Dodaj publikację
Autor
Anna Zalewska-Bujak
Data publikacji
2019-05-30
Średnia ocena
0,00
Pobrań
16

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć języka angielskiego w grupie 6-latków. Słownictwo związane z rodziną, Dniem Babci i Dziadka
 Pobierz (doc, 45,0 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć z języka angielskiego w grupie 6 - latków

Grupa: 6-latki „0”
Czas trwania zajęć: 30 - 35 minut

 
Obszar podstawy programowej wychowania przedszkolnego:
Wspomaganie rozwoju mowy dzieci oraz rozwoju psychomotorycznego.
Wychowanie przez sztukę – muzyka i śpiew, pląsy i taniec, zabawy ruchowe.
Śpiewanie piosenek z dziecięcego repertuaru.

 Temat: I love my grandma and grandpa. Kocham moją babcię i dziadka.
 
Cele ogólne:
Nauka słów piosenki „I love my…”.
Utrwalenie nazw członków rodziny.
Poznanie słów grandma, grandpa.
 
Cele operacyjne:
Dziecko:
- aktywnie uczestniczy w zabawach i zajęciach,
- nazywa po angielsku członków rodziny (mummy – mamusia, daddy – tatuś, sister – siostra, brother – brat, grandma – babcia, grandpa - dziadek),
- potrafi zaśpiewać piosenkę na powitanie i pożegnanie.
- potrafi zaśpiewać piosenkę „I love my…”, (”Kocham moją/mojego…”)
- potrafi zaśpiewać piosenkę „Teddy says…” („Misio mówi…”)
- potrafi zaśpiewać rymowankę „Number one, touch your arm” („Liczba 1, dotknij ramienia”)
- wykonuje gestykulacje ruchowe do tekstów piosenek
- wchodzi w interakcje z pacynkami – Teddym i Frogiem.
- nazywa samodzielnie członków rodziny, koloruje bajkowych babcię i dziadka
- potrafi naśladować to co pokazuje pacynka
 
Metody:
Metoda naturalna, metoda powtórzeń
Metoda reagowania całym ciałem (Total Physical Response)
 
Formy: Zbiorowa, indywidualna.
 
Pomoce dydaktyczne:

Karty z obrazkami (flashcards)
Odtwarzacz płyt CD
Pacynki – miś i żaba.

Przebieg zajęć:
Powitanie: Śpiewanie piosenki „Hello hello”, uczniowie siedzą w okręgu, witają się z pacynką, śpiewając przy tym piosenkę.

Prezentacja
Obrazki ‘flashcards” z rodziną misia (znane już uczniom), odpowiadanie na pytanie: Who is this?” (Kto to jest?).
Wprowadzenie nowych obrazków – zdjęć babci i dziadka, mamy i taty, sostry i brata. Uczniowie wyznaczeni przez pacynkę powtarzają nowe słowa (grandma i grandpa)

Nauka piosenki:

„Hello mummy, hello daddy.
Mummy, daddy – I love you all.
„Hello sister, hello brother.
Sister, brother – I love you all.
„Hello grandma, hello grandpa.
Grandma, grandpa – I love you all.

Wyznaczeni uczniowie trzymają obrazki przedstawiające członków rodziny. Gdy w tekście piosenki pojawia się dana osoba, z pomocą nauczyciela i pacynki podnoszą kartkę w górę.

Zabawa:
Nauczyciel rozkłada na podłodze w różnych miejscach sali obrazki. Zadaniem uczniów jest podejść do obrazka przedstawiającego z usłyszane słowo.

Śpiewanie piosenek/rymowanek poznanych na poprzednich lekcjach (wykonywanie gestykulacji ruchowych do tekstów)
Piosenki:
„Teddy says…” („Misio mówi…”)
„Number one, touch your arm” („Liczba 1, dotknij ramienia”)

Faza końcowa:
Uczniowie otrzymują od pacynki obrazek z bajkową rodzinką. Pacynka zadaje pytanie: Where is grandma/grandpa? Colour grandma and grandpa, please. (Gdzie jest babcia i dziadek? Pokolorujcie ich proszę. )

Pożegnanie:
Śpiewanie piosenki „Goodbye, goodbye, goodbye everyone” (Do widzenia, do widzenia, do widzenia wszystkim).
Nauczyciel żegna ...