Dodaj publikację
Autor
Adriana Wołowczyk
Data publikacji
2020-05-18
Średnia ocena
0,00
Pobrań
31

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Tradycje bożonarodzeniowe klasa 2
 Pobierz (docx, 17,1 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

DATA: 16.12.2016

.

PROWADZĄCY: Adriana Wołowczyk

KLASA: Klasa II

TEMATYKA KOMPLEKSOWA: „Wkrótce Boże Narodzenie”

DOMINUJĄCE OBSZARY EDUKACYJNE ( zgodnie z podstawą programową):

1.1)

1.2)

7.2)

GŁÓWNE TREŚCI PROGRAMOWE:

Edukacja polonistyczna

W zakresie umiejętności społecznych warunkujących porozumiewanie się i kulturę języka

W zakresie umiejętności czytania i pisania

Edukacja matematyczna

W zakresie umiejętności liczenia i sprawności rachunkowych

Edukacja muzyczna

W zakresie wychowania do odbioru muzyki

TEMAT DNIA: Tradycje bożonarodzeniowe

CELE OGÓLNE:

- poznanie zwyczajów bożonarodzeniowych w innych krajach

CELE OPERACYJNE:

Uczeń potrafi:

- dodawać i odejmować w zakresie 30 z przekroczeniem progu dziesiątkowego

- wymienić tradycje bożonarodzeniowe w wybranych państwach

- odpowiedzieć na pytania dotyczące treści opowiadania

METODY: (wg Kupisiewicza)

- oglądowe: prezentacja multimedialna

- słowne: rozmowa dotycząca treści opowiadania, pogadanka

- praktyczne: rozwiązywanie działań matematycznych i zadań w zeszycie ćwiczeń, śpiewanie piosenki, dokonywanie samooceny

FORMY:

forma zbiorowa jednolita

forma indywidualna

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

Lp.

SYTUACJE EDUKACYJNE

SZCZEGÓŁOWE CELE OPERACYJNE

ŚRODKIDYDAKTYCZNE

1.

Czas:

2 minuty

„Droga na szczyt”

Nauczyciel przedstawia uczniom rysunek góry , następnie tłumaczy, że jest to cel dzisiejszej lekcji, omawia zdobyte umiejętności.

- uczeń uważnie słucha

Rysunek góry

2.

Czas:

7

minut

„Wprowadzenie do tematu zajęć- matematyczne bombki”.

Uczniowie rozwiązują działania matematyczne, porządkują wyniki rosnąco i odczytują hasło.

- uczeń sprawnie liczy w zakresie 30

Papierowe bombki z zapisanymi działaniami matematycznymi i literami

3.

Czas:

5

minut

Słuchanie opowiadania „Choinka” Z.Staneckiej

Uczniowie słuchają opowiadania i odpowiadają na pytania dotyczące treści tekstu.

- uczeń potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące treści opowiadania

Multibook

4.

Czas:

8

minut

Prezentacja multimedialna „Tradycje bożonarodzeniowe w innych krajach”.

Uczniowie oglądają prezentację multimedialną dotyczącą tradycji bożonarodzeniowych w wybranych państwach, nawiązanie do treści opowiadania.

- uczeń potrafi wypowiedzieć się na temat przedstawionej prezentacji multimedialnej

Prezentacja multimedialna

5.

Czas:

3

minuty

„Choineczka”- przerywnik

Uczniowie śpiewają 1 zwrotkę i refren piosenki.

- uczeń potrafi zaśpiewać 1zwrotkę i refren piosenki

Multibook

6.

Czas.

15

minut

„Rozwiązywanie zadań w zeszycie ćwiczeń”

Uczniowie tworzą wyrazy z podanych sylab i łączą je w zdanie. Następnie dobierają pasujący wyraz do pozostałych.

- uczeń potrafi utworzyć wyrazy z podanych sylab i połączyć je w zdanie

- uczeń potrafi dobrać pasujący wyraz do pozostałych

Zeszyt ćwiczeń

7.

Czas:

2

minuty

Ewaluacja lekcji

Nauczyciel podsumowuje lekcję i prosi, aby każdy uczeń pokolorował pasek odpowiadający zdobytym umiejętnościom (na czerwono lub zielono).

- potrafi dokonać samooceny swojej pracy na lekcji

Rysunek góry z zapisanymi celami lekcji