Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

progowsky
Posty: 3
Rejestracja: 2018-04-09, 13:17
Kto: rodzic
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: progowsky » 2018-04-09, 13:19

Jestem programistą pasjonatem, nieźle zarabiam mimo braku studiów informatycznych i od dziecka zarażałem pasja syna. Zdaje sie że połknoł bakcyla dlatego bardzo mi zależało żeby miał w szkole wysoki poziom informatyki. Wybraliśmy szkołe ze względu na języki ale zapewniali że poziom informatyki też jest wysoki. O ile w początkowych klasach to nie miało takiego znaczenia, robili proste rzeczy o tyle w starszych klasach spodziewałem sie czegoś lepszego. Jest teraz w 5 klasie. Porównywałem czego sie uczą w szkole u syna z tym co mówią koledzy z pracy o szkołach swoich dzieci i nie jestem zadowolony. Miało być kółko dla chętnych ale chętnych okazało sie za mało i nie powstało. Mają 1 godzine w tygodniu i robią rzeczy które mój syn już umie. Jak ja z nim nie siąde to nie ma gdzie sie uczyć nowych rzeczy. Rozmawiałem z żoną, rozmawiałem z synem, radziłem sie kolegów i chyba przeniesiemy syna do innej szkoły, tylko takiej żeby była naprawde dobra informatyka i języki obce tez. Gdyby ktoś mógł coś polecić to bym sobie poczytał o tej szkole albo nawet tam podjechał

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: linczerka » 2018-04-09, 15:25

Podstawa programowa we wszystkich szkołach jest taka sama.
Zmiana szkoły niewiele da.
Szukaj zajęć rozwijających poza szkołą.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: Michalll_95 » 2018-04-09, 23:41

To prawda. Na poziomie szkoły podstawowej zajęcia z informatyki/zajęć komputerowych to jedna godzina tygodniowo, gdzie programowanie to zaledwie ułamek w stosunku do innych treści kształcenia. W szkołach prywatnych ewentualnie można znaleźć rozszerzone zajęcia z programowania, kodowania, robotyki itd. , ale w praktyce lepiej jest zapisać dziecko na zajęcia pozaszkolne ;)

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: oramge » 2018-04-10, 00:07

A co stoi na przeszkodzie żebyś to właśnie Ty dalej rozwijał umiejętności syna? Czas ojca spędzony razem z synem jest bezcenny, chyba że masz cenniejsze zajęcia przed sobą.

pan.wrona
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-10, 15:32
Kto: rodzic
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: pan.wrona » 2018-04-10, 09:09

Nie wiem czy to jest dobry pomysł zeby z powodu jednego przedmiotu wywracać dziecku świat do góry nogami. Chłopiec napewno ma w klasie kolegów, a w nowym miejscu wszystko będzie nowe. Jestes pewien ze twój syn jest chętny na zmiane szkoły i nie czuje zadnej presji z twojej strony.? To jest jeszcze dziecko i może nie wiedziec co chce robić w życiu. Może przyjśc dzień że stanie przed tobą i powie: tato, ja jednak będe lekarzem albo pilotem albo marynarzem.

progowsky
Posty: 3
Rejestracja: 2018-04-09, 13:17
Kto: rodzic
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: progowsky » 2018-04-11, 14:50

Porozmawiam z nim jeszcze raz ale nie wydaje mi sie zebym wywierał na nim presje. Kuba ma 2 najlepszych kolegów którzy mieszkają na tym samym osiedlu, jeden nawet w tym samym bloku co my, więc i tak sie widują po szkole. Zreszta to jest dosyć otwarte i komunikatywne dziecko, nie jakieś wystraszone, znajdzie nowych kolegów, o to sie nie martwie. Żona miała te same wątpliwości ale tez sie przekonała. A jak stwierdzi ze będzie lekarzem to tez OK ale jak jednak będzie chciał programować to miałbym wyrzuty sumienia że go z tym nie zaznajomiłem

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: Michalll_95 » 2018-04-11, 21:07

progowsky pisze:Porozmawiam z nim jeszcze raz ale nie wydaje mi sie zebym wywierał na nim presje. Kuba ma 2 najlepszych kolegów którzy mieszkają na tym samym osiedlu, jeden nawet w tym samym bloku co my, więc i tak sie widują po szkole. Zreszta to jest dosyć otwarte i komunikatywne dziecko, nie jakieś wystraszone, znajdzie nowych kolegów, o to sie nie martwie. Żona miała te same wątpliwości ale tez sie przekonała. A jak stwierdzi ze będzie lekarzem to tez OK ale jak jednak będzie chciał programować to miałbym wyrzuty sumienia że go z tym nie zaznajomiłem


W mojej szkole jest bogata oferta zajęć z programowania. Jednak dzieci, które zazwyczaj mają po 7 godz. zajęć dziennie (u mnie tyle jest zwykłych lekcji) są naprawdę zmęczone na zajęciach pozalekcyjnych. Może lepiej, żeby syn chodził raz w tygodniu np. w soboty na zajęcia z programowania w jakiejś placówce kształcenia pozaszkolnego. Dla rodzica dobra oferta zajęć pozalekcyjnych w szkole jest bardzo atrakcyjna, ale dla dziecka nie koniecznie. Sam prowadzę w szkole koło informatyczne i nie jest łatwo. Gdyby zajęcia odbywały się rano to co innego.

