dostaje limit na 2 lata, inna na 3 lata a jeszcze inna na 5 lat. Od czego to zależy bo na pewno nie od widzi mi się Pana doktora.
Czy wizyta u laryngologa oraz badania krwi i moczu to standard czy są jeszcze jakieś inne obowiązkowe badania. Bo są i tacy którzy chodzą do okulisty, prześwietlenie ekg i nie wiedzieć co jeszcze :-) Czy są określone jakieś normy na te badania co konkretnie mam zrobić i z czym iśc do lekarza medycyny pracy. Będę wdzięczna za pomoc...

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: badania okresowe

Postautor: motylek8 » 2016-07-09, 11:14

Nasza lekarka powiedziała mi (w zeszłym roku), że wyniki mam ok i może mi wydać zaświadczenie na 5 lat, jednak jej zdaniem to za długo i woli dać na 3 lata (i wszystkim tak daje,jeśli wyniki są w porządku). Zawsze też wysyła do laryngologa i okulisty, czasami (tu już nie mam pewności, czy na życzenie pacjenta, czy sama wg własnego uznania) na serce,był też przypadek skierowania do psychiatry 8) Zakres badań i skierowania zawsze wydaje takie, na jakie ma umowę z pracodawcą (ja od jakiegoś czasu zawsze biorę sobie skierowanie na badania moczu i krwi - profilaktycznie, bo to już te lata, że trzeba się kontrolować :lol: .


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron