Dodaj publikację
Autor
Alicja Nehring
Data publikacji
2020-07-03
Średnia ocena
0,00
Pobrań
58

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajeć całodziennych /4h/. Utrwalenie wiadomości o łące i jej mieszkańcach. Doskonalenie umiejętności budowania zdań oznajmujących, pytających, rozkazujących (wykrzyknikowych). Utrwalenie pisowni wyrazów z „ó” i „u”. Rozwiązywanie zadań tekstowych, doskonalenie rachunku pamięciowego w zakresie 20. Poznanie zjawiska tęczy, barwy tęczy.
 Pobierz (doc, 743,0 KB)

Podgląd treści


|Zajęcia w klasie I – scenariusz zajęć całodziennych 4 h |
|Edukacje /3 wiodące/: | |
|edukacja matematyczna |Etap edukacyjny: edukacja wczesnoszkolna: klasa I |
|edukacja polonistyczna, |Zajęcia realizują zasadę „bawiąc – uczyć”. |
|edukacja przyrodnicza | |
| |Temat w dzienniku: Utrwalenie wiadomości o łące i jej mieszkańcach. Doskonalenie umiejętności |
|Temat: Zaczarowana łąka. |budowania zdań oznajmujących, pytających, rozkazujących (wykrzyknikowych). Utrwalenie pisowni |
| |wyrazów z „ó” i „u”. Rozwiązywanie zadań tekstowych, doskonalenie rachunku pamięciowego w |
| |zakresie 20. Poznanie zjawiska tęczy, barwy tęczy. |
|Realizowane obszar/y |I /1.1, 1.2, 2.1, 2.2, 2.5, 2.8,4.1, 5.2, 6.3 II/ 3.1, 4.1 IV/1.1, 1.2, 1.3 VI/ 1.1 |
|podstawy programowej |Powiązanie z wcześniejszą wiedzą: uczniowie znają pory roku, mają podstawową wiedzę na temat środowiska łąki i żyjących |
| |tam organizmów. |
|Cel/ le lekcji |Cele lekcji: |
| |Kształtowanie umiejętności czytania i pisania, rozwijanie ciekawości |
| |i poznawania świata. |
| |Powtórzenie i poszerzenie wiedzy na temat środowiska łąki i żyjących tam organizmów.  |
| |Odkrywanie przyjemności tworzenia, eksperymentowania i radości |
| |z uzyskanego efektu. |
| |Cele sformułowane w języku ucznia: |
| |Dowiecie się, jak wygląda zaczarowana łąka. |
| |Poznacie zjawisko tęczy oraz jej barwy. |
| | |
| |Kryteria sukcesu do lekcji: |
| |Opowiem, w co najmniej trzech zdaniach o mieszkańcach łąki |
| |Wyjaśnię w jaki sposób powstaje tęcza. |
| |Znam rodzaje zdań, podaję przykłady. |
| |Wykonuję obliczenia w zakresie 20. |
| |Rozróżniam liczby parzyste i nieparzyste. |
| |Poprawnie uzupełniam wyrazy z trudnościami ortograficznymi |
| |Współpracuję w zespole/grupie. |
| | |
| |Pytanie kluczowe: |
| |Jak rozumiesz określenie zaczarowana łąka? |
|Dostępna technologia/ |laptop |
|narzędzia w klasie |tablica interaktywna |
| |Internet |
|Dostępne w klasie inne |patyczki -/ok./, metodniki |
|dodatkowe wyposażenie |plansze przedstawiając mieszkańców łąk |
| |plansze przedstawiając rośliny łąk |
| |gra planszowa „Zaczarowana łąka” |
| |gra matematyczna „Żabka” |
| |matematyczne kwiatki |
| |matematyczny motylek |
|Przebieg lekcji z |Powitanie. |
|uwzględnieniem aktywności |Każde dziecko wybiera dla siebie i przykleją do ubrania piktogram /kwiatek/ |
|uczniów |z buźką odpowiadającą aktualnemu nastrojowi dziecka/wesoły, zły, smutny, śpiący, zmęczony/. |
| |Muzyczna powitanka /nagranie/ |
| |Uczniowie w trakcie trwania muzycznej powitanki witają się |
| |w niekonwencjonalny sposób. Dzieci praworęczne witają się lewym łokciem |
| |i lewym kolanem, a dzieci leworęczne prawym łokciem i prawym kolanem. |
| |Utrwalenie pisowni imion wielką literą. |
| |Zadaniem dzieci jest odszukanie na holu koła ze swoim imieniem oraz podanie reguły ortograficznej określającej pisownię |
| |imion (wielka litera). |
| |Kolory kół z imionami oznaczają zespół, w którym będzie dziecko. |
| |Tajemniczy zielony list - wprowadzenie |
| |Nauczyciel wyjaśnia, iż wchodząc do szkoły otrzymał list z informacją, aby dzieci wspólnie go przeczytały. Następuje |
| |otwarcie koperty, w której znajdują się koła |
| |z działaniami, żaby oraz instrukcja. |
| |Nauczyciel wyjaśnia, że żaby ...