Dodaj publikację
Autor
Adriana Wołowczyk
Data publikacji
2020-05-18
Średnia ocena
0,00
Pobrań
27

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Przygotowania do świąt klasa 1
 Pobierz (docx, 17,2 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

DATA: 11.12.2015

.

PROWADZĄCY: Adriana Wołowczyk

KLASA: Klasa I

TEMATYKA KOMPLEKSOWA: „Przygotowania do świąt”

DOMINUJĄCE OBSZARY EDUKACYJNE ( zgodnie z podstawą programową):

1.1)

1.2)

3.1)

GŁÓWNE TREŚCI PROGRAMOWE:

Edukacja polonistyczna

W zakresie umiejętności społecznych warunkujących porozumiewanie się i kulturę języka

W zakresie umiejętności czytania i pisania

Edukacja muzyczna

W zakresie wychowania do odbioru muzyki

TEMAT DNIA: „Zabawy z poznanymi literami”

CELE OGÓLNE:

- kształtowanie umiejętności czytania i pisania

- doskonalenie umiejętności społecznych

CELE OPERACYJNE:

Uczeń potrafi:

- uważnie wysłuchać wiersza i odpowiedzieć na pytania dotyczące jego treści

- odgadnąć zagadkę, podzielić wyrazy na sylaby, wyodrębnić głoskę w nagłosie i wygłosie

- odczytać sylaby i podać wyrazy, które rozpoczynają się daną sylabą

- zaśpiewać 2 zwrotki piosenki „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna..”

- odczytać litery i sylaby oraz pokolorować kolorowankę zgodnie ze wzorem

- próbuje dokonać samooceny

METODY: (wg Kupisiewicza)

- oglądowe

- słowne

- praktyczne

FORMY:

forma zbiorowa jednolita

forma indywidualna

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

Lp.

SYTUACJE EDUKACYJNE

SZCZEGÓŁOWE CELE OPERACYJNE

ŚRODKIDYDAKTYCZNE

1.

Czas:

2 minuty

„Droga na szczyt”

Nauczyciel przedstawia uczniom rysunek góry (narysowany na tablicy), następnie tłumaczy, że jest to cel dzisiejszej lekcji, omawia zdobyte umiejętności.

- uczeń uważnie słucha

Rysunek góry

2.

Czas:

5

minut

„ Podarunek dla Małgosi”- wiersz T.Kubiaka

Nauczyciel czyta wiersz, a następnie zadaje pytania dotyczące treści.

- uczeń uważnie słucha i potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące treści wiersza

Podręcznik, treść wiersza

3.

Czas:

10

minut

„ Czapka św.Mikołaja”

Uczniowie stoją w kręgu. Podczas słuchania piosenki podają sobie czapkę, w której znajdują się zagadki. Na przerwę w muzyce- dziecko, które ma w dłoniach czapkę odpowiada na zagadkę. Następnie wszyscy uczniowie dzielą dany wyraz na sylaby, a także podają głoski w nagłosie i wygłosie.

- uczeń potrafi odgadnąć zagadkę, podzielić wyraz na sylaby, wyodrębnić głoski w nagłosie i wygłosie

Czapka

Płyta Cd z muzyką

zagadki

4.

Czas:

3 minuty

„Prezenty św. Mikołaja”

Nauczyciel przedstawia dzieciom kartoniki z zapisanymi sylabami. Zadaniem uczniów jest przeczytanie i wymyślenie wyrazów, które rozpoczynają się daną sylabą.

- uczeń potrafi odczytać sylabę, podać wyrazy, które rozpoczynają się daną sylabą

Kartoniki z zapisanymi sylabami

5.

Czas:

3

minuty

„ A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna…”- przerywnik

Uczniowie śpiewają piosenkę i ilustrują treść ruchem.

- uczeń potrafi zaśpiewać 2 zwrotki piosenki i zilustrować treść ruchem

Płyta Cd z muzyką

6.

Czas.

10

minut

„Świąteczna kolorowanka”

Uczniowie mają za zadanie pokolorować kolorowankę wg podanego wzoru (wzorem są poznane litery i sylaby).

-uczeń potrafi odczytać zapisane litery i sylaby

- pokolorować wg podanego wzoru

Kolorowanka

7.

Czas:

2

minuty ...