Dodaj publikację
Autor
Anna Iwan
Data publikacji
2022-05-31
Średnia ocena
0,00
Pobrań
28

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Jemy zdrowo i kolorowo. Kształtowanie prawidłowych nawyków odżywiania. Scenariusz zajęć
 Pobierz (doc, 67,0 KB)

Podgląd treści

|Klasa II c |Data 17.03.2021r. |Nauczyciel: Anna Iwan |
|Temat: Jemy zdrowo i kolorowo. Kształtowanie prawidłowych nawyków odżywiania. |
|Cele lekcji (nauczyciela): |
|Dziecko bierze aktywny udział w inscenizacji piosenki, odgrywając swoją rolę. |
|Poznaje zasady zdrowego odżywiania i ich znaczenie dla zdrowia człowieka. |
|Wymienia produkty, które stanowią podstawę piramidy żywieniowej. |
|Przedstawia produkty zalecane i niezalecane w prawidłowym żywieniu. |
|Rozpoznaje za pomocą zmysłu smaku, wybrane owoce, warzywa oraz inne wybrane produkty spożywcze. |
|Układa na odpowiednie półki przyniesione produkty, które w następstwie utworzą piramidę żywieniową. |
|Układa zdania z rozsypanki wyrazowej. |
|Śpiewa piosenkę „Jarzynowa gimnastyka” wykonując odpowiednie do niej ćwiczenia. |
|Bierze udział w interaktywnej grze dydaktycznej. https://www.learning |
|Wykorzystuje zdobytą wiedzę do oceny własnych zachowań zmieniając swoje nawyki żywieniowe. |
|Cele sformułowane w języku ucznia: |
|1.Aktywnie uczestniczę w inscenizacji piosenki, odgrywając swoją rolę |
|2. Poznaję zasady zdrowego odżywiania i ich znaczenie dla zdrowia człowieka. |
|3. Wymieniam produkty, które stanowią podstawę piramidy żywieniowej. |
|4. Przedstawiam produkty zalecane i niezalecane w prawidłowym żywieniu. |
|5. Rozpoznaję za pomocą zmysłu smaku, wybrane owoce, warzywa oraz inne wybrane produkty spożywcze. |
|6.Układam na odpowiednie półki przyniesione produkty, które w następstwie utworzą piramidę żywieniową. |
|7.Układam zdania z rozsypanki wyrazowej. |
|8.Śpiewam piosenkę „Jarzynowa gimnastyka” wykonując odpowiednie do niej ćwiczenia. |
|9.Biorę udział w interaktywnej grze dydaktycznej. https://www.learning |
|10.Wykorzystuję zdobytą wiedzę do oceny własnych zachowań zmieniając swoje nawyki żywieniowe. |
|„Nacobezu” – „ na co będę zwracał uwagę”: |
|Wiem, jakie produkty są zalecane w prawidłowym żywieniu i w jakich ilościach należy je spożywać. |
|Metody prowadzenia lekcji i aktywności uczniów: |
|- metoda słowna: pogadanka, objaśnienie |
|- metody aktywizujące: praktycznego działania, swobodnej wypowiedzi, interaktywna gra edukacyjna, zabawa pantomimiczna, metoda ekspresji ruchowej |
|- metoda eksponująca: film edukacyjny, model piramidy żywienia |
|Forma sprawdzenia osiągnięcia celu: |
|Uczeń wymienia produkty stanowiące podstawę piramidy żywieniowej, rozpoznaje za pomocą zmysłu smaku produkty spożywcze, układa z rozsypanki wyrazowej poprawne zdania, bierze udział w interaktywnej grze dydaktycznej |
|https://learningapps.org/, ocenia własne zachowania żywieniowe. |
|Kluczowe pytania do uczniów: |
|Jak należy zdrowo się odżywiać oraz jakich produktów należy unikać? |
|Przebieg zajęć: |
|Śpiewanie piosenki z inscenizacją pt. „O niezdrowym odżywianiu”. Rozmowa na temat tekstu piosenki: |
|- o czym mówią słowa w piosence? |
|- jakie produkty są zalecane w prawidłowej diecie? |
|- jakie produkty są niewskazane w prawidłowej diecie? |
|- co to znaczy zdrowo się odżywiać? |
|„Piramida zdrowego żywienia” – obejrzenie filmu oraz omówienie piramidy żywienia, zapoznanie z zasadą ułożenia na niej produktów, wymienianie produktów najbardziej i najmniej wartościowych dla zdrowia. |
|Samodzielna próba ułożenia przez dzieci produktów spożywczych na odpowiednich ...