Nauczyciel angielskiego - jak zacząć od nowa?

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Perdita
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-08, 12:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Nauczyciel angielskiego - jak zacząć od nowa?

Postautor: Perdita » 2019-07-10, 15:18

Jak powrócić do zawodu lektora, a w zasadzie zacząć od początku? Skończyłam filologię angielską ze specjalizacją nauczycielską, potem ukończyłam również filologię niemiecką. Po studiach nie znalazłam zatrudnienia w zawodzie, więc zajmowałam się innymi branżami, które jednak były związane z językami (tłumaczenia na język angielski, obsługa klienta niemieckojęzycznego). Teraz chciałabym wrócić do nauczania, a w zasadzie zacząć od nowa, bo oprócz uczelnianych praktyk i paru korepetycji, właściwie nie mam żadnego doświadczenia. Czy w takiej sytuacji mam jakieś szanse na rynku pracy? Co robić? powinnam zainteresować się szkoleniami dla nauczycieli, a jeśli tak, to jakimi? Może na początek wypróbowałabym bezpłatne szkolenia online, czy są jakieś godne polecenia? Pewnie na dłuższą metę potrzebne będą dodatkowe płatne szkolenia czy może nawet studia podyplomowe, ale na początek nie mogę jeszcze za wiele zainwestować w doszkalanie się. Co jeszcze mogłabym zrobić? Z góry dziękuję za wskazówki.

Pinocchio
Posty: 12
Rejestracja: 2018-08-24, 13:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: Nauczyciel angielskiego - jak zacząć od nowa?

Postautor: Pinocchio » 2021-02-03, 23:15

Post pewnie nieaktualny... Ale dopiszę się ze skromną sugestią: Próbowałbym zgłaszać się do szkół, zwłaszcza jeśli szukają nauczyciela, choćby i na zastępstwo czy niepełen etat (o ile nie chodzi o posiadanie pełnego)... Czasami o przyjęciu decydują inne czynniki niż doświadczenie. Można też zapisać się jako nauczyciel do szkoły korepetycji - takie doświadczenie to juz coś na starcie, razem z praktykami (szczególnie w renomowanej szkole, jeśli taka to była - koniecznie podać w cv, która to).


Wróć do „Języki obce”