Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT ZAJĘĆ
Opracowała: Anna Sosnowska
Białystok, październik, 2015 r.
HASŁO TYGODNIA: Białystok moje miasto.
TEMAT: Historia Pałacu Branickich.
Cel główny:
- poznanie swojego miasta- historia „Polskiego Wersalu” .
Umiejętności szczegółowe:
- lokalizuje Białystok na mapie,
-zna historię Pałacu Branickich,
- wie jak wygląda herb Białegostoku,
- zna znaczenie symboli znajdujących się w herbie,
- potrafi wykonać herb miasta.
Metody:
- słowne: pogadanka, swobodna wypowiedź
- oglądowe: pokaz, obserwacja
- praktycznego działania
- twórcza
Formy:
- indywidualna
- grupowa
Środki dydaktyczne: piłka, mapa Europy, mapa Białegostoku , zdjęcia herbu Białegostoku, Książki z ilustracjami, pocztówki.
Czas trwania:45 min.
PRZEBIEG ZAJĘĆ
I. Część wstępna:
1. Czynności organizacyjno-porządkowe.
2. Powitanie uczniów.
3. Zabawa integracyjna na dobry i miły początek zajęć „Lubię w moim mieście…”
Dzieci stoją w kręgu. Rzucają piłkę do wybranego dziecka. Przekazują sobie informację uzupełniając zdanie: Lubię w moim mieście…
II. Część właściwa:
Nauczyciel prezentuje na mapie , gdzie leży Białystok.
Nauczyciel prezentuje historie Pałacu Branickich oraz Izabelę i Jana Klemensa Branickiego.
Nauczyciel prezentuje herb miasta i omawia symbole znajdujących się w herbie miasta(orzeł srebrny w złotej koronie ,jeździec w niebieskiej zbroi na srebrnym koniu)
Praca plastyczna- wykonanie herbu Białegostoku kredkami.
Uporządkowanie stanowisk pracy.
III. Część podsumowująca:
Podsumowanie wiadomości podczas zajęć.
7. Pożegnanie. Nauczyciel dziękuje uczniom za wspólna pracę.