Zmiana szkoły podstawowej na inną wyłącznie z powodu możliwych zajęć dodatkowych (nawet bardzo dobrych) nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli syn jest w klasie, gdzie ma kolegów i się z nimi dogaduje to to jest wartością. Przeniesienie się z 5 klasy do innej szkoły to trochę dyskusyjne. Zawsze istnieje ryzyko, że jednak nie dogada się z nową grupą. Albo po prostu będzie finalnie żałował zmiany.

psp5krakow
Posty: 4
Rejestracja: 2017-06-28, 07:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: psp5krakow » 2018-04-13, 09:00

Przeniesienie dziecka do innej szkoły to zawsze trudna decyzja, ale jeżeli po przeanalizowaniu sytuacji zarówno rodzice, jak i sam uczeń są “za”, warto zdecydować się na ten krok w trosce o wyższy poziom edukacji i możliwość rozwijania pasji. Zapraszam Was do naszej Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie prowadzimy rekrutację m.in. do klasy szóstej na rok szkolny 2018/2019. Cechuje nas wysoka jakość kształcenia przy indywidualnym podejściu do każdego ucznia. Wdrożyliśmy rozszerzony program nauki angielskiego i dodatkowe konwersacje dla tych, którzy w dostatecznym stopniu opanowali już język obcy. Uczniowie wybierają też drugi język obowiązkowy, do wyboru: niemiecki, hiszpański lub włoski. Oprócz tego prowadzimy również kółko informatyczne, które cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Chętnie biorą udział w tych zajęciach, co skutkuje sukcesami w konkursach i olimpiadach. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji w tym zakresie, zapraszam na Sławkowską 20. Proponuję zadzwonić wcześniej pod numer (12) 422 12 91 i umówić się w takim terminie, aby udało się zastać zarówno dyrekcję, jak i nauczyciela informatyki. W czasie bezpośredniej rozmowy będzie można zapytać o wszystkie interesujące kwestie.

progowsky
Posty: 3
Rejestracja: 2018-04-09, 13:17
Kto: rodzic
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: progowsky » 2018-04-16, 12:05

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Ja oczywiście poświęcam synowi czas ale nie mam odpowiedniego wykształcenia więc to oczywiste że to nie to samo. Podstawa programowa podstawą ale podejście nauczycieli różni sie bardzo i ma wpływ na to co uczniowie umieją. Teraz syn uczy sie jeszcze niemieckiego wiec zakładam że chciałby to kontynuować skoro ma już podstawy, będzie mu łatwiej. Podchodził też do jednego konkursu z informatyki ale jak przygotowuje sie właściwie sam, troche pomagam mu ja, to niestety nie udało sie osiągnąć takich rezultatów jak mógłby gdyby pomagał mu dobry nauczyciel. Jeszcze centrum miasta, tego sie nie spodziewałem, byłoby bardzo wygodnie. Syn 2 razy w tygodniu jeździ do centrum na treningi więc też by to była jakaś oszczędność czasu. A prosze mi powiedzieć jak wyglądają koszty w takiej prywatnej szkole. Póki co mielismy stycznośc tylko z państwowymi. Może to był własnie błąd.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: malgala » 2018-04-19, 17:23

Tak się zastanawiam kiedy to dziecko ma czas na zabawę, na kontakty z kolegami, na wspólne wypady za miasto z rodzicami?
Teraz w piątej klasie może jeszcze trochę go ma. W szóstej też przy dobrych układach można coś będzie wygospodarować, ale w siódmej ...
Wejdzie w nową podstawę programową, przeładowany materiał, codziennie co najmniej 7 lekcji.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: haLayla » 2018-04-19, 19:22

Czy tylko ja mam wrażenie, że to reklamowa ustawka?
<3

psp5krakow
Posty: 4
Rejestracja: 2017-06-28, 07:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoła z dobra informatyką w Krakowie

Postautor: psp5krakow » 2018-04-26, 10:41

progowsky pisze:Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Ja oczywiście poświęcam synowi czas ale nie mam odpowiedniego wykształcenia więc to oczywiste że to nie to samo. Podstawa programowa podstawą ale podejście nauczycieli różni sie bardzo i ma wpływ na to co uczniowie umieją. Teraz syn uczy sie jeszcze niemieckiego wiec zakładam że chciałby to kontynuować skoro ma już podstawy, będzie mu łatwiej. Podchodził też do jednego konkursu z informatyki ale jak przygotowuje sie właściwie sam, troche pomagam mu ja, to niestety nie udało sie osiągnąć takich rezultatów jak mógłby gdyby pomagał mu dobry nauczyciel. Jeszcze centrum miasta, tego sie nie spodziewałem, byłoby bardzo wygodnie. Syn 2 razy w tygodniu jeździ do centrum na treningi więc też by to była jakaś oszczędność czasu. A prosze mi powiedzieć jak wyglądają koszty w takiej prywatnej szkole. Póki co mielismy stycznośc tylko z państwowymi. Może to był własnie błąd.


Jeszcze jedną zaletą naszej szkoły w kontekście organizacji czasu, jest system jednozmianowy. To duże ułatwienie, gdy w grę wchodzą dodatkowe aktywności pozaszkolne uczniów. Chodząc do szkoły w takim trybie, łatwiej też przygotować im się do lekcji na następny dzień. Jeśli chodzi o koszty, czesne w szóstej klasie wynosi 550 zł; opłatą dodatkową jest jednorazowe wpisowe rzędu 800 zł. Ten sam cennik dotyczy późniejszych klas siódmej i ósmej.


Wróć do „Rodzice”