Dodaj publikację
Autor
Kamil Wiszniewski
Data publikacji
2019-05-27
Średnia ocena
0,00
Pobrań
49

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Doskonalenie przewrotów w przód i tył. Nauka stania na głowie.
 Pobierz (doc, 24,5 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Temat: Doskonalenie przewrotów w przód i tył. Nauka stania na głowie.

Data –

Klasa –

Cele szczegółowe w zakresie:

Postaw – uczeń chętnie wykonuje ćwiczenia gimnastyczne

Umiejętności – uczeń potrafi wykonać poprawnie podstawowe elementy gimnastyczne

Wiadomości – uczeń poznaje zasady które umożliwią mu stanie na głowie

Motoryczności – uczeń kształtuje koordynacje podczas wykonywania złożonych ćwiczeń

Miejsce – sala gimnastyczna

Przybory i przyrządy – materace gimnastyczne

Prowadzący –

|Tok lekcyjny, rodzaje |Opis zadania (ćwiczeń) |Czas dozo- |Metody: real. zadań |Uwagi organiza. |
|i nazwa zadania | |wania |ruch., przek. wiedzy, |metodycz. |
| | | |wychowawcze | |
| | | | | |
|I CZĘŚĆ WSTĘPNA |Przygotowanie grupy do zajęć: zbiórka, powitanie, |3’ |Pogadanka |Zbiórka w dwuszeregu |
|Czynności |sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć. | | | |
|organizacyjno |Motywacja do zajęć: podanie tematu i zadań lekcji | | | |
|porządkowe | | | | |
| | | | | |
|Rozgrzewka |-podskoki z przysiadem | | | |
|Ćwiczenia kształtujące|-krążenia G | | |Ustawienie grupy w |
| |-krążenia T |6’ |Zadaniowa ścisła |trzech szeregach |
| |-skrętoskłony | | | |
| |-krążenia bioder | | | |
| |-krążenia kolan | | | |
| |-krążenia stopy (P i L) | | | |
| |-krążenia RR w przód i tył | | | |
| |-naprzemienne krążenia RR | | | |
| |-krążenia przedramion i nadgarstków | | | |
| |-pompki | | | |
|Ćwiczenia rozciągające|-skłony w przód i tył | | | |
| |-skłony boczne | |Zadaniowa ścisła | |
| |-ćwiczenia w wypadzie |4’ | | |
| |-ćwiczenia w klęku | | | |
| |-ćwiczenia w siadzie | | | |
|Zabawa „transport” | | | | |
| |Ćwiczący ustawieni w dwóch szeregach mają za zadanie | |Zadaniowa ścisła |Osoby naprzeciwko |
| |przerzucić jednego z ćwiczących z jednego do drugiego | | |siebie wykonują chwyt |
| |końca szeregu |2’ | |za „przeguby dłoni” |
| | | | | |
| | | | | |
|II CZĘŚĆ GŁÓWNA |Po każdej zmianie ćwiczenia następuje pokaz | | | |
| |prowadzącego. | | | |
|Przewroty w przód | | | | |
| |Podwójny przewrót w przód z przysiadu podpartego do |8’ |Zadaniowa ścisła |Grupa podzielona na |
| |przysiadu podpartego | | |trzy zespoły (każdy na |
| | | |Zadaniowa ścisła |własnej ścieżce |
| |Przewrót w przód z naskoku | | |gimnastycznej) |
| | | | | |
| |Przewrót w przód do siadu rozkrocznego | | |Dodatkowe ćwiczenia |
| | | |Zadaniowa ścisła |rozciągające |
| |Przewrót w przód do rozkroku | | | |
|Przewroty w tył | | | |Informowanie ćwiczących|
| |Przewrót w tył z podwyższenia | |Zadaniowa ścisła |o popełnianych błędach,|
| | |7’ | |czy też o prawidłowo |
| |Podwójny przewrót w tył z podwyższenia | |Zadaniowa ścisła |wykonanej technice |
| | | | | |
| |Przewrót w tył do rozkroku | |Zadaniowa ścisła | |
| | | | | |
| |Przewrót w tył z przysiadu podpartego do przysiadu | | | |
| |podpartego | |Zadaniowa ścisła | |
| | | | |Wymiana najczęstszych |
| |Przewrót w tył do stania | |Zadaniowa ścisła |przyczyn nieprawidłowo |
| | | | |wykonanych ćwiczeń |
| |Przewrót w tył do stania na rękach pod kątem70° | |Zadaniowa ścisła | |
| | | | | |
|Stanie na głowie |Pokaz i objaśnienie techniki stania na głowie | |Zadaniowa ścisła | |
| | | | | |
| |Stanie na głowie ze zgiętymi biodrami | | | |
| | |10’ | | |
| |Stanie na głowie z „podejścia” | | | |
| | | | | |
| |Stanie na głowie z wybicia | | | |
| | | | | |
| |Stanie na głowie z rozkroku | | | |
| | | | | |
|III CZĘŚĆ KOŃCOWA |Ćwiczący mają za zadanie wykonać piramidę gimnastyczną |3’ |Zadaniowa ścisła |Podział poszczególnych |
|Ćwiczenia uspokajające| | | |kondygnacji wg. wagi |
| | | | | |
|Czynności |Zbiórka, podsuwanie lekcji, pożegnanie, sprzątnięcie ...