Dodaj publikację
Autor
Justyna Walczuk
Data publikacji
2021-01-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
26

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji otwartej. Lekcja on-line prowadzona przez platformę Teams.
 Pobierz (pdf, 406,8 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji (lekcja on – line)

Kl.2, liceum ogólnokształcące, klasa po gimnazjum, poziom rozszerzony

Temat lekcji: Zadania na dowodzenie dotyczące okręgu wpisanego i
opisanego na czworokącie.


Cel: Uczeń tworzy łańcuch argumentów i uzasadnia jego poprawność.

Czas: 1 godzina lekcyjna

Cele zajęć:

Uczeń po zajęciach:

• wykorzystuje własności okręgów wpisanych w czworokąt oraz własności

okręgów opisanych na czworokątach do rozwiązywania zadań na
dowodzenie


Metody pracy:

• pogadanka
• wykład (prowadzony przez uczniów)
• metoda pokazu
• eksponująca


Formy pracy:

forma jednostkowa (opieka merytoryczna nauczyciela uczącego w czasie
tworzenia prezentacji)
forma zbiorowa

Materiały dydaktyczne:

• prezentacje multimedialne przyszykowane przez wybranych uczniów

prezentowane poprzez platformę Teams

• zdania maturalne (pdf)



Przebieg zajęć:
1. Przedstawienie celów lekcji.
2. Przypomnienie kiedy okrąg można wpisać w czworokąt i kiedy okrąg można
opisać na czworokącie.
3. Prezentacje multimedialne wybranych uczniów – 3 zadania na dowodzenie
(uczniowie mieli przygotować rozwiązania multimedialne wybranych przez siebie
zadań ze zbioru).
4*. W zależności od możliwości czasowych rozwiązywanie zadań maturalnych z
ubiegłych lat na dowodzenie (o tematyce poruszanej na lekcji).
5. Ankieta ewaluacyjna –

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfaZLktVXQfQ8mEpaxK32MmYzxaqUkIHU97i5yrL
W7v-ZUKw/viewform?usp=sf_link

6. Praca domowa – zadania maturalne 4*, które nie zostały rozwiązane w czasie
lekcji











































Prezentacje uczniów

Prezentacja nr 1
































Prezentacja nr 2



































Prezentacja nr 3

*Lekcja będzie prowadzona on – line. Ze względu na różne możliwości związane z
technologią (brak Internetu, słabe połączenie itp.) scenariusz może ulec zmianie w trakcie
trwania lekcji.

4* zadania maturalne z poprzednich lat

Pp, czerwiec 2015

Pr, maj 2013

P4, czerwiec 2015 (technikum)

Pr, czerwiec 2015