dokumenty na mianowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

paulinalew
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-21, 13:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne, WOS
Lokalizacja: wielkopolskie

dokumenty na mianowanego

Postautor: paulinalew » 2012-06-11, 19:50

witam serdecznie proszę o pomoc, niektórym pytanie wyda się banalne, ale nie mam już siły grzebać w tych wszystkich dokumentach.
Właśnie skończyłam staż na mianowanego, mam czas do konca czerwca by zdać dyrektorowi sprawozdanie, i tu moje pytanie czy razem ze sprawozdaniem muszę jeszcze dać mu jakies dokumety, wniosek? Do kiedy mam czas by złożyć teczke do organu prowadzacego i co w niej musi być? dzieki za pomoc

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2012-06-11, 20:39

Mąż już mianowany? Niech pomoże żonie przeczytać jedno krótkie rozporządzenie.

paulinalew
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-21, 13:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne, WOS
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: paulinalew » 2012-06-11, 21:43

????? chyba wpadła tutaj drobna pomyłka, bo czegoś nie rozumiem

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: malgala » 2012-06-11, 21:54

A rozporządzenie i KN znasz?
Przecież tam masz wszystko wyjaśnione.

danmarW
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-18, 21:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: danmarW » 2012-06-12, 13:14

Ja dziś oddałam sprawozdanie dyrektorowi i nic więcej ode mnie nie chciał, jak chcesz mieć egzamin w wakacje to teczkę musisz złożyć do końca czerwca, jak nie zdążysz to mianowanie masz pod koniec roku kalendarzowego, obecnie szukam info dotyczące tego, czy do dokumentacji do komisji załączam plan rozwoju?

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2012-06-12, 16:33

paulinalew pisze:????? chyba wpadła tutaj drobna pomyłka, bo czegoś nie rozumiem
"Poczytaj mi mamo"

Awatar użytkownika
wulina
Posty: 119
Rejestracja: 2008-12-10, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: wulina » 2012-06-13, 08:46

Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego obejmuje następujące dokumenty:

1) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, akt nadania stopnia 2) awansu zawodowego nauczyciela mianowanego – poświadczone kopie;

zaświadczenie dyrektora szkoły zawierające informacje o:

a) wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz o nauczanym przez niego przedmiocie lub rodzaju prowadzonych zajęć w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze niższym niż połowa obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązkowego wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu;

b) dacie zatwierdzenia planu rozwoju zawodowego nauczyciela;

c) dacie złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego; uzyskanej przez nauczyciela ocenie dorobku zawodowego za okres stażu oraz dacie jej dokonania, a w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia - także o ocenie dorobku zawodowego za okres stażu odbytego w poprzednim miejscu zatrudnienia.

Nie składa się planu rozwoju ani sprawozdania.

paulinalew
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-21, 13:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne, WOS
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: paulinalew » 2012-06-13, 19:46

Dziekuje za odpowiedzi

diquan
Posty: 58
Rejestracja: 2010-04-14, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: diquan » 2012-06-13, 21:12

Mam następujące pytanie...
Sprawozdanie zdałem. Informacje od Dyrekcji dostałem, że to wszystko i teraz muszę kompletować teczkę. Co ma być w niej to wiem, tylko nie wiem czy ja mam to wrzucić do segregatora, czy ?
Widzę to tak. Dzielę segregator na 3 części. Każdą z nich oddzielam kolorowym papierem:

TECZKA A - dokumenty potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych lub poświadczone kopie tych dokumentów
1. Dyplomy, zaświadczenia
 potwierdzone urzędowo (dyrektor lub kadry) kopie stwierdzające kwalifikacje do nauczania danego przedmiotu lub prowadzonych innych zajęć.
 dyplom ukończenia studiów zgodnych z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć.
2. Akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego
3. Decyzja o ustaleniu wymiaru stażu zawodowego
4. Zaświadczenie dyrektora szkoły o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz zajmowanych przez niego stanowiskach w okresie odbywania stażu

TECZKA B - dokumentacja związana z odbytym stażem
1. Zatwierdzony plan rozwoju zawodowego
2. Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego
3. Ocena dorobku zawodowego za okres stażu

TECZKA C – dokumentacja potwierdzająca spełnienie wymagań na stopień nauczyciela mianowanego


Teraz pytanie. Czy mogę taki podział zrobić, czyli w segregatorze po otworzeniu strona tytułowa. Na następnej stronie np. żółta kartka i na niej napisane "dokumenty potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych lub poświadczone kopie tych dokumentów". W tej części umieszczam po kolei koszulki z wymienionymi wyżej niezbędnymi zaświadczeniami...
Dalej kolejny kolor i informacja "dokumentacja związana z odbytym stażem". W tej części zaświadczenie kiedy zdałem plan rozwoju itd.
Nie wiem o co chodzi z teczką 3 "dokumentacja potwierdzająca spełnienie wymagań na stopień nauczyciela mianowanego"<--------Co ja mam dołączyć.

Czy tak to ma wyglądać, czy coś przeoczyłem? Z góry dzięki za odpowiedzi. Za błędy przepraszam, ale mało śpię ostatnio i mózgownica nie funkcjonuje

Awatar użytkownika
wulina
Posty: 119
Rejestracja: 2008-12-10, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: wulina » 2012-06-14, 09:35

Ja tu czegoś nie rozumiem. Po co plan rozwoju i sprawozdanie ze stażu??? Tego się składa. Tylko zaświadczenie od dyrektora o zatrudnieniu, opinię o stażu, dokumenty potwierdzające, że pracujesz w szkole i akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego. Po co teczka B i C?

diquan
Posty: 58
Rejestracja: 2010-04-14, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: diquan » 2012-06-17, 21:19

wulina pisze:Ja tu czegoś nie rozumiem. Po co plan rozwoju i sprawozdanie ze stażu??? Tego się składa. Tylko zaświadczenie od dyrektora o zatrudnieniu, opinię o stażu, dokumenty potwierdzające, że pracujesz w szkole i akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego. Po co teczka B i C?

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. CO ma być na stronie tytułowej. Co ona zawiera? Otwiera komisja segregator i co widzi na pierwszej stronie? Czy z boku segregatora też ma być jakaś informacja?

Awatar użytkownika
wulina
Posty: 119
Rejestracja: 2008-12-10, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: wulina » 2012-06-19, 10:31

Ja wkładam wszystko w skoroszyt. Strona tytułowa na kolorowej kartce: Dokumentacja formalna nauczyciela kontraktowego ubiegającego się o stopień awansu nauczyciela mianowanego" i wkładam wniosek o egzamin. Potem kolejna kartka kolorowa: dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe i wkładam ww. dokumenty, następna: akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego, itd.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dokumenty na mianowanego

Postautor: Yoka » 2012-06-19, 11:29

wulina pisze:Ja tu czegoś nie rozumiem. Po co plan rozwoju i sprawozdanie ze stażu??? Tego się składa. Tylko zaświadczenie od dyrektora o zatrudnieniu, opinię o stażu, dokumenty potwierdzające, że pracujesz w szkole i akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego. Po co teczka B i C?


ale nie składa się żadnych teczek od paru ładnych lat.
We Wrocławiu panie po prostu biorą tylko te kartki co wymienione są w rozporządzeniu i same sobie je układają w koszulkach w segregatorach, kandydaci na mianowanych żadnych skoroszytów z jakimiś stronami tytułowymi czy innymi papierami nie przynoszą.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron