Dodaj publikację

Publikacje nauczycieli

1-10 z 120

"Marsz Turecki" Opracowanie partytury na instrumenty szkolne (2023-08-14)
Materiały pomocnicze dla nauczycieli szkół muzycznych I stopnia, przeznaczone do wykorzystania na zajęciach z kształcenie słuchu i audycje muzyczne. #Tonacja a moll #Odmiana harmoniczna gamy mollowej #forma ronda #aktywne słuchanie ...
Jaka jest rola rodzica w edukacji muzycznej dziecka? Zasady dobrego ćwiczenia (2023-05-30)
Dwa kluczowe elementy w edukacji dziecka w szkole muzycznej to zaangażowanie rodzica oraz systematyczne ćwiczenie. Kilka rad dla rodziców oraz uczniów.
Zdrowe ciało = zdrowy gitarzysta. Świadoma praca z ciałem w kontekście poprawy zdolności manualnych i techniki gry (2023-05-30)
Gra na każdym instrumencie prowadzi do dysfunkcji w pewnych obszarach ciała Obserwacja zmian i dysfunkcji we własnym ciele oraz zgłaszane przez uczniów różne problemy bólowe doprowadziły mnie do szerszego zainteresowanie ...
Zainteresowania muzyczne współczesnej młodzieży a nauczanie muzyki w szkołach ponadpodstawowych (2023-05-15)
Artykuł dotyczy zainteresowań muzycznych młodzieży w kontekście nauczania muzyki w szkołach ponadpodstawowych.
Co zrobić, gdy dziecko nie chce iść do szkoły muzycznej, czyli jak przezwyciężyć kryzys nauki w szkole muzycznej? (2023-05-08)
Rzadko, któremu z rodziców udaje się uniknąć problemu, kiedy to dziecko nie chce iść do szkoły muzycznej. Młody talent, który początkowo tak ufnie oddaje się muzyce, przeradza się w upartego, ...
Zarys historii polskiego szkolnictwa muzycznego (2023-04-18)
Publikacja opisuje proces kształtowania systemu edukacji muzycznej w Polsce do 1 września 1999 roku.
Muzyczno-sportowe przerwy (2023-04-04)
Zachęcanie uczniów do twórczego spędzania wolnego czasu oraz wszechstronnego rozwoju.
Wpływ muzyki i śpiewu na rozwój dziecka 1 5,0 (2023-03-30)
Artykuł napisany przez nauczyciela Zespołu Wokalnego w Gminnej Szkole Muzycznej I st. im. prof. E. Kajdasza w Trzebnicy w ramach stażu na nauczyciela dyplomowanego.
Innowacja pedagogiczna "The music in me" (2022-07-16)
Innowacja, bedąca pokłosiem projektu Erasmus+ i próby realizacji metody CLIL. Realizowana na informatyce, muzyce i j.angielskim.
Wykorzystanie własnych kompozycji w opracowaniu zagadnień dydaktycznych na lekcji kształcenia słuchu i rytmiki w klasach 1-3 1 5,0 (2022-07-10)
Artykuł omawiający cykl "Piosenki ortograficzne" oraz wykorzystanie tych kompozycji i zawartych w nich problemów rytmicznych, podczas lekcji kształcenia słuchu i rytmiki w klasach 1-3.