Kwalifikacje na nauczyciela poczatkowego

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Osa_dts
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-18, 17:09
Kto: student
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Kwalifikacje na nauczyciela poczatkowego

Postautor: Osa_dts » 2019-03-18, 17:16

Witam
Czy osoba posiadająca wykształcenie wyższe jednolite z Zarządzania, w trakcie studia podyplomowe z Przygotowania pedagogicznego oraz w trakcie studia podyplomowe z Wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej , może uczyć po uzyskaniu wszystkich dyplomów w klasach I-III ? Mam tez poważne pytanie odnośnie praktyk z Przygotowania pedagogicznego i tegoż Zarządzania. Czy mogę starać się odrobić praktyki w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości ? Bo rozumiem ze w Szkole Podstawowej nie ma opcji odbycia ich po takim kierunku np , Wos ? A czy w związku z tym nie koliduje to z nauczaniem w przyszłości dzieci w klasach I-III ?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Kwalifikacje na nauczyciela poczatkowego

Postautor: linczerka » 2019-03-18, 17:52

Przeczytaj Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Osa_dts
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-18, 17:09
Kto: student
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kwalifikacje na nauczyciela poczatkowego

Postautor: Osa_dts » 2019-03-18, 17:56

Czytam już piąty raz i tym bardziej nie mam pojęcia, jak ktoś łaskawy to proszę o pomoc..

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwalifikacje na nauczyciela poczatkowego

Postautor: Michalll_95 » 2019-03-21, 19:48

Osa_dts pisze:Witam
Czy osoba posiadająca wykształcenie wyższe jednolite z Zarządzania, w trakcie studia podyplomowe z Przygotowania pedagogicznego oraz w trakcie studia podyplomowe z Wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej , może uczyć po uzyskaniu wszystkich dyplomów w klasach I-III


Żeby uczyć w szkole najpierw należy posiadać przygotowanie pedagogiczne w zakresie nauczania pierwszego przedmiotu. W przypadku skończonego zarządzania praktyki można odbyć w ramach przedmiotów związanych z tym kierunkiem, które zazwyczaj pod różnymi nazwami nauczane są w technikach. Mając przygotowanie pedagogiczne można już skończyć różne inne kierunki studiów podyplomowych, które uprawniają do nauczania kolejnych przedmiotów. Po studiach z edukacji wczesnoszkolnej można jak najbardziej uczyć w klasach I - III.

Osa_dts pisze:Mam tez poważne pytanie odnośnie praktyk z Przygotowania pedagogicznego i tegoż Zarządzania. Czy mogę starać się odrobić praktyki w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości ? Bo rozumiem ze w Szkole Podstawowej nie ma opcji odbycia ich po takim kierunku np , Wos ? A czy w związku z tym nie koliduje to z nauczaniem w przyszłości dzieci w klasach I-III ?


Praktyki na studiach podyplomowych z ogólnego przygotowania pedagogicznego odbywa się w zależności od tego i na takim poziomie jakie ma się wykształcenie. Myślę, że po zarządzaniu jest możliwość odbywania praktyk w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Żeby mieć pewność należy porównać cele kształcenia przedmiotu (są w podstawie programowej) z efektami kształcenia na studiach.

Andziks16
Posty: 1
Rejestracja: 2019-11-28, 23:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwalifikacje na nauczyciela poczatkowego

Postautor: Andziks16 » 2019-11-29, 00:07

Witam, ukończyłam studia magisterskie z filologii polskiej, mam skończoną podyplomówkę z pedagogiki przedszkolnej. Czy mogę pracować jako nauczyciel w klasach I-III?


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”

cron