barnaba44 pisze:Witam Was serdecznie,
od października, po dwuletniej przerwie, zaczynam studia magisterskie na WSF we Wrocławiu. Mam ukończony licencjat z przygotowaniem pedagogicznym do nauczania języka angielskiego (specjalizacja nauczycielska). Na studiach magisterskich chcę zrobić specjalizację tłumaczeniową, ale mam też możliwość odbycia na drugim roku specjalizacji nauczycielskiej, czy możecie mi powiedzieć co mi da zrobienie drugi raz tejże specjalizacji?
Zakładając, że ukończę magisterkę i pójdę do szkoły uczyć, to czy będzie to respektowane jako "Tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym"? Odnoszę się tutaj do "Wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego w złotych od 01 września 2014 r.".
Dziękuję za odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam,
Łukasz
Również witamy

Warto wziąć pod uwagę to, że od 1 września 2016 r. zmieni się rozporządzenie w sprawie kwalifikacji nauczycieli.
- Pana licencjat z filologii jest ukończony w roku akad. 2013/2014 lub wcześniejszym, więc licencjat da kwalifkacje do nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej, a w przypadku pozostawania w zatrudnieniu w szkole w dniu 1 września 2016 r. - również w gimnazjum (wg projektu rozporządzenia, który jeszcze się moźe zmienić)
- Studia magisterskie w specjalności nauczycielskiej dadzą kwalifikacje pedagogiczne do nauczania języka angielskiego w gimnazjum i w szkole ponadgimnazjalnej. Inna specjalność nie da takich kwalifikacji. W celu nauczania w tych szkołach trzeba będzie ukończyć studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego do nauczania języka angielskiego na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Tych studiów podyplomowych nie będzie można robić równolegle ze studiami magisterskimi.
Trzeba pamiętać, że obecnie przygotowanie pedagogiczne zostało podzielone na 2 części: szkoła podstawowa / gimnazjum+szk. ponadgimnazjalne.
W przypadku ukończenia specjalności pedagogicznej tylko na licencjacie i zdobycia magistra w innej specjalności, to do celów płacowych nauczyciela w szkole ponadgimnazjalnej należy traktować jako magistra bez przygotowania pedagogicznego, gdyż to na licencjacie będzie dotyczyło już tylko szkoły podstawowej, ewentualnie gimnazjum.