Dodaj publikację
Autor
Ewa Czyszczoń
Data publikacji
2022-05-23
Średnia ocena
0,00
Pobrań
26

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w kalsie IV -V z uczniami niepełnosprawnymi w stopniu lekkim i umiarkowanym.
 Pobierz (docx, 17,8 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNYCH

Prowadząca: Czyszczoń Ewa

Rodzaj zajęć: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

Temat: „MARCOWA POGODA”

Cel główny:

- usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej,

- rozwijanie orientacji przestrzennej,

- rozwijanie myślenia przyczynowo - skutkowego.

Cele operacyjne:

Uczeń:

- wykonuje zadania zgodnie z poleceniem

- rozumie polecenia nauczyciela;

- rozumie treści zadań zawartych w kartach pracy;

- potrafi stworzyć wzór na podstawie podanych kodów,

- chętnie pracuje w zespole,

- wie, że w marcu może być różna pogoda.

Metody pracy:

- podająca, praktycznego działania, poszukująca.

Formy pracy:

- zbiorowa, grupowa, indywidualna.

Środki dydaktyczne:

- mata do kodowania, zakodowane obrazki, karty pracy, kolorowe ręce, pogodowa kostka, kolorowy papier, domino obrazkowe, karta pogody, karty matematyczne, kartki z numerami,

Przebieg zajęć:

Zajęcia wstępne:

Zajęcie wyznaczonego miejsca – wybranie koloru.

Powitanie uczniów – kolorowe ręce.

Przedstawienie celu zajęć;

Przypomnienie zasad obowiązujących na zajęciach.

Zajęcia właściwe:

Losowanie i rozwiązywanie zadań.

Kodowanie na mapie.

Rozwiązanie hasała.

Zajęcia końcowe:

Podsumowanie zajęć;

Ewaluacja zajęć;

Porządkowanie miejsca pracy;

Podziękowanie za zaangażowanie uczniów.