Dodaj publikację
Autor
Ewa Cofalik
Data publikacji
2008-01-30
Średnia ocena
5,00
Pobrań
408

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Jest to szczegółowy konspekt lekcji o Halloween, przeznaczony dla uczniów szkoły średniej. Na wstępie zostaje przedstawiona krótka geneza Halloween, a następnie symbole Halloween'owe w postaci legendy o Jacku i zabawna historia o domku z dyni ;o) To przedstawienia ww opowiadań, wykorzystałam kukiełki. Życzę sympatycznej lekcji! 
 Pobierz (doc, 91,5 KB)

Podgląd treści


LEKCJA OTWARTA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

PROWADZĄCY: Ewa Cofalik
TEMAT: Haunted Halloween
Realizowanie standardów wymagań egzaminacyjnych z języka obcego, według katalogu tematów z podręcznika Oxford for Matura:
- życie rodzinne i towarzyskie; święta i uroczystości
- elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych
KLASA: IIIG
DATA: 31.10.2007; lekcja 3 (9.40)
SALA: 103b

CELE LEKCJI:
- Cywilizacyjno kulturowe:
Realizowanie ścieżki między przedmiotowej: wpływ kultury anglosaskiej na polskie tradycje i zwyczaje świąteczne współczesnych Polaków
a) zaznajomienie uczniów z historią i symbolami Halloween
b) wzbogacenie i utrwalenie słownictwa dotyczącego tego święta
b) wykorzystanie zdobytych informacji w zadaniach
c) wykonanie ozdób na święto Halloween
d) Kształcenie umiejętności : słuchania, mówienia i czytania ze zrozumieniem
UMIEJĘTNOŚCI UCZNIA:
a) uczeń potrafi zastosować zdobyte wiadomości
b) uczeń opanował słownictwo i struktury gramatyczne przewidziane na dany poziom
c) uczeń potrafi współpracować z innymi, realizuje zadania w parach, grupach
d) uczeń lubi rywalizację
e) uczeń skupia uwagę na powierzonym mu zadaniu, bierze udział w lekcji
f) uczeń rozwija logiczne myślenie
g) uczeń słucha i czyta ze zrozumieniem
FORMY PRACY: indywidualna, grupowa i zbiorowa
METODY PRACY: pogadanka, słuchanie, pokaz, burza mózgów, ćwiczenia praktyczne,
POMOCE DYDAKTYCZNE: film DVD z teledyskiem „This is Halloween” , kserokopie zadań i tekstów, kolorowe dekoracje, lampion sporządzony z dyni

PRZEBIEG LEKCJI

|Cześć lekcji |Przebieg lekcji- czynności: |Uwagi |
|Czas trwania | | |
| |nauczyciela |ucznia | |
|I |- przywitanie się z klasą |- przywitanie się z nauczycielem | |
|Wstępna |- sprawdzenie obecności | | |
|10 min |- wprowadzenie do tematu lekcji; nauczyciel |- uczniowie, na zasadzie ‘burzy mózgów’ mówią,| |
| |zadaje pytanie- co uczniowie wiedzą na temat |co wiedzą, bądź, co im się kojarzy ze świętem | |
| |Halloween |Halloween | |
| |- nauczyciel rozdaje kserokopie ćwiczenia | | |
| |(zał.1), w ramach podsumowania |- uczniowe zapisują temat lekcji w zeszytach | |
| |- zapisanie tematu lekcji na tablicy | | |
|II |1) Uczniowie oglądają 3 min teledysk piosenki |1) uczniowie robią notatki | |
|Podstawowa |pt: This is Halloween i wypisują wszystkie | | |
|30 min |występujące w nim postacie związane z | | |
| |Halloween: czarownice, diabły, potwory, itd. | | |
| |2) nauczyciel pyta o wypisane wyrazy i rozdaje| | |
| |ćwiczenie w kopertach, polegające na | | |
| |dopasowaniu definicji wyrazu z typem monstrum | | |
| |(zał.2) |2) uczniowie pracują w parach, | |
| |- sprawdzenie ćwiczenia | | |
| |3) nauczyciel prosi uczniów, którzy zgłosili | | |
| |się do przygotowania i przedstawienia 2 | | |
| |historii o Halloween’owej dyni (zał 3a i 3b) | | |
| |4) nauczyciel rozdaje kopie kolejnego | | |
| |ćwiczenia, które podsumowuje historię Jacka od|3 a /uczniowie: przedstawiają krótką historię | |
| |latarenki; (zał 4) |o Jacku – Halloween’owym bohaterze | |
| | |3b / opowiadają historie pewnej czarownicy. | |
| | |4) uczniowie wklejają ćwiczenie do zeszytów i | |
| | |rozszyfrowują w domu, gdyż złośliwy chochlik | |
| | |wyjadł z ...