szkolne pielęgniarki

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Trivikram
Posty: 3
Rejestracja: 2021-01-14, 15:08
Kto: uczeń
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: łódzkie

szkolne pielęgniarki

Postautor: Trivikram » 2021-03-03, 10:51

Na jaką pomoc można teraz - a raczej można było, bo od roku to wygląda inaczej - w szkolnych gabinetach?
Ja pamiętam głównie to, że robiło się badania związane z różnymi bilansami. Wzrok, postawa, wzrost, waga i tym podobne rzeczy. A jak coś się komuś stało, to tylko przysłowiowe naklejenie plasterka na ranę i wysłanie do lekarza/na pogotowie. Tylko czy taka pielęgniarka opisuje okoliczności, wystawia jakąkolwiek dokumentację, która stanowiłaby podstawę do dalszych działań?
Mi to się nigdy nie zdarzyło i ciekawi mnie cała procedura :arrow:

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: szkolne pielęgniarki

Postautor: linczerka » 2021-03-03, 12:11

Pytaj na forum pielęgniarek.
Znajomość tych procedur nie dotyczy nauczycieli.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Trivikram
Posty: 3
Rejestracja: 2021-01-14, 15:08
Kto: uczeń
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: łódzkie

Re: szkolne pielęgniarki

Postautor: Trivikram » 2021-03-09, 08:31

@up warto wiedzieć, jak to nauczyciele troszczą się o zdrowie uczniów :o Nie moja broszka, więc się nie interesuję - milutko, naprawdę. Pedagodzy jak z koziej :ass: trąby...
Czyli nawet jak do szkoły trafi np. cukrzyk albo osoba z padaczką, to kadra kompletnie nie wie co robić na wypadek jakiejś zdrowotnej zapaści :idea: Naprawdę słabo to wygląda. A potem w szpitalu nie dostają kompletu informacji i jak widać po http://prawapacjenta.org/odszkodowanie- ... kodowanie/ cała wina zwalana jest na lekarzy. Trochę empatii i troski o innych, ludzie! :!: !

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: szkolne pielęgniarki

Postautor: Michalll_95 » 2021-03-09, 17:28

Trivikram pisze:Czyli nawet jak do szkoły trafi np. cukrzyk albo osoba z padaczką, to kadra kompletnie nie wie co robić na wypadek jakiejś zdrowotnej zapaści


Pytanie dotyczyło procedur i obowiązków pielęgniarki szkolnej, której nauczyciele nie mają obowiązku znać.

Jeśli chodzi o nauczycieli to każdy nauczyciel jest przeszkolony z udzielania pierwszej pomocy, odbywa się to na terenie szkoły lub w formie zewnętrznych kursów, które co pewien czas są powtarzane. Nie dochodzi, więc do sytuacji, w których nauczyciel nie wie, jak zareagować.

jupil
Posty: 3
Rejestracja: 2021-04-27, 10:45
Kto: uczeń
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: łódzkie

Re: szkolne pielęgniarki

Postautor: jupil » 2021-04-27, 11:12

przydałaby się opinia pielegnairki która by znała to od środka


Wróć do „Pogaduszki”