Ocena roczna

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ke
Posty: 1
Rejestracja: 2018-04-23, 09:40
Kto: rodzic
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Ocena roczna

Postautor: ke » 2018-04-23, 09:47

WItam, córka na półrocze z języka niemieckiego otrzymała ocenę dostateczną. Coś jej nie wyszło. W poprzednich latach zawsze miała bdb. Na koniec roku wychodzi 5. Ma same 5 i 6 żadnej gorszej oceny. Dziś pani poinformowała ją że na koniec roku nie może wstawić oceny wyższej niż 4. Sprawdziłam w statucie w systemie oceniania szkły nie ma ani słowa o tym iż mona podwyższyć lub obniżyć ocenę tylko o 1 stopień. Pani powiedziała córce że kiedyś rozmawiali o tym na radzie i tak ustalili. Czy rzeczywiście nie ma możliwości wstawienia 5 jeżeli nie ma stosownych zapisów w dokumentach?

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ocena roczna

Postautor: ann » 2018-04-23, 09:52

ke pisze:WItam, córka na półrocze z języka niemieckiego otrzymała ocenę dostateczną. Coś jej nie wyszło. W poprzednich latach zawsze miała bdb. Na koniec roku wychodzi 5. Ma same 5 i 6 żadnej gorszej oceny. Dziś pani poinformowała ją że na koniec roku nie może wstawić oceny wyższej niż 4. Sprawdziłam w statucie w systemie oceniania szkły nie ma ani słowa o tym iż mona podwyższyć lub obniżyć ocenę tylko o 1 stopień.

Ja interpretuję to tak: 5 wychodzi jej na drugi semestr. W połączeniu z trójką z pierwszego semestru - daje 4 na koniec roku.
Chociaż w szczególnych przypadkach zdarza mi się postawić na koniec roku ocenę wyższą o dwa stopnie niż w pierwszym semestrze.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Ocena roczna

Postautor: oramge » 2018-04-23, 17:37

ke pisze:WItam, córka na półrocze z języka niemieckiego otrzymała ocenę dostateczną. Coś jej nie wyszło. W poprzednich latach zawsze miała bdb. Na koniec roku wychodzi 5. Ma same 5 i 6 żadnej gorszej oceny. Dziś pani poinformowała ją że na koniec roku nie może wstawić oceny wyższej niż 4. Sprawdziłam w statucie w systemie oceniania szkły nie ma ani słowa o tym iż mona podwyższyć lub obniżyć ocenę tylko o 1 stopień. Pani powiedziała córce że kiedyś rozmawiali o tym na radzie i tak ustalili. Czy rzeczywiście nie ma możliwości wstawienia 5 jeżeli nie ma stosownych zapisów w dokumentach?


Oczywiście, że można. W ustalonych przepisami terminie musisz wystąpić na piśmie o przeprowadzenie egzaminu na podwyższenie oceny, jeśli nie zgadzasz się z oceną proponowaną przez nauczyciela.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Ocena roczna

Postautor: sharkinator » 2018-04-23, 19:18

Ocena wystawiana w czerwcu jest za cały rok, a nie za drugie półrocze. Warto, żeby dzieci i rodzice o tym wiedzieli. Mi również zdarza się czasami podnieść o dwa stopnie, ale bardzo sporadycznie.


Wróć do „Rodzice”