Dodaj publikację
Autor
Karol Kostrzak
Data publikacji
2019-05-31
Średnia ocena
0,00
Pobrań
19

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji języka angielskiego z uwzględnieniem kształtowania kompetencji kluczowych i ciekawym artykułem o idolce młodzieży Taylor Swift.
 Pobierz (docx, 22,3 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Szkoła Podstawowa im. Biskupa R. Andrzejewskiego w Morzyczynie

Prowadzący: Karol Kostrzak

Data: 05.10.2018r.

Poziom: SP klasa V, 3 godz. j. angielskiego tygodniowo

Temat: Present simple podczas uzyskiwania informacji.

Cele lekcji:

Cele ogólne:

Uzyskiwanie ogólnych informacji o innych osobach.

Zastosowanie czasu present simple w zdaniach przeczących i pytających.

Doskonalenie umiejętności wyszukiwania określonej informacji w tekście.

Kształtowanie umiejętności użycia danej formy w wypowiedziach ustnych.

Cele szczegółowe:

Uczeń:

przekształca podane zdania na przeczenia

uzupełnia luki w zdaniach właściwymi formami podanych czasowników w czasie prezent simple zgodnie z prawdą

uzupełnia luki w dialogu właściwymi formami podanych czasowników w czasie prezent simple i sprawdza poprawność wykonanego zadania z nagraniem

dopasowuje imiona do właściwych osób na ilustracji na podstawie wysłuchanego nagrania

uzupełnia luki w tekście piosenki właściwymi spośród podanych wyrazów i sprawdza poprawność wykonanego zadania z nagraniem

uzupełnia luki w zdaniach właściwymi formami wyrazów, wybranymi spośród podanych opcji

zgodnie z kontekstem gramatycznym i logicznym (karty pracy)

uzupełnia luki w tekście właściwymi formami podanych czasowników w czasie present simple

analizuje regułę gramatyczną (wymagania ponadpodstawowe)

śpiewa piosenkę z nagraniem (wymagania ponadpodstawowe)

zapisuje możliwe pytania, które można zadać znanej osobie (wymagania ponadpodstawowe)

Metody:

podejście komunikacyjne (pokaz, dryl językowy, dedukcyjne wprowadzenie elementów gramatyki, słuchanie i czytanie w celu zrozumienia ogólnego sensu oraz szczegółów)

Formy pracy :

Indywidualna, w parach, grupowa, zbiorowa

Środki:

ilustracje wycięte z gazet, flashcards – słownictwo, gramatyka, ubrania („realia”), magazyn „Mary Glasgow Crown” – artykuł o Taylor Swift, tablet, laptop, karty pracy, płyty CD, podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Steps Plus dla klasy 5” Wyd. Oxford

Przebieg zajęć

Czynności organizacyjno-porządkowe

powitanie uczniów

rozpakowanie się uczniów

sprawdzenie obecności

sprawdzenie pracy domowej

Wprowadzenie do tematu zajęć:

Rozgrzewka językowa i powtórzenia

Gymnastics

What can you see in the picture? How do you say …(clothes) in English?

How much is it? How much is it all together?

What is he/she wearing today?

What does she look like?

Wprowadzenie do tematu zajęć.

Does Patryk wear Green T-shirt?

Nauczyciel wyjaśnia uczniom cele lekcji. Uczniowie zapisują temat lekcji i datę

w zeszytach.

III. Faza główna:

Present simple: schemat budowy zdań przeczących, pytających i krótkich odpowiedzi

z użyciem gram mar flashcards.

Tworzenie zdań przeczących. Zad. 2 str. 16 (Steps dla kl. 5)

Uzupełnianie dialogu pytaniami, słuchanie i sprawdzanie odpowiedzi, ćwiczenie dialogu w parach. Zad. 3. str. 16 (Steps dla kl. 5)

Słuchanie rozmowy i uzupełnianie zdań informacjami szczegółowymi (do zeszytu)

Zad. 5 str. 16 (Steps dla kl. 5)

Praca w grupach: Uzyskiwanie ...