Dodaj publikację
Autor
Adriana Wołowczyk
Data publikacji
2020-05-18
Średnia ocena
0,00
Pobrań
12

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Klasa 1
 Pobierz (docx, 17,0 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

DATA: 26.10.2017r.

.

PROWADZĄCY: Adriana Wołowczyk

KLASA: Klasa I

TEMATYKA KOMPLEKSOWA: W świecie lektur

DOMINUJĄCE OBSZARY EDUKACYJNE ( zgodnie z podstawą programową):

3.1

3.2.

GŁÓWNE TREŚCI PROGRAMOWE:

Edukacja polonistyczna

W zakresie umiejętności społecznych warunkujących porozumiewanie się i kulturę języka

Edukacja matematyczna:

W zakresie liczenia i sprawności rachunkowych

TEMAT DNIA: „Szal pani Jesień”- jesienne rachunki

CELE OGÓLNE:

Doskonalenie umiejętności układania działań matematycznych

Doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowanie, przeliczania w zakresie 8

CELE OPERACYJNE, NACOBEZU:

Potrafię:

- dodawać i odejmować na konkretach lub w pamięci w zakresie 8

- układać działania matematyczne wykorzystując poznane znaki matematyczne +, -, =

- przeliczać, dokładać, zabierać odpowiednią ilość kasztanów (zgodnie z czytanym opowiadaniem)

- porównać długość pasków

- odczytać zapis cyfry na kostce

-spróbować dokonać samooceny swojej pracy

METODY:

- podające

- problemowe

- praktyczne

- elementy oceniania kształtującego

FORMY:

forma zbiorowa jednolita

forma indywidualna

forma grupowa

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

Lp.

SYTUACJE EDUKACYJNE

SZCZEGÓŁOWE CELE OPERACYJNE

ŚRODKIDYDAKTYCZNE

1.

Czas:

3 minuty

„Droga do sukcesu”

Nauczyciel przedstawia uczniom drabinę następnie tłumaczy, co jest celem dzisiejszej lekcji, omawia zdobyte umiejętności.

- uczeń uważnie słucha

drabina

2.

Czas:

2

minuty

„ Zagadki”

Uczniowie rozwiązują zagadki dot. bajki Kubusia Puchatka, a następnie odgadują, kto jest bohaterem lekcji.

- uczeń rozwiązuje zagadki

Zagadki

Nagranie

3.

Czas:

2 minuty

„Co dłuższe, a co krótsze?”

Uczeń porównuje długość pasków i wybiera dłuższy- szal Prosiaczka.

- uczeń porównuje długość pasków i wybiera dłuższy

Paski papieru

4.

Czas:

10

minut

„ Szal Prosiaczka”

Nauczyciel czyta matematyczne opowiadanie, zadaniem uczniów jest odpowiednie manipulowanie kasztanami.

- uczeń potrafi przeliczać, dokładać i zabierać odpowiednią ilość kasztanów wg czytanego tekstu

kasztany

Treść opowiadania matematycznego

Pasek papieru

5.

Czas:

3 minuty

„Matematyczny przerywnik”

Nauczyciel rzuca kostką i pokazuje uczniom wyrzuconą cyfrę, prosi, aby dzieci wykonały wskazane czynności.

- uczeń potrafi odczytać cyfrę i wykonać wskazaną czynność tyle razy, ile wskazuje cyfra na kostce

Kostka do gry

6.

Czas:

10

minut

„Rozwiązywanie zadań”

Uczniowie rozwiązują zadania związane z dodawaniem i odejmowaniem w zeszycie ćwiczeń.

- uczeń potrafi dodawać i odejmować w zakresie 5

Zeszyt ćwiczeń

7.

Czas.

10

minut

„Kto ma? – gra w karty”

Każdy uczeń otrzymuje kartę z podaną cyfrą. Zadaniem dziecka jest podanie, które z nich ma właściwą kartę.

-uczeń potrafi odczytać cyfrę

- potrafi obliczyć działanie matematyczne

Karty do gry

8.

Czas:

3 minuty

Ewaluacja lekcji

Nauczyciel podsumowuje lekcję i prosi, aby każde dziecko zawiesiło na odpowiednim szczebelku drabinki klamerkę.

Podziękowanie za aktywny udział w lekcji.

- potrafi dokonać samooceny swojej pracy na lekcji

Drabina, klamerki