Witam Szanownych Pedagogów!!!

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ela Pawelec
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-31, 14:58

Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: Ela Pawelec » 2007-08-31, 15:09

Choć z wykształcenia też jestem pedagogiem, historykiem dokładnie, to nie udało mi się dostąpić takiego zaszczytu by pracować w szkole:( Póki co przynajmniej, ale będę usilnie pracować nad tym, by to zmienić, szczególnie że duża część nauczycieli być może wybierze się na wcześniejsze emerytury:)
Ale do rzeczy, potrzebuję Państwa pomocy, przygotowuję 2 sondy do Cogito, o sposobach spędzania niedziel przez nauczycieli i o głupich myślach, jakie nauczycielom przychodzą do głowy w trakcie prowadzenia lekcji. Gdyby to normalnie był rok szkolny, to poszłabym do szkoły i znalazła chętnych nauczycieli, a że póki co pedagodzy ukrywają się na radach pedagogicznych, to trudno kogoś namierzyć, dlatego tą drogą szukam chętnych do wzięcia udziału, w którejś z sond:)
Potrzebowałabym krótkiej wypowiedzi na któryś z powyższych tematów (albo o niedzielach, albo o myślach), imienia, nazwiska, zdjęcia, nazwy szkoły i miejscowości, w której ona się znajduje. Proszę się nie bać i nie krępować, wszelkie wypowiedzi prześlę do wglądu przed wysłaniem ich do redakcji. Jestem rzetelnym i prawym dziennikarze, w końcu z zawodu nauczycielem!!! Proszę o udział w sondach, w końcu robię je dla naszych uczniów!:)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: malgala » 2007-08-31, 17:20

miwues pisze:A przysłuży się uczniom ta "wiedza"?

No właśnie, a jeżeli nawet to jak?

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: pilot Pirx » 2007-08-31, 19:45

Informacje o głupich myslach do materiał wyłącznie dla prokuratora. :twisted:
A ja lecę i lecę .... od lat

Awatar użytkownika
Bogumiła
Posty: 321
Rejestracja: 2007-08-24, 19:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: Bogumiła » 2007-08-31, 20:40

pilot Pirx pisze:Informacje o głupich myslach do materiał wyłącznie dla prokuratora. :twisted:


Chyba nie masz tych samych co ja? :lol:
"Skokiem taniec nasnadniejszy,
A tym jeszcze pochodniejszy,
Kiedy w bęben przybijają,
Samy nogi prawie drgają."

Jan Kochanowski

Ela Pawelec
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-31, 14:58

Re: Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: Ela Pawelec » 2007-08-31, 23:05

Mimo niepoważnych odpowiedzi:( Nie rozumiem takiego dziwnego podejścia do szanowanej gazety, nadal podtrzymuję swą prośbę, licząc na to, że na tym forum biorą udział także mili i uczynni nauczyciele:):):). Jeśli zaś chodzi o pytanie: czy wiedza przysłuży sie uczniom, to myślę, że jak najbardziej, bo pozwoli im poznać swych pedagogów z tej drugiej, bardziej luźnej niż pokazywanej w szkole strony, a to zapewne wpłynie pomyślnie na relacje nauczyciel-uczeń:)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: renati23 » 2007-08-31, 23:08

Ela Pawelec pisze:licząc na to, że na tym forum biorą udział także mili i uczynni nauczyciele:):):).

ależ tu tylko tacy są :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 31 Sierpień 2007, 23:11 ]
Ela Pawelec pisze:o głupich myślach, jakie nauczycielom przychodzą do głowy w trakcie prowadzenia lekcji.

jak mamy traktować poważnie niepoważny temat :twisted:

[ Dodano: 31 Sierpień 2007, 23:13 ]
Ela Pawelec pisze:Jeśli zaś chodzi o pytanie: czy wiedza przysłuży sie uczniom, to myślę, że jak najbardziej, bo pozwoli im poznać swych pedagogów z tej drugiej, bardziej luźnej niż pokazywanej w szkole strony, a to zapewne wpłynie pomyślnie na relacje nauczyciel-uczeń:)

w jaki sposób wpłynie na pozytywne relacje nauczyciel-uczeń :evil:

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: pilot Pirx » 2007-09-01, 12:22

Podczas lekcji przychodzą nauczycielom do głowy wyłącznie mądre mysli. Co innego na przerwie, lub gdy ktos zadaje glupie pytania ... ale te mysli są juz poza ankietą. :D
A ja lecę i lecę .... od lat

Ela Pawelec
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-31, 14:58

Re: Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: Ela Pawelec » 2007-09-01, 13:35

Nie ma głupich pytan, sa tylko głupie odpowiedzi!!!

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: renati23 » 2007-09-01, 13:36

Nie ma głupich pytan, sa tylko głupie odpowiedzi!!!

zgadzam się :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: malgala » 2007-09-01, 14:14

Ela Pawelec pisze: o głupich myślach, jakie nauczycielom przychodzą do głowy w trakcie prowadzenia lekcji

Moim zdaniem myśli, bez względu na to czy są "głupie", czy też "mądre", to indywidualna sprawa każdego człowieka.
Ja nie pytam ucznia o czym w danym momencie na lekcji myśli. Jeżeli pytam, to tylko o to co sądzi na dany temat, jaki pomysł związany z rozwiązaniem zadania przychodzi mu do głowy.
Nie mogę zrozumieć jaką korzyść w relacji ja-uczeń da uczniowi znajomość moich "głupich myśli"? Czy będzie wtredy bardziej uważał na moich lekcjach, czy będzie się lepiej do nich przykładał? Nie, bo to zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób ja te lekcje prowadzę, a nie od tego jakie w ich trakcie myśli przychodzą mi do głowy. A zapewniem, że myśli zaprzątające głowy nauczycielskie w trakcie zajęć dotyczą przede wszystkim przebiegu tych zajęć i zmobilizowania uczniów do aktywnego w nich uczestnictwa. No chyba, że to są właśnie te "głupie myśli"? Jeżeli tak, to się poddaję.
Ela Pawelec pisze:o sposobach spędzania niedziel przez nauczycieli

Tego również zrozumieć nie potrafię. Przecież każdy wychowawca (i nie tylko) rozmawia z uczniami o różnych sposobach spędzania wolnego czasu. Podaje również własne przykłady. Nie wiem czemu ma to dotyczyć tylko niedzieli? A może to jakaś sonda mająca na celu przynajmniej wstępną orientację ilu nauczycieli chodzi w niedzielę do kościoła, ilu w tym czasie pracuje na działce, ilu robi zakupy? To tylko przykłady spędzania niedziel. I co to ma dać czytelnikom, uczniom szkół ponadgimnazjalnych? Jak ta wiedza ma wpłynąć na poprawę relacji uczeń - nauczyciel?

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: Nosferata » 2007-09-01, 14:16

hmm.....a może to pytanie dotyczy mszy niedzielnej ...

taka weryfikacja światopoglądowa :)



( proszę tylko nie myśleć , że mam coś przeciwko ...sprawa indywidualna )

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Witam Szanownych Pedagogów!!!

Postautor: pilot Pirx » 2007-09-01, 14:46

Ela Pawelec pisze:Nie ma głupich pytan, sa tylko głupie odpowiedzi!!!

Owszem są np
"Na co mądrość zda się ?"
PS
Czy udzielona odpowiedx była głupia ?
A ja lecę i lecę .... od lat


Wróć do „Pogaduszki”