Dodaj publikację
Autor
Malwina Kraśnicka
Data publikacji
2018-05-07
Średnia ocena
0,00
Pobrań
10

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcja o kulturze Brighton – miasta nadmorskiego położonego w północnej Anglii. Celem lekcji było zapoznanie uczniów z tym miastem, ćwiczenie umiejętności mówienia i zgłębienie wiedzy o charakterystycznych zabytkach tego regionu. Scenariusz lekcji przeprowadzonej z projektu : "Z ulicy Krańcowej aż po krańce europejskiego świata".
 Pobierz (doc, 36,0 KB)

Podgląd treści


Data : 10.10.2017r.
Klasa: I TL
Miejsce :  klasa w205 ZS nr 2
Prowadzący :  Malwina Kraśnicka
Czas trwania:  jedna godzina lekcyjna
Temat zajęć: Brighton jako brytyjskie centrum kultury
Pomoce dydaktyczne : - materiały autentyczne: broszury, rozkłady jazdy, mapy
                                             - film na you tube o kulturze Brighton
                                             - zdjęcia zabytków, pocztówki
                                            - kolorowe kartki
Cele operacyjne
 
Uczeń potrafi:
• zlokalizować Brighton na mapie Wielkiej Brytanii i przekazać informacje o lokalizacji w języku angielskim
• wymienić zabytki Brighton w języku angielskim
• zaprezentować interesujące miasto w języku angielskim
• przedstawić w języku angielskim Brighton jako kurort turystyczny i zachęcić do zwiedzenia
• wykorzystać materiały autentyczne w celu budowania swojej wypowiedzi w języku obcym
• współpracować w grupie
 
 
Metody i formy pracy
 
- praca w grupach
- metoda oglądowa i komunikatywna
- nowe metody aktywizujące wykorzystujące elementy CLIL, language gardening i metody bezpośredniej
- metoda eklektyczna z wykorzystaniem materiałów audiowizualnych
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PRZEBIEG ZAJĘĆ
 
|Etapy lekcji |Realizowane treści |

 
FAZA WSTĘPNA
 
|1) |1.Podział na grupy polegający na losowaniu z kapelusza kolorowych kartek i dobranie |
|Wprowadzenie |się kolorami |
| |2.Rozdanie każdej grupie materiałów autentycznych (rozkład jazdy, mapa, broszury |
| |kulturowe) i kolorowych kartek |

 
FAZA  REALIZACJI
 
|2) Część |1. Podanie tematu zajęć i przedstawienie uczniom celu lekcji |
|główna: |2. Zaprezentowanie podstawowych informacji o Brighton w formie wypowiedzi i zdjęć z |
|  |wyjazdu oraz prezentacji na you tube |
|  |3. Określenie trzech głównych tematów na które uczniowie będą zbierać informacje w |
|  |grupach: lokalizacja, kultura i zabytki |
|  |4. Każda grupa zapisuje wyszukane informacje na kolorowych kartkach a nauczyciel pełni |
|  |rolę wspomagającą i rolę mediatora kulturowego |
|  |  |
|  |FAZA PODSUMOWANIA |
|  |  |
|  |5. Każda grupa wybiera przedstawiciela i prezentuje Brighton jako ciekawy kurort |
|  |turystyczny rekomendując to miejsce w języku angielskim |
|  | |
|  | |
|  | |
|  | |
|  | |
|  | |
|  | |
|  | |
|3) Podsumowanie zajęć | |
|  | |
|  | |
|  | |
|  | |
|  | |
|  | |
|  | |