Projekt dla nauczycieli Lekcja:Enter

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

FundacjaKuzniaTalentow
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-05, 09:03
Przedmiot: Matematyka, Chemia, Biologia, ...
Lokalizacja: małopolskie

Projekt dla nauczycieli Lekcja:Enter

Postautor: FundacjaKuzniaTalentow » 2020-10-05, 09:15

Fundacja Kuźnia Talentów chciałaby zaprosić nauczycieli oraz dyrekcję na terenie Małopolski do wzięcia udziału w II edycji programu szkoleniowego Lekcja:Enter.
Lekcja:Enter to bezpłatny projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. W trakcie 40 godzin szkoleń online kadra nauczycielska zdobędzie wiedzę oraz doświadczenie z zakresu m.in.:
- Tworzenia własnych e-materiałów i możliwości wykorzystania już istniejących,
- Wykorzystania smartfonów oraz tabletów metodą BYOD (Bring Your Own Device) ,
- Pracy metodą projektów uczniowskich,
- Bezpiecznego poruszania się w sieci,
- Wykorzystywania technologii podczas lekcji.

Dodatkowym atutem są małe grupy szkoleniowe liczące 8 – 12 osób . Daje to możliwość przeprowadzenia pełnego szkolenia nie tylko z zakresu merytorycznego, ale również praktycznego, aby każdy nauczyciel po odbyciu szkolenia z łatwością mógł wykorzystywać zdobytą wiedzę podczas lekcji. Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej pod adresem - http://kuzniatalentow.org/lekcjaenter/

Jeśli chcą Państwo, aby Wasza szkoła wzięła udział w szkoleniu proszę o kontakt telefoniczny, mailowy lub przez Facebooka:
anna.mazurkiewicz@kuzniatalentow.org....- 533 327 019
kamil.chochla@kuzniatalentow.org.... - 533 223 609

Lekcja_Enter_#1.jpg
Lekcja_Enter_#2.jpg

Monika_209
Posty: 1
Rejestracja: 2021-09-09, 12:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Projekt dla nauczycieli Lekcja:Enter

Postautor: Monika_209 » 2021-09-09, 12:02

Dzień dobry, odświeżam wątek. Czy ktoś wziął udział w tym szkoleniu i może podzielić się swoją opinią?

Damian_
Posty: 1
Rejestracja: 2021-09-09, 12:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Projekt dla nauczycieli Lekcja:Enter

Postautor: Damian_ » 2021-09-09, 12:06

Monika_209 pisze:Dzień dobry, odświeżam wątek. Czy ktoś wziął udział w tym szkoleniu i może podzielić się swoją opinią?


Tak! Brałem udział w szkoleniu kilka miesięcy temu. Z tego co pamiętam, jest wiele ośrodków szkoleniowych zakwalifikowanych do tego programu. Uczestniczyłem w szkoleniu z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska" i byłem bardzo zadowolony. Cała wiedza była przekazana merytorycznie, fachowo i ciekawie. Wiele rzeczy wprowadziłem do codziennych lekcji online, no i uczniowie również byli zadowoleni. Nie wiem jak jest w innych ośrodkach ale Wspólnotę Polską zdecydowanie polecam!

An_Dym48
Posty: 1
Rejestracja: 2021-09-15, 13:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Projekt dla nauczycieli Lekcja:Enter

Postautor: An_Dym48 » 2021-09-15, 13:48

Monika_209 pisze:Dzień dobry, odświeżam wątek. Czy ktoś wziął udział w tym szkoleniu i może podzielić się swoją opinią?


Monika_209 również uczestniczyłam w szkoleniach z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" i tak jak kolega wyżej - Damian_, jestem bardzo zadowolona. Dla mnie dobrym rozwiązaniem w nauczaniu są quizy i testy - dzieci bardzo je lubią, a ja szybko mogę sprawdzić ich wiedzę. Zawsze musiałam korzystać z tzw. "gotowców", a dzięki szkoleniom mogę tworzyć własne materiały lub edytować pod swoje potrzeby te dostępne w Internecie. Naprawdę warto do nich zajrzeć ;)


Wróć do „Szkolenia i konferencje”