Dodaj publikację
Autor
Paulina Niemierska
Data publikacji
2020-02-16
Średnia ocena
0,00
Pobrań
63

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ PRZEPROWADZONY JEST W GRUPIE 3/4 LETNICH
 Pobierz (docx, 17,7 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

ŚWIATOWY DZIEŃ PIZZY

PROWADZĄCA: PAULINA NIEMIERSKA

MIEJSCE: Przedszkole Lingwistyczne nr 1 „Dobry Start” w Łodzi

GRUPA: 4/5 LATKI

DATA: 10.02.2020 R.

TEMAT: „SKĄD POCHODZI PIZZA?”.

Cele ogólne – dziecko:

- rozwijanie pamięci dzieci poprzez naukę rymowanki,

- poszerzenie wiedzy dzieci na temat znanej włoskiej potrawy,

- rozwijanie umiejętności kulinarnych dzieci – wykonanie pracy plastycznej pizzy,

- kształtowanie nawyków higienicznych podczas przyrządzania posiłku.

Cele szczegółowe – dziecko:

- wie, skąd pochodzi pizza i wskazuje na mapie Włochy,

- potrafi skoncentrować się podczas słuchania rymowanki,

- zapamiętuje i recytuje rymowankę „Pizza”,

- wie, jakie zasady powinny obowiązywać w kuchni podczas przygotowywania posiłku,

- potrafi przygotować pizzę według przepisu.

Formy pracy:

- grupowa,

- indywidualna.

Metody:

- pokaz, obserwacja,

- rozmowa, objaśnienie,

- zadania stawiane do realizacji.

Środki dydaktyczne:

- mapa Europy,

- tekst rymowanki „Pizza”,

- piosenka „Włochy”,

- składniki po wykonania pizzy.

Przebieg zajęć:

Powitanie piosenką „Witam Was, wszyscy są…”.

„Skąd pochodzi pizza?” - nauczyciel przy pomocy mapy Europy opowiada dzieciom, skąd pochodzi pizza oraz wskazuje na mapie kraj pochodzenia pizzy.

Poznajemy rymowankę „Pizza”. Dzieci słuchają rymowanki „Pizza”, a następnie powtarzają za nauczycielem:

Słoneczną Italią się zachwycamy,

I ochotę na pizzę dziś mamy,

Gorąca i pikantna – cieszy podniebienie,

Możesz ją mieć dziś na zamówienie.

Zabawa ruchowa do piosenki „Włochy”:

W buciku mieszkają,

Auta produkują,

Z potraw różnych słyną,

Makaron gotują.

Ref.: Niech żyje Italia,

Niech żyje makaron,

Niech żyje spaghetti,

Które wszyscy znają (x2).

Oprócz makaron,

Ciasto wyrabiają.

Potem z niego pieką

Pizzę doskonałą.

Wykonanie pracy plastycznej „Moja pizza”. Zadaniem dzieci jest wykonanie pizzyz gotowych elementów. Pracę plastyczną wykonujemy w ten sposób jak byśmy robili pizzę jako potrawę przy czym zachowujemy wszystkie czynności – mycie rąk, założenie czepków kucharskich i fartuszka.