Dodaj publikację
Autor
Karolina Zola
Data publikacji
2020-10-09
Średnia ocena
0,00
Pobrań
11

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz Dnia św. Patryka, połączony z Pierwszym Dniem Wiosny. Scenariusz powstał na bazie dostępnych w internecie materiałów, dostosowany do realiów mojej szkoły.
 Pobierz (docx, 502,3 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ OBCHODÓW

DNIA ŚW. PATRYKA ORAZ PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ

W ZAWADCE OSIECKIEJ

Cele:

- kształtowanie szacunku i tolerancji wobec innych kultur,- utrwalenie symboli związanych z Irlandią i dniem św. Patryka,- wzbudzanie i umacnianie motywacji do nauki języka obcego,- wdrażanie do współpracy w zespołach zadaniowych,- kształtowanie umiejętności wzajemnej rywalizacji,

- kreowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnej społeczności.

- rozwijanie kreatywnego myślenia

Przebieg imprezy:

I Część

Oglądanie filmu o Irlandii z komentarzem uczniów.

Przedstawienie sylwetki św. Patryka – patrona Irlandii.

Zaprezentowanie symboli dnia św. Patryka.

Śpiewanie piosenki „I’m a little Leprechaun”.

II Część

Przedszkole oraz klasy I-III, w salach w wychowawcami

Dekorowanie klas w celu wyłonienia najbardziej wiosennej klasy (dekoracje w barwach zieleni, związane z wiosną oraz symbolami dnia św. Patryka).

Uczniowie biorą udział w kreatywnych zabawach oraz grach (kodowanie, wycinanie, kolorowanie, ozdabianie).

Klasy IV, VI-VIII

Po części artystycznej, uczniowie klasami przystępują do stacji zadaniowych.

Stacje zadaniowe przygotowane są na sali gimnastycznej. Uczniowie muszą się wykazać wiedzą z biologii, geografii, języka angielskiego, zręcznością oraz ogólną bystrością umysłu, w celu rozwiązania różnorodnych łamigłówek. Każda klasa grupowo zbiera punkty za kolejno wykonane zadania, wygrywa klasa z największą ilością punktów.

Organizatorzy i pomysłodawcy imprezy:

Karolina Zoła, Elżbieta Rączka

Scenariusz z okazji obchodów Dnia Św. Patryka – 17 marca

Uczeń 1: Serdecznie witamy wszystkich nauczycieli, uczniów i baśniowe irlandzkie leprikony, skrzaty oraz wróżki na szkolnej imprezie, która nie bez przyczyny odbywa się w marcu. 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W tym roku obchodzimy go wyjątkowo na wesoło, na zielono! A dlaczego?

Uczeń 2: Zielony to narodowy kolor Irlandii, który nawiązuje do trawiastego krajobrazu tej malowniczej wyspy. Również w marcu, Irlandczycy hucznie obchodzą swoje narodowe święto – Dzień Świętego Patryka- patrona Irlandii.

Uczeń 1: Dlatego i my postanowiliśmy uczcić to wiosenne święto i przybliżyć wszystkim zgromadzonym kulturę, historię i geografię tego pięknego państwa, jakim jest Irlandia.1. Uczniowie oglądają krótki film o Irlandii, przedstawiający krajobrazy wyspy, w trakcie trwania filmu, uczniowie opowiadają o Irlandii

https://www.youtube.com/watch?v=Zu3VwANi674

Uczeń: Irlandia to trzecia pod względem wielkości wyspa w Europie. Od północy i zachodu oblewa ją Ocean Atlantycki, od wschodu i południowego wschodu Morze Irlandzkie.

Ta wyspa to jeden z najbardziej magicznych, a jednocześnie nieodległych, zakątków świata. Pozostaje oazą uroku i niezmąconego piękna w pędzącym coraz szybciej świecie. Położona w odosobnieniu, na odległych krańcach Europy wyspa, jest krainą niesłychanie malowniczą. Poprzecinana rowami wypełnionymi kwitnącymi kwiatami i otoczona morskimi klifami niczym obronnymi wieżami ...