Dodaj publikację
Autor
Emilia Rosińśka
Data publikacji
2018-06-27
Średnia ocena
0,00
Pobrań
69

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela kontraktowego ubiegającego się o awans na stopień nauczyciela mianowanego.
 Pobierz (docx, 42,6 KB)

Podgląd treści

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PLANU ROZWOJU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELA KONTRAKTOWEGO UBIEGAJĄCEGO SIĘ O AWANS NA STOPIEŃ NAUCZYCIELA MIANOWANEGO

IMIĘ I NAZWISKO NAUCZYCIELA – mgr Emilia Rosińska

NAZWA I ADRES SZKOŁY – Zespół Szkół Technicznych w Toruniu

STANOWISKO PRACY – nauczyciel biologii, chemii oraz edukacji dla bezpieczeństwa

POSIADANE KWALIFIKACJE :

ukończone studia wyższe, pięcioletnie magisterskie na kierunku biologia molekularna na UMK w Toruniu,

ukończony kurs kwalifikacyjny do nauczania przyrody w szkole podstawowej w TWP w Bydgoszczy,

ukończone studia podyplomowe na kierunku „Edukacja dla bezpieczeństwa” w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oddział SKK w Bydgoszczy,

ukończone studia podyplomowe o kierunku „ Chemia dla nauczycieli” w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy oddział w Pile.

IMIĘ I NAZWISKO OPIEKUNA STAŻU – mgr Ewelina Bielska

CZAS TRWANIA STAŻU – 01.09 2014 – 10.02.2018

Wstęp

Czas trwania stażu był dla mnie okresem intensywnej pracy. Dążyłam do realizacji wszystkich założeń zawartych w planie rozwoju zawodowego. Był to dla mnie okres wielu zmian w pracy jak i w życiu osobistym. W styczniu 2017 roku urodziłam dziecko, co wydłużyło odbywanie przeze mnie stażu do dnia 10.02.2018 roku. Przez 2 lata i 9 miesięcy pogłębiałam swoją wiedzę i umiejętności opiekuńczo – wychowawcze oraz dydaktyczne, doskonaliłam znajomość prawa oświatowego, aktywnie uczestniczyłam w realizacji zadań ogólnoszkolnych, edukacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych.

Poniżej przedstawiam moje sprawozdanie z realizacji zadań ujętych w planie rozwoju zawodowego. Jednocześnie jestem przekonana, że praca nad doskonaleniem własnego warsztatu pracy nie dobiegła jeszcze końca, wiele wyzwań jeszcze przede mną, co na pewno umożliwi mi dalszy rozwój.

7 ust. 2 pkt. 1

Umiejętność organizacji i doskonalenia własnego warsztatu pracy, dokonywanie ewaluacji własnych działań, a także oceniania skuteczności i dokonywania zmian w tych działaniach.

Pierwszym krokiem podjętym w celu dobrego zorganizowania pracy w okresie stażu było nawiązanie oraz określenie zasad współpracy z opiekunem stażu- mgr Ewelina Bielską. Przez cały okres stażu kilka razy obserwowałam zajęcia prowadzone przez opiekuna stażu, a także prowadziłam zajęcia w jego obecności. Obserwacja jego lekcji pozwoliła mi poznać warsztat pracy doświadczonego nauczyciela. Zwracałam uwagę na stosowane metody i formy pracy, na atmosferę panującą na lekcji, a także na stosunek nauczyciela do uczniów. Dzięki tym obserwacjom mogłam udoskonalać swój warsztat pracy, zyskałam nowe pomysły do realizacji zajęć.

Liczne spotkania i konsultacje z opiekunem stażu pozwoliły na analizę słabych i mocnych stron mojej pracy. Wymiana spostrzeżeń okazała się doświadczeniem bardzo przydatnym

w eliminowaniu popełnianych błędów.

W trakcie trwania stażu byłam obserwowana na zajęciach przez dyrektora szkoły. Szczególną uwagę zwracano na sposób wykorzystania czasu w trakcie ...