Zmiany w KN

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

tania56
Posty: 15
Rejestracja: 2008-07-24, 16:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Zmiany w KN

Postautor: tania56 » 2011-02-07, 17:32

Witam! Zdenerwowały mnie informacje o zmianach w karcie odnośnie nauczycieli świetlicy i biblioteki. Podobno mamy być traktowani jak administracja. A JA SIĘ Z TYM NIE ZGADZAM!!! CODZIENNIE MAM POD OPIEKĄ KILKUDZIESIĘCIU UCZNIÓW, PROWADZĘ ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE,UZUPEŁNIAM DZIENNIK ZAJĘĆ, SPRAWDZAM OBECNOŚĆ CZYLI ROBIĘ TO CO NAUCZYCIEL W KLASIE. PISZĘ PROGRAMY ( BO GOTOWEGO NIE MAM, NIE MAM TEŻ PRZEWODNIKA DLA N-LA), INNOWACJE, PROJEKTY EDUKACYJNE, ORGANIZUJĘ KONKURSY. PROWADZĘ OD KILKU LAT W SZKOLE KOŁO JĘZYKA ROSYJSKIEGO DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH. BIORĘ UDZIAŁ W REALIZACJI PROJEKTÓW UNIJNYCH. MAM MNÓSTWO OSIĄGNIĘĆ W KONKURSACH. TO NIE JEST PRACA DYDAKTYCZNA? A JAKA? BIUROWA? A MOŻE SPRZĄTACZKI?
MAM WYRÓŻNIAJĄCĄ OCENĘ ZA PRACĘ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZĄ, STOPIEŃ N-LA DYPLOMOWANEGO (NIE DOSTAŁAM GO ZA PIĘKNY UŚMIECH), MEDAL KEN, CO ROKU ZA PRACĘ DOSTAJĘ NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY. W TYM ROKU ZOSTAŁAM WYTYPOWANA DO SREBRNEGO MEDALU ZA ZASŁUGI. PYTAM : ZA JAKIE? JEŚLI NIE ZA PRACĘ NAUCZYCIELA TO ZA JAKĄ? NIECH MI MINISTER WYTŁUMACZY.
A co Wy sądzicie na ten temat? Czy pozwolimy aby nas tak traktowano?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Zmiany w KN

Postautor: renati23 » 2011-02-08, 17:54

tania56, proszę nie pisz dużymi literami, bo ciężko się czyta Twoją wypowiedź

SiTeK
Posty: 44
Rejestracja: 2007-09-11, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Zmiany w KN

Postautor: SiTeK » 2011-04-28, 13:01

tania56 - w odpowiedzi myślę że nas na świetlicy traktują tak jak my się sami traktujemy. Ale ... masz racje ta zagrywka naszej Kasi ukochanej jest dość niepokojący. Myślę, że jest to dopiero projekt i być może się nie wylęgnie z tego nic konkretnego.
Wiem że nawet nie wiem jak bardzo byśmy się użalali nad sobą na Naszym Forum nic nie osiągniemy. Problem leży wy tym że nie potrafimy się zjednoczyć i "postawić". Owszem nie raz związki próbowały wszcząć akcje protestacyjną, strajk ale niestety w czasie wolnym od pracy, w czasie którym i tak nikogo by akcja nie dotknęła. Stosunek Kasi do nas jest oczywisty - nie lubimy nauczycieli nie nie nie.
Nie wiem czy jesteśmy w stanie coś z tym zrobić.
Gdyby każdy myślał o sobie
o każdym by ktoś pomyślał

SiTeK
Posty: 44
Rejestracja: 2007-09-11, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Zmiany w KN

Postautor: SiTeK » 2011-05-09, 01:18

miwues => Do tej pory nauczyciele nie tablicowi znaczy w świetlicy, bibliotekach, poradniach ped. itd pracowali i mieli takie sam status jak nauczyciel, byliśmy NAUCZYCIELAMI. Po zmianach jakie Kasia chce wprowadzić, nauczycieli nie tablicowych obowiązywałby kodeks pracy nie KN. Znaczy 40 h/tydzień. Jeżeli chodzi o pracę feryjną lub nie feryjną nie wiem ale mój wodzu wspominał że tez tracimy feryjność bez wskazania kiedy będziemy urlopowani. Tylko wiem że pracując 40 h/t /na świetlicy/ po dwóch góra 5 latach jest wrak człowieka.
POGRATULUJMY NASZEJ KOCHANEJ PANI KASI H. za niewybredne pomysły BRAWWOOOOO!!!
Gdyby każdy myślał o sobie

o każdym by ktoś pomyślał


Wróć do „Świetlica”