Dodaj publikację
Autor
Irena Młodawska
Data publikacji
2019-04-04
Średnia ocena
0,00
Pobrań
37

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Dbamy o zdrowie - konspekt zajęć dla klasy pierwszej do podręcznika "Nowi Tropiciele"
 Pobierz (docx, 15,4 KB)

Podgląd treści

Konspekt zajęć

Klasa I

Blok tematyczny: Graj w zielone

Temat dnia: Dbamy o zdrowie

Temat: Rozmowa na temat właściwego odżywiania na podstawie wiersza „Paliwo”, zgromadzonego materiału i doświadczeń uczniów.

Cel główny: Uczeń zna zasady zdrowego odżywiania i stara się je stosować.

Cele szczegółowe:

-słucha wiersza czytanego przez N. „Pinokio”

- wypowiada się na temat wysłuchanego tekstu

-wypowiada się na temat dbałości o własne zdrowie i czynników, które na nie wpływają

-rozpoznaje produkty przedstawione na ilustracji i podaje ich nazwy

-wypowiada się na temat produktów i ich wpływu na zdrowie

-wspólnie wykonuje piramidę żywieniową z podanych elementów

-współpracuje w grupie

Metody: pogadanka, pokaz, zajęć praktycznych

Formy: indywidualna, grupowa, zbiorowa

Środki: podręcznik „Nowi Tropiciele” karty pracy, plansza „piramidy żywieniowej”, arkusze papieru, wycinki z gazet elementów piramidy

Przebieg zajęć:

Rozmowa na temat dbałości o własne zdrowie i czynników, które na nie wpływają.

Wysłuchanie czytanego przez N. wiersza M. Strzałkowskiej „Paliwo”.

Rozpoznawanie i podawanie nazw produktów przedstawionych na ilustracji. Wypowiedzi na temat ich wpływu na zdrowie.

Śpiew z ruchem „Piosenki gimnastycznej”.

Omówienie piramidy żywieniowej.

Podział na grupy, przydział zadań.

Wykonanie w grupach „piramidy” z podanych elementów.

Przedstawienie prac i ocena.

Porządkowanie stanowiska pracy.

Podstawa programowa:

I 1.1) słucha z uwagą wypowiedzi nauczyciela, innych osób z otoczenia, w różnych sytuacjach życiowych, wymagających komunikacji i wzajemnego zrozumienia; okazuje szacunek wypowiadającej się osobie;

2..1) wypowiada się płynnie, wyraziście, stosując adekwatne do sytuacji techniki języka mówionego: pauzy, zmianę intonacji, tempa i siły głosu;

2.3) wypowiada się w formie uporządkowanej i rozwiniętej na tematy związane z przeżyciami, zadaniem ..

2.7) dobiera stosowną formę komunikacji werbalnej i własnego zachowania, wyrażającą empatię i szacunek do rozmówcy;

III 1.3) przyjmuje konsekwencje swojego uczestnictwa w grupie i własnego jej postępowania w odniesieniu do przyjętych norm i zasad;

IV 2.6) wymienia wartości odżywcze produktów żywieniowych; ma świadomość stosowania odpowiedniej diety dla utrzymania zdrowia, ogranicza spożywanie posiłków o niskich wartościach odżywczych i niezdrowych, zachowuje umiar w spożywaniu produktów słodzonych, zna konsekwencje zjadania ich w nadmiarze;

V 2.6) wykonuje prace, modele, rekwizyty, impresje plastyczne potrzebne do aktywności artystycznej i naukowej