Jedynka z angielskiego w 1 klasie podstawówki

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

zaniepokojona
Posty: 1
Rejestracja: 2018-04-25, 16:00
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Jedynka z angielskiego w 1 klasie podstawówki

Postautor: zaniepokojona » 2018-04-25, 16:09

Witajcie. Mój syn chodzi do pierwszej klasy i mają angielski w poniedziałki i wtorki. W poniedziałek w zeszycie zapisali odmianę czasownika "have got". Uczyłam się z nim tego, chociaż zdrowy rozsądek podpowiadał mi, że pani chyba nie będzie tego pytać na następny dzień. Syn w miarę opanował odmianę (z czego byłam dumna, bo przecież to trudne dla siedmiolatka). Okazało się, że pani pytała i syn przyniósł jedynkę.
Zawrzało we mnie. Syn bał się, że będę krzyczeć, wszak to pierwsza taka ocena w jego szkolnej "karierze". Pytałam, jak to było, więc mi opowiedział, że zaczął dobrze, potem opuścił jedną osobę (you have got), pani kazała mu zacząć od nowa. Zaczął i znów przeskoczył tą osobę i dostał jedynkę. W domu oprócz tej jednej osoby, której najwyraźniej zapomniał powiedział mi wszystko. Gdyby pani go naprowadziła, powiedziałby i to brakujące.
Czuję smutek i złość, że małe dziecko zostało w ten sposób potraktowane, a dodatkowo można chyba było napisać do mnie notatkę w zeszycie, a nie od razu wstawiać niedostateczny?
Co wy na to?

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Jedynka z angielskiego w 1 klasie podstawówki

Postautor: oramge » 2018-04-25, 18:10

Przykra sytuacja, aż trudno uwierzyć, że w I klasie ktoś odpytuje odmiany czasownika i stawia 1. Konto na forum na pewno się przyda, może jednak porozmawiać z nauczycielką.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jedynka z angielskiego w 1 klasie podstawówki

Postautor: Melizabeth » 2018-04-25, 19:32

Gramatyka w I klasie?! Dziecko raczej nie chodzi do klasy dwujęzycznej, skoro ma tylko 2 godziny. W drugiej klasie rzadko gramatyka jest, więc po co w I...?

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jedynka z angielskiego w 1 klasie podstawówki

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-04-25, 19:43

Słabe coś te metody. Lepiej zabawą wprowadzać gramatykę. Nie powinno się stresować oceną.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Jedynka z angielskiego w 1 klasie podstawówki

Postautor: oramge » 2018-04-25, 20:02

Mam wątpliwości czy nauczycielka odpytywała z odmiany czasownika w jakiejkolwiek, a zwłaszcza pierwszej klasie.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jedynka z angielskiego w 1 klasie podstawówki

Postautor: haLayla » 2018-04-30, 18:23

Kolejna prowokacja. Ale ta z katechetą z krakowskiego liceum była lepsza. Tej daję 3 na glajzach.
<3

matusia
Posty: 2
Rejestracja: 2018-05-28, 09:34
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jedynka z angielskiego w 1 klasie podstawówki

Postautor: matusia » 2018-05-28, 09:52

Widocznie syn ma bardzo wymagającą nauczycielkę :shock: :shock:


Wróć do „Rodzice